1

Téma: hůlky na kolce

Máme pořád ještě zimu a snad nám ještě chvilku vydrží ale až se jaro zeptá....
Na podzim jsem začal trénovat na kolcích  a řeším jaké hůlky použít - nechci si zmařit svoje karbonové co používám v zimě ale když jsem včera četl vlákno o relativně levných karbonových holích SKOL Avanti tak jsem si říkal že bych si je koupil. Jaké používáte hůlky na kolcích  a má smysl používat karbonové ????

2

Re: hůlky na kolce

fuj, teď se bavit o kolcích...:-)

IMHO má smysl používat karbonové hole, tedy pro toho, pro koho má smysl používat karbonové hole i na běžky, budeš šetřit lokty, které z pružících holí fakt bolí, na kolcích jako na běžkách

já používám hole jako v zimě, akorát si dávám vidiové hroty na asfalt, na těch zimních hrotech se pořádně neodrazíš

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3

Právě na kolcích mi připadá mít kvalitní hole důležitější než na sněhu. Protože pružné hole se boucháním o asfalt rozvibrují a následky na kloubní aparát (lokte a zápěstí) jsou fatální. Tyhle vibrace jsou mnohem horší, než ty samotný nárazy o asfalt.

4

Plne souhlasim s poslednim prispevkem . Vibrace jsou klicove .
Ale pozor na prvni jarni jizdu . Tradicne odpalim aspon jednu hulku nez si zvyknu davat hodne pozor . Ty nejlepsi karbony soucasnosti jsou dost krehky a staci brnknout , ale vibrace maj minimalni .

5

Právě úplně top karbonové modely holí ale také nejsou kvůli jejich křehkosti zas až tak vhodné, nejlepší jít o jednu až dvě řadu níže, kde je optimálnější poměr relativní odolnosti a tuhosti. Já například používám One Way Diamond 990 a už mi na asfaltu slouží přes 6000 km.
I když ty nové modely One Way se mi zdají o něco měkčí, třeba OW 9 Max (bílo-žluté) jsou o dost měkčí než ty co jsem kupoval nějaké čtyři roky dozadu (stříbrno-žluté)

6

Ahoj,

používám na kolce ruský karbonky STC za 1000 Kč jak na skate, tak i klasiku-soupaže. Pokud na ně nespadneš nebo si jí kolcí nepřejedeš, tak se mi osvědčily (určitě víc než hole s nízkým obsahem karbonu, před tím jsem jezdil Exel 50% C). Při kontaktu s kolcí ji lehce ukopneš, ale lepší koupit další pár STC než nový pár Oneway, Swix, KV+ apod.

7

Měl bych prosbu, mám hole One Way Diamond 990 a chtěl bych na ně dát hroty na asfalt. Poradí mi někdo, jak jsou dole široké. Nemám šupleru a chtěl bych trefit přesně. Díky za info

8

Všechny hole OW mají dole 10 mm, ostatně drtivá většina holí to tak má.

9 Naposledy upravil: papaja15 (21. 7. 15 10:28)

Díky za příspěvěk, nicméně jsem našel tyto horty a tam nabízejí i 9 mm.
http://www.sunshop.cz/one-way-hroty-k-h … lyze--9mm/

10

Luis napsal:

Všechny hole OW mají dole 10 mm, ostatně drtivá většina holí to tak má.

To neni pravda.

Hodne zalezi na tom na jakou radu holi se divas.

Karbonove top modely maji nejcasteji 9mm

Swix Triac 10 mm
Salomon, One Way, Rex, Madshus 9 mm
KV+ 8.5 mm
Ski*Go, Leki 8mm
Exel 7 mm

Nizsi modely tolik neznam a vim, ze neni vyjimkou, ze maji vetsi prumery, proto jsem nereagoval na papajuv dotaz...