1

Téma: Kolik vrstev na závody??

Kolik vozíte vrstev na závody? A máte to i nějak vychytané podle teplot? Třeba kdy 3 vrstvy, kdy 2 a jestli vůbec 2? a jestli počítáte se startovním číslem jakožto vrstvou?

Mám pocit, že to vždy nějak uvařím... a moc si s tím nevím rady!

2

Re: Kolik vrstev na závody??

Radim_14 napsal:

Kolik vozíte vrstev na závody? A máte to i nějak vychytané podle teplot? Třeba kdy 3 vrstvy, kdy 2 a jestli vůbec 2? a jestli počítáte se startovním číslem jakožto vrstvou?

ahoj, tohle hodně závisí na individualitě toho kterého závodníka, já mám třeba extrémně rychlý metabolizmus a tak mohu jezdit polonahý, v praxi to znamená, že si neberu více než 2 vrstvy, třeba teď v tom mraze se mi jede dobře ve spodním termoprádle + kombinéze, za vyšších teplot beru spodní prádlo bez chlupu, nad nulu beru dospod kompresní hadry Skins, které mají pro mě tu úžasnou vlastnost, že pocitově chladí... to vše píšu jen na ilustraci toho, jak moc je oblékání individuální

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3 Naposledy upravil: Šafka (6. 2. 12 16:39)

Radim_14 napsal:

Lepší se uvařit, než se nachladit default/wink

4 Naposledy upravil: cer_vit (6. 2. 12 21:07)

Ono taky hodně záleží co je to za závod. Určitě se jinak obleču na 5ku 10ku 15ku a jinak na 50km lauf...

Jak psal Trepi, je to hodně individuální. Jezdím spíš kratší závody a vozím spodní prádlo a kombinézu. Teď v sobotu jsem jel patnáctku a vzal jsem si ještě vestičku a bylo to akorát. Kdybych jel 5ku tak si ani tu nebudu brát.

Prostě je něco jinýho, když jedeš třeba 20minut celej závod defakto na max a když máš na laufu 10 min. dlouhej sjezd kde se jenom vezeš.

5

No je fakt,že jezdím spíše ty závody nad 30 km. A zatim jsem pod 3 vrstvy nešel. Ale letos to zkusím alespoň na tréninku.
Co jezdíváš ty, Trepiši?

6 Naposledy upravil: Trepifajxl (20. 12. 13 17:05)

Radim - tak teď zrovna jezdím bez čísla, prostě dceři doprovod při závodech - pití, cukry, hole, prostě co je potřeba... ale zpět k topiku - na letošek jsem pořídil Skins Snow, čili zimní kompresní oblečení od Skinsu a jsem s tím naprosto spokojený, jezdím v jedné jediné vrstvě a když je horší počasí, beru přes to ještě vestu Skins, ovšem teplomilným náturám toto nedoporučuji zkoušet

obecně nezáleží jen na teplotě, ale více záleží na dalších vlivech: tělesnému metabolismu, vlhkosti a především větru

jinými slovy: mráz -10, rychlý metabolizmus, bezvětří a sluníčko a klidně vyjedu v jedné vrstvě... a naopak může být teplota kolem nuly, ale vlhko a fučí a oblékám se tedy podstatně víc

7

pokud si s něčím nevíte rady, vyzkoušejte http://www.czporadna.cz/ , je tam plno kategorií kde si vybere opravdu každý default/wink

8

tohle sem nepatří (šíření reklamy/SPAM), IP jsem bloknul