1

Téma: demontáž vázání - problém s "vruty"

Pánové, pořídil jsem si jeté závodní skatevé lyže s vázáním Roteffella R3 skate. Já ale používám Salomon pilot a tak jsem si to chtěl nechat přehodit. Když jsem u nás v městečku nechal demontovat vázání Rottefella narazili na problém se kterým se ještě nesetkali. Vázání není přišroubováno klasickými vruty, ale něčím co má total hladkou hlavičku, vypadá to jako nýt. Nejdříve jsme si mysleli, že je to krytka, ale není-)) Nevíte co s tím?? Odvrtat, nebo je v tom nějaký fígl?? Děkuji.

2

Re: demontáž vázání - problém s "vruty"

maur napsal:

Pánové, pořídil jsem si jeté závodní skatevé lyže s vázáním Roteffella R3 skate. Já ale používám Salomon pilot a tak jsem si to chtěl nechat přehodit. Když jsem u nás v městečku nechal demontovat vázání Rottefella narazili na problém se kterým se ještě nesetkali. Vázání není přišroubováno klasickými vruty, ale něčím co má total hladkou hlavičku, vypadá to jako nýt. Nejdříve jsme si mysleli, že je to krytka, ale není-)) Nevíte co s tím?? Odvrtat, nebo je v tom nějaký fígl?? Děkuji.

pravděpodobně je to narážecí vrut, nýt? nevím jak to technicky odborně nazvat, ovšem ten se používá obvykle jen na přichycení lišty pod patou a lze vyndat kleštěmi

jestli je to něco jiného, co opravdu drží vázání v prostoru upnutí boty do vázání tak nevím, já bych to neodvrtával, obecně platí, že vázání s jinou roztečí (SNS - NNN) už neměnit

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3 Naposledy upravil: maur (6. 2. 12 13:46)

No, když už ty lyže mám tak to musím vyřešit. To snad ani do kleští nemůže jít chytit ? default/sad Přikládám foto.

4

to ne, tohle je něco jiného, bohužel nemohu posloužit radou, vidím to poprvé

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

5

maur napsal:

No, když už ty lyže mám tak to musím vyřešit. To snad ani do kleští nemůže jít chytit ? default/sad Přikládám foto.

A na těch lyžích je plastová deska, že? Tohle je rozhodně vázání NIS, ve kterém žádný šrouby nejsou default/wink Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

6

Ty jo, tak se omlouvám, že jsem tady hodil takový  dotaz -)))) Jojo samozřejmě, že když jsem se na to po přečtení příspěvku ZIKI podíval a porovnal z obrázky na netu bylo vše jasné. Je to vázání s NIS deskou.

No a teď mi teda stačí koupit Salomon Adaptér pod vázání SNS-NIS např: http://www.nordic-shop.cz/dily-vazani-n … arbon.html a můžu na to použit vázání Salomon Pilot Equipe Skate ???

Všem zatím díky.-))

7 Naposledy upravil: maur (6. 2. 12 22:08)

Tak jsem hledal až něco našel-))) Teď nevím jestli to mám teda převrtat, nebo se domluvit a raději lyže vrátit. No jo člověk se pořád učí...

8

Tak převrtáme. Už se to tady řešilo http://www.forumbezky.cz/viewtopic.php?id=482
Jenom jsem to chvíli hledal.  Díky všem.