1

Téma: Čelovky SILVA

Ahoj, umíte prosím poradit jaká čelovka je vhodná na běžky? Je dostačující řada L4, nebo je zapotřebí sáhnout po vyšším modelu např. L1, L2, nebo dokonce LX II. Děkuji za jakýkoliv názor a radu. David.

2

Re: Čelovky SILVA

Sigma   L 1 ,  výkon  dostatečný   , baterky    4AA do ledvinky , drát  - vodič  spojka    do  čelenky .
Na hlavě minimální váha  ,  nižší  řady   menší  světlo .  LX  dražší .

3

David Šelong napsal:

Ahoj, umíte prosím poradit jaká čelovka je vhodná na běžky? Je dostačující řada L4, nebo je zapotřebí sáhnout po vyšším modelu např. L1, L2, nebo dokonce LX II. Děkuji za jakýkoliv názor a radu. David.

čus, záleží, zda chceš vidět, nebo chceš být viděn. Já jezdím s Petzl Tikka Plus a na to, abych byl viděn to stačí, baterky tak max 2x za sezonu a váha 68g, když je jasno, s viděním nemám problém, ale když sněží nebo je v Jizerkách mlha, tak jsem popravdě sakra rád, že to všude dobře znám a vím kam jedu . . . Měl jsem možnost testovat Silvu Alpha 6 a Petzl Ultra 4 Belt a to byla paráda, viděl jsem víc jak v autě, jen lidi byli trochu oslněný a trošku mi už vadila ta váha - okolo 400g . . .

4

omluva ,  ne  sigma   L 1  ale  samozřejmě  SILVA    L 1

5

David Šelong napsal:

http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni … d_174.html a můžeš s ní navigovat na letišti.

6

Jen tak pro zajímavost - na titulní straně www.svetoutdooru.cz je recenze na čelovky, ale trochu jiná třída.

7

Nikolas napsal:

Jen tak pro zajímavost - na titulní straně www.svetoutdooru.cz je recenze na čelovky, ale trochu jiná třída.

jj, jsem ho psal default/big_smile

8

Mára napsal:
Nikolas napsal:

Už tě vidím, jak se plácáš po ramenou default/big_smile

9

Pavel napsal:
Mára napsal:
Nikolas napsal:

no mam je od toho plácání už úplně rovný default/lol

10

Mára napsal:
Pavel napsal:
Mára napsal:

no mam je od toho plácání už úplně rovný default/lol

Z vlastního plácání většinou bejvaj záda pokřivený... Takže na tom nejsi zas tak špatně. Článek s testem je dobrý, ale asi už je na mě dost hodin na to množství tabulek...

11

Mára napsal:
Nikolas napsal:

Jak je ten internet malý default/big_smile
Pěkná práce.

12

Zdar chlapi, díky moc za cenné názory a informace. Myslím, že už jsem se trochu zorientoval a mám už i představu co si na tu palici nasadit. David

13

David Šelong napsal:

Zdar chlapi, díky moc za cenné názory a informace. Myslím, že už jsem se trochu zorientoval a mám už i představu co si na tu palici nasadit. David

NA ní nějakou čelovku aby tě bylo vidět a DO ní několik svařákčků, aby se lépe jezdilo.. default/lol

Pavel napsal:
Mára napsal:
Nikolas napsal:

Mařen se přeci plácá po ramenou prakticky pořád!! default/big_smile default/lol

14

Doporučuji  čelovku Fenix HP10-elektronicky řízená Led Cree XR-E Q5 zaručuje stálý výkon po celou dobu.Je na 4 tužkové baterie,dosvit až 100m,podle stupně nastavení-celkem 4.Cena-1500Kč i s poštovným.Mám ji vyzkoušenou,jezdím na běžkách v zápřahu se psem v této cenové kategorii nemá konkurenci.

15

Jeff napsal:

Doporučuji  čelovku Fenix HP10-elektronicky řízená Led Cree XR-E Q5 zaručuje stálý výkon po celou dobu.Je na 4 tužkové baterie,dosvit až 100m,podle stupně nastavení-celkem 4.Cena-1500Kč i s poštovným.Mám ji vyzkoušenou,jezdím na běžkách v zápřahu se psem v této cenové kategorii nemá konkurenci.

Máš na mysli tu kterou doporučoval Michal ?  (viz jeho internetový odkaz výše)

16

Co říkáte na tuhle pánové? 320 lumenů default/weather_1:jasno::jasno::jasno::jasno::jasno::jasno::jasno:

http://www.ledshop.cz/led-celovka-spark … z1720.html

17

Mira napsal:

Co říkáte na tuhle pánové? 320 lumenů default/weather_1:jasno::jasno::jasno::jasno::jasno::jasno::jasno:

http://www.ledshop.cz/led-celovka-spark … z1720.html

Ahoj kluci zajímavé příspěvky, taky jsem ve fázi výběru nějaké lepší čelovky...
Teď jsem ale úplně bezradný, váhám jestli jít do Fenix HP 10 a nebo do Spark ST6 - 320CW. Oboje vypadají velmi dobře, funkčně, a cena je také přiměřená. Máte někdo tu čelovku Spark ST6 - 320CW vyzkoušenou?

18

Na ledshopu si určitě vybereš, myslím, že ani s tím Sparkem nešlápneš vedle - taky za ty prachy... default/wink
Já osobně mám LED LENSER H7R a je taky super. Hlavní výhoda je plynulá regulace svitu a výkonu (zas ale nemá konstatní výkon).  Nevýhodu vidím v pouzdru na baterie na hlavě, ale drží to celkem slušně. A potom ten nýt, kterým je spojen kloub naklápění reflektoru má moc velkou vůi, takže při větších otřesech (běh) se reflektor sklápí. Jsem to odvrtal a dal tam radši šroubek...

19

mařena napsal:

Na ledshopu si určitě vybereš, myslím, že ani s tím Sparkem nešlápneš vedle - taky za ty prachy... default/wink
Já osobně mám LED LENSER H7R a je taky super. Hlavní výhoda je plynulá regulace svitu a výkonu (zas ale nemá konstatní výkon).  Nevýhodu vidím v pouzdru na baterie na hlavě, ale drží to celkem slušně. A potom ten nýt, kterým je spojen kloub naklápění reflektoru má moc velkou vůi, takže při větších otřesech (běh) se reflektor sklápí. Jsem to odvrtal a dal tam radši šroubek...

tak led-lenser H7 bych mohl taky doporučit a kupoval bych ji od dovozce: http://www.led-lenser.cz/h-serie---celo … 80m--.php. Jinak srovnání svítivosti vybraných modelů je třeba tady:http://www.light-test.info/

20

Podobně jako kolegové mařena a Vladimír i já přidám něco málo pochvalného mručení na LED Lenser H7.
Výkon rozhodně dostačující, možnosti regulace luxusní.  Jsem s ní spokojenej.
Jisté mušky jsem na ní taky našel - naklápění by mohlo jít víc ztuha. A potom se mi ještě odlomil kousek tý páčky na nastavování výkonu (moje chyba, nemám jí zapomenout na dně batohu a narvat na ní těžký věci), ale přesto to jde nastavovat v pohodě.

21

Jen tak pro zajímavost - narazil jsem náhodou na tohle: http://shop.orienteering.cz/view.php?Pa … ;Menu=1394
Výkonnostně to všechny ostatní čelovky, co znám, poněkud odsouvá na vedlejší kolej.  Cenově většinu taky (i když Třeba Petzl Ultra stojí tolik, co ta první v odkazu a světelnej tok je poloviční... ale jasný - nejde jen čistě o výkon).

22

To McKarel: Ahoj, jak jsi spokojený s novou čelovkou HP 11? Uvažuju, že si ji koupím taky. Anebo se mi zdá dobrá ještě http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/ … T6-XPE-R2.

23

Když už jsme v tom, přidám jednu zkušenost s čelovkou Solid WH08.
http://www.datart.cz/Svitilna-SOLID-WH0 … escription

Dosvit má cca 130 m - parametry od výrobce jsem nenašel, navíc firma Solid Czech a.s. má dost zoufalý webovky. Ale změřil jsem to pomocí map (mapy.cz), jen jsem si změřil vzdálenost k protějšímu baráku, na kterým jsem bez problému ještě viděl kužel světla default/smile.

+ je relativně levná (kupoval jsem jí před 2ma lety za 560Kč)
+ dobrý dosvit (cca 130m)
+ baterky v pouzdře vzadu na hlavě
- nemá regulaci velikosti kužele (kužel má ve vzdálenosti 2,5m průměr necelý metr, okolo je slabší kužel průměru asi 2m)
- vysokou svítivost si udrží jen pár hodin, pak rapidně klesá, ale pořád se s tim v pohodě dá jezdit/běhat (a navíc tolik neoslňujete protijedoucí lyžaře default/smile )
- při běhání se sklápí (ale dá se s tím žít - narovnávám asi tak 1x za 1-2km, podle terénu)

Takže tak default/smile. Když jí někde náhodou uvidíte a nejezdíte moc často, tak je to dobrá alternativa.

24

ČELOVKA FENIX HP 11
sorry všem kdo čekal dlouho na avizovanou recenzi, ale nebylo moc času a pořádně jsem čelovku vyzkoušel až poslední 3 týdny.
Takže mé názory z praxe. S čelovkou jsem zatím velice spokojen, váha i s bateriemi je 320g ale tím že je váha rozložena vpředu i vzadu, tak velice dobře drží na hlavě a v podstatě při jízdě na kolcích/běžkách není nijak znatelná, po cca 10-15 minutách jízdy jsem ji prakticky vždy přestal vnímat na hlavě. Ještě jsem ji nevyzkoušel na běhání, ale určitě tak učiním, teď ale užívám sněhu, myslím že při běhu to s tou vahou bude možná horší jak psal Trepi, ale uvidím a vyzkouším. Určitě ale na běh není třeba tolik světla protože reakce při běhu jsou jiné než na lyžích, čili když nebude vyhovovat budu brát starou obyč. lehčí  default/yikes)
Dosvit je úplně neuvěřitelnej, jen jediný mínus, že se nedá regulovat velikost kužele, ale zase plusem je "difuzér" který světlo rozmělní podobně jako regulace kužele, jen trochu ubere z dosvitové vzdálenosti.
Na případné dotazy rád zodpovím, ať to jezdí i za tmy a v noci ve stopě, skol
Karel

25

Taky mám Fenixe HP11. Určitě doporučuji, ale s baterkama Sanyo Eneloop a budete spokojeni i v minus 20°C.