1

Téma: Běžecký styl vhodný v těhotenství

Ahoj,
chtěla bych požádat o radu ohledně běžkování v těhotenství.
Je mi jasné, že platí jako u všech sportů přiměřeně zdravotnímu stavu, ale nikde jsem se nedočetla, který ze stylů je vhodnější, resp. zda je v těhotenství vhodné také bruslení nebo jen klasika.

Bohužel se mi nepodařilo nikde tuto informaci získat, a proto se obracím na toto fórum. Budu ráda za sdělení jakýchkoliv informací a zkušeností Vašich nebo Vašich přítelkyň/manželek.

Přece jen, běžky jsou vášeň a nerada bych se jich úplně vzdala.

Děkuji! :-)

Mariana

2

Re: Běžecký styl vhodný v těhotenství

Ahoj Mariano,
dělám s lidmi, často i těhotnými, a můžu ti říct jen svůj názor. Z dynamických sportů, někdy dokonce i z drncání na dálnicích v méně kvalitních vozech, jsem viděl buď potraty nebo problémy s krvácením a pochopitelně s okamžitým vyhledáním lékaře... Na druhou stranu jsem viděl spoustu žen, co donosily děti, když dělali bůhví co... většinou ženy romské populace. 
U běžek bych si dokázal představit turistickou procházku, ale vůbec si nedokážu představit jakékoliv dynamické odrazy, možné pády apod.! A to hlavně si to nedokážu představit v prvním trimestru, kdy je embryo velmi citlivé na všechno možné.

Takže za mě: Doporučuji především procházky, procházky a procházky,... třeba s holemi apod. Ale hlavně pohoda. Nikdy nevíš, jestli nejsi náchylnější k možnému potratu nebo ne. A pak samozřejmě ti nikdo asi renomovaně neřekne: Při klasice nepotratíš nebo neublížíš plodu a při bruslení jo...
Raději bych dítě donosil a pak s ním jezdil na běžky třeba každý den...

Ale jak říkám, je to jen můj názor a když to pak vidím v praxi, je mi maminek líto. Jo a doktorům to dané maminky většinou neřeknou!
Ahoj Radim