1

Téma: Sučasné pačasí

Ahojte
Chodíte teď běhat při mrazech okolo 20? Není vám zima?
já už 4 dny váhám zda to jít vyzkoušet default/smile

2

Re: Sučasné pačasí

krboun napsal:

Ahojte
Chodíte teď běhat při mrazech okolo 20? Není vám zima?
já už 4 dny váhám zda to jít vyzkoušet default/smile

chodím skoro denně, dá se bez problémů, mrkni na www.behej.com, aktuální počasí a běh je tam shodou okolností zverubně řešeno

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3

Stačí mít jen SPRÁVNÉ oblečení a nemá to chybu. Pak také chce být obezřetný a tolik to nervat, aby tepy nelítaly od 130ti k 195ti a nelokalo se příliš mnoho ledového vzduchu a je vlmi důležité mít s sebou termosku s teplým nápojem a pravidelně pít!!
Pokud toto zvládneš, pak již dále neváhej a špus ven default/smile P.

4

Souhlas - taky doporučuju. Pořádně se obléknout, nervat to nadoraz a odměnou bude skvělý lyžování. Teď krásně svítí Měsíc, prostě pohádka.
Jen pozor na vymrzlou magistrálu - včera jsem se v eufórii rozjel od Buku dolů a těsně před vjezdem na stadion si náramně rozbil kokos default/big_smile

5

Pedro napsal:

Stačí mít jen SPRÁVNÉ oblečení a nemá to chybu. Pak také chce být obezřetný a tolik to nervat, aby tepy nelítaly od 130ti k 195ti a nelokalo se příliš mnoho ledového vzduchu a je vlmi důležité mít s sebou termosku s teplým nápojem a pravidelně pít!!
Pokud toto zvládneš, pak již dále neváhej a špus ven default/smile P.

Pedro, to já jsem takový zvíře, že beru normální pití, který mi, pochopitelně, časem zmrzne v sosátku na lahvi...

6

tak jsem se odhodlal, vyrazil a nelitoval default/smile
řádně jsem se nabalil a už po půl kilometru jsem sundával kuklu, šálu i rukavice a po dalším kilometru jsem i rozepínal větrání na bundě. No na -15 to nevypadalo. Jen trošku táhlo když byl nějaký delší sjezd.
Akorát jsem namazal jen molybdenový toko protože jsem nepředpokládal že bych někdy mohl vyrazit při teplotách pod -8 (fialový swix). Večer jsem strávil tím že jsem u nás ve vidlákově scháněl zelený LF swix (nemožné) tak jsem musel vzít za vděk modrý LF toko (-10 - -30) abych mohl vyrazit i zítra

7

To modré Toko někomu dej, někomu, koho nemáš rád, přímo zoufale nejede a práce s ním je strašná.. Při Takoýchto podmínkách tam dej klidně ten Molybden, je to jediné, co se Toku kdy povedlo z parafínů a na přemrzlé sněhy je také slušný. Až budeš někde, kde mají něco normálního, tak pořiď nejlépe SkiGo LF green, nebo Maplus LP2 modrý . . . oproti Swixu ušetříš a navíc Ti to i pojede (relativně vzhledem k podmínce). P.

8

Pedro napsal:

To modré Toko někomu dej, někomu, koho nemáš rád, přímo zoufale nejede a práce s ním je strašná.. Při Takoýchto podmínkách tam dej klidně ten Molybden, je to jediné, co se Toku kdy povedlo z parafínů a na přemrzlé sněhy je také slušný. Až budeš někde, kde mají něco normálního, tak pořiď nejlépe SkiGo LF green, nebo Maplus LP2 modrý . . . oproti Swixu ušetříš a navíc Ti to i pojede (relativně vzhledem k podmínce). P.

Pedro, ty jsi fajn človíček, mám rád tvoje zaujetí pro věc běžeckého lyžování, ale proti Toku jsi prostě, nezlob se na mě, nekriticky zaujatý

Toko má své uplatnění jako jiné vosky a jako jiné vosky i Toko se běžně maže např. ve Světovém poháru

někdy ho používám, jindy ne, za současných podmínek např.. dnes v Praze v Chuchli kombinace suchý mráz a umělý sníh a Toko LF molybden dospod a Toko Nordic powder navrch byla výborná kombinace

mohu Tě ujistit, že to jelo lépe než modrý Maplus a to ještě neznamená, že je modrý Maplus špatný, mám ho v kufru a používám

čili, nepochybňuji tvé znalosti, nezpochybňuji výtečné vlastnosti SkiGo vosku a obecně vosků které doporučuješ, jen prosím trochu uvážlivěji

9

jo tak molybden, jak si můžeš přečíst, jsem nikdy nehaněl, naopak jsem ho i doporučoval, ale modré LF od Toka je prostě strašný omyl. Mám na Toku něco naježděno a nejedná se tudíž o mou averzi ale o velký počet silně negativních zkušeností, proč s klidným svědomím nemohu doporučit Toko. Jestli párkrát za zimu vyjde podmínka tak, že se dospod maže Toko Molybden na světovém poháru, popřípadě se zkoušejí a testují prášky (HF těžko, protože jsou to kolikrát větší brzdy, než LF jiných značek - testováno), neznamená, že si člověk hned pořídí Toko. Závodník, který jezdí do desáteého místa Jizerskou Padesátku toto asi řešit bude, ale nadšenec, který si chce lyžování užívat, by měl dostat takové zboží, které pokaždé bude na špičkové úrovni a to se o Toku prostě říci nedá. Jsou jiné firmy, které jmenuju, které při testování na závodech pravidelně bývají mezi třemi nejlepšími, ať je, jak je - to je značka, kterou si průměrný člověk, očekávající příjemné svezení za většiny podmínek, má pořídit..

10

jo. Pedro, já se s tebou nechtěl hádat a už vůbec ne kritizovat tvé názory, jen působíš prostě hrozně proti Toku zaujatě, já testoval a jezdil taky více značek, ale nikdy jsem se nedopracoval ke zjištění, že je jedna značka výrazně horší a to platí i pro Toko

jsou typy sněhu, kde se podíl fluoru na skluzu neuplatní, možná zrovna tehdy jsi testoval HF Toko a LF jiné značky, prostě těch okolností kolem je tolik, že se dost dobře nadá uzavřít tvrzením o vyloženě dobré a vyloženě špatné značce

obecně mi Toko vosky pocitově směřují k suchým podmínkám, zatímco třeba Maplus k podmínkám s vysokou vlhkostí, což může souviset (jen odhad) s menším množství fluoru v Toku, protože norma na to není a podíl fluoru se výrobce od výrobce liší

na grafitu jsme se shodli, plus Toko mažu vždy na trénink v LF verzi, ale to především díky ceně, jako tréninkový vosk mě vychází hodně levně (1,40 Kč/gram)

11

Tak je tady pekna obleva!!!! fuuuj  vcera vecer  9.5C  Lomnice nad popelkou
jak to vypada na horach? zbylo tam neco? na vikend hlasi ochlazeni a nejaky snih..kez by
  chystam se v nedeli na Benecko, doufam ze to bude na prasanu!!!!