1 Naposledy upravil: Morris (14. 1. 13 16:09)

Téma: SKOL Avanti - defekt

Zdravím,
na základně kladných ohlasů na hole SKOL Avanti jsem si je přes vánoce také pořídil. A rovnou i bratrovi. Před závodem v Jizerkách jsem zašel do známého pražského servisu a obchodu, kde jsem si nechal hole upravit na správnou velikost. Jenže ouha. Když kluci ze servisu hole zkrátili a nandavali (podotýkám originálně dodávaná) madla, stalo se to, co je vidět na fotce.

Zajímá mě váš názor. Je to spíš vada materiálu nebo nesprávný postup při kompletaci holí?

Defekt1
Defekt2

2

Re: SKOL Avanti - defekt

A ta fotka je kde? Nevím jestli sem jde fotka vložit, asi ji musíš dát někam na web a sem hodit odkaz.

3

Ahoj, fotky opravdu nejsou vidět. Tyto hole mám od minulých vánoc. Měnil jsem jak madla (KV+), tak talířky a bez problémů.

4

Ok, nahrát fotky se mi nepodařilo, proto sem dávám link (adresu) na fotky na rajčeti. Lépe to bohužel neumím.

http://mo-rris.rajce.idnes.cz/DEFEKT/

5

Co třeba takhle :-)

http://img11.rajce.idnes.cz/d1103/7/7626/7626361_ef3e03e806ea4e9ead537e906a5798f0/images/defekt2.jpg?ver=0

http://img11.rajce.idnes.cz/d1103/7/7626/7626361_ef3e03e806ea4e9ead537e906a5798f0/images/defekt1.jpg?ver=0

6

Tak to tedy nechápu... Hole jsem kupoval taky před vánoci, a originální madla jsem bez problému po zkrácení tubusu nasadil. Uvnitř madel je "napatlané" tavné lepidlo, madla jsem nahřál v horké vodě a nasunul, šlo to ztuha, ale šlo. Abych tubusy rozmáčkl jako je na fotce, musel bych na to vzít kleště, nebo mít v ruce železný stisk, a to teda nemám...

Jenom poznámka ke složení tubusů, sice je na nich nápis 100% carbon, ale uvnitř je navinutá jedna vrstva skelného vlákna (nebo možná polyester). Tak nevím jestli je to jen technologická (separační) vrstva, která se do složení nepočítá, nebo ten nápis trochu klame... podle mě by to mělo být tak 80/20%

7

já mám 6 párů těchto holí, používám je já a dcera na trénink a na kolečkové brusle, u všech jsem už několikrát měnil madla i hroty a nikdy se mi nic podobného nestalo

jestli chceš, tak od tebe tubusy odkoupím, protože je mohu uříznout na délku pro dceru, ale hroty ani madla nechci, používám lepší, kdyžtak dej vědět

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

8 Naposledy upravil: Trepifajxl (14. 1. 13 21:16)

jo a materiál je skutečně 100 % karbon, vím to, řezal jsem je na dětskou délku

9

Díky za nabídku. Napíšu Ti do mailu. Stejně zkusím nejdřív kontaktovat KB sport, jestli neuzná reklamaci. Hole jsou teď zkrácený na 160 cm. Ten lom nejde níž než 7 cm pod novou délku.

Stejně je to ale divný. Kdybych si to dělal sám, řeknu, že jsem lama. I v tom servisu byli dost vykulení ....

10

no takhle, jestli jsi jim tam odevzdal hole, které byly v pořádku a dostal tohle, tak to bych vůbec neřešil a rovnou tam nechal jako reklamaci

11

Ahoj,

já jenom doplním svoji zkušenost s těmito holemi:

1. při zkrácení se mi stalo něco podobného, ale v menším vydání (laicky si myslím, že to bylo způsobeno spíše tupější pilkou, beru to tedy na sebe).

2. hlavně si ale pořádně přilepte talířky nebo dopadnete jako já, jež hned při první vyjížďce v polovině výletu jeden ztratil...

a.

12 Naposledy upravil: Bobo_jbc (15. 1. 13 13:15)

heh no to se stalo presne me min tyden ze mi upadl tehle holi talirek nastesti to bylo pri soupazi a hned sem se o par metru vratil pac to bylo poznat tak sem ho narval zpet .. ale zaleju to teda jeste lepidlem

13 Naposledy upravil: Trepifajxl (15. 1. 13 13:27)

als - pochopitelně při zkracování karbonu musíš řezat opatrně, ostrou jemnou pilkou a místo řezu před řezáním omotat nějakou páskou, což platí nejen pro hole avanti

bobo - používat lepidlo k tomu určené, koupit jde třeba v XC Sportu

14

Loni si je koupil brácha. A originál madla by při plném nasazení určitě tuhle destrukci způsobila. Dal tam SKI-GO.

15

originální madla by určitě způsobila destrukci??? člověče, míro, to je zvláštní, že Skol Avanti používám na trénink již několik let, mám 4 páry a u všech jsem sice měnil poutka, nikoli však madla, která se od jiných madel s korkem mimochodem neliší... že by ta madla způsobila podobný problém, to jsem tedy nepozoroval a troufám si napsat, že hole zatěžuju nadstandardním způsobem

myslím, že jsi napsal docela pitomost

16

A kupoval jsi všechny páry v krátkém časovém období nebo postupně a třeba i z různých zdrojů? Je přeci možné, že vypustili nějakou várku s jinými madly...

17

Dneska sem jedno poutko zrovna v tom mokrem snehu pri zaberu utrh ale verim ze to pujde zasit .. i kdyz si pak necham poradit jestli koupit rovnou jine

18

nikolas - asi dva páry před pár lety, dva páry předloni

bobo - to se stává, já před týden roztrhl poutko Exel

19

Trepifajxl napsal:

originální madla by určitě způsobila destrukci??? člověče, míro, to je zvláštní, že Skol Avanti používám na trénink již několik let, mám 4 páry a u všech jsem sice měnil poutka, nikoli však madla, která se od jiných madel s korkem mimochodem neliší... že by ta madla způsobila podobný problém, to jsem tedy nepozoroval a troufám si napsat, že hole zatěžuju nadstandardním způsobem

myslím, že jsi napsal docela pitomost

TAK TO BRZDI KÁMO!

Originál madla byla totální aušus, kterej se uvnitř zužoval a pokud by někdo opravdu ta madla nasadil až po doraz, bylo by po holích. Můžu ti je věnovat.

20

Opravy poutek na hole (měl jsem tam KV+ - max spokojenost) - Liberec Králův Háj - čalounictví Silent - pan Tichý

21 Naposledy upravil: Trepifajxl (31. 1. 13 09:47)

Míra - tak to já mám po několik let tedy se skol avanti docela štěstí, protože dovnitř zužující madlo mě nikdy nepotkalo

na druhou stranu to, že mě to nikdy nepotkalo neznamená, že se nemohla špatná série madel objevit, takže omluva nikolasovi za unáhlený výrok

22

Přijímá se :-)

23

Tak jsem kupoval ted dvoje 2012/13 ..maji zase jina poutka a tubusy vyraznejsi zlutou barvu z oproti lonskym :-) zkraceni pilkou otazka 5 minut ..

24 Naposledy upravil: Trepifajxl (7. 2. 13 10:42)

tohle je fakt, že skol avanti co rok to vypadají jinak, obvykle jiné bodce, jiná madla a snad jen barva tubusu byla 2-3 roky setrvale stejné, letou koukám už i tu vyměnili... nápisy kdysi dávno psali azbukou, já mám ještě jedny hole, na kterých stojí v azbuce uglokarbon

prostě rusáci musí poměrně slušný a levný výrobek vždycky něčím zazdít

25

Udajne pred 2-3 roky (1 rok)zpet byly hole jen 90% carbon .. trepi co doporucujes za poutka kdyby ty nynejsi staly za prd .. dik