26

Re: SKOL Avanti - defekt

já jsem teď na všechny hole naházel madla i poutka Yoko YQR s clap systémem, ale to především proto, že 1) mohu tahat hole bez poutek, takže se jich vejde víc do vaku na hole 2) nemusím řešit levá/pravá, když při závodě podávám hůl, dcera si prostě jen zaklapne poutko do nové hole 3) mají nastavení velikosti, takže neřeším velikost... tohle všechno mi přijde jako výhoda a usnadnění práce, krom toho mi ta jejich poutka vyhovují (samozřejmě i hole Yoko 9100, s těmi jsem spokojený, ale to jsem psal už jinde)

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

27

dnes jsme s kamaradem osazovali tri pary skol avanti original madlama, koupeno v hradci v KB sportu. podotykam, ze na dotaz zda nam tam hulky zkrati a nasadi madla, rekli, ze ne. nasi blbosti je, ze jsme alespon meli pozadovat insrukce jak to spravne nasadit, zkratit. dvoje jsme nezkracovali a jedny na klasiku zkratili. zkracovanym se stalo presne to co je na snimku na zacatku tematu.nevime vsak zda ty ostatni nemaji take narusene konce, skryte v madlech.

1) zadny sverak jsme samozrejme nepouzivali, ale snazili jsme se madla nasunout az na doraz, coz nam prislo logicke.
2) vsechny hulky jsme lehce nahrivali horkovzduskou. prislo nam to logicke. do madla jsme nefoukali, resp se to ani prilis nedarilo. nahratim tycky se pak lepidlo v madle rozpoustelo samo. jak ted ctu, tak se madla mela namocit do horke vody?
3) snazili jsme se je nasunout na doraz. v madle cca 5 cm od zacatku diry je maly prstynek, dale mi to prislo, ze se trochu uvnitr zuzovala. zdalo se nam podivne, ze by se mela madla nasadit jen na takovy kousek. zbytek, nenasunuty na madle, se ohybal. na druhou stranu, pokud jsme madla nasadili az na doraz, tak madla se trochu vyhnula, ale jakoby ergonomicky,vypadalo to, jakoze schvalne.
4) nevime z jakeho duvodu byla v madlech na konci nevydolovatelna bakule lepidla.
5) hulky jsme rezali ostrou, avsak beznou pilkou na kov a kraj trosku prejeli jemnym smirkem. proti origo zuzujici mu se konci se hulka po odrezani vsak v zadnem pripade samozrejme nezuzovala
6) zpetne mi prislo zajimave, ze hulky byly prodavany jako 170cm, ale napis na hulkach je 175cm. ze by to bylo jako s tou listopadovou revoluci co byla v rijnu? kazdopadne nezarezane, po nasazeni madel jsou cca 170cm(spodek

kde se stala chyba? madla sundam namocenim do horke/teple vody?

28

podle toho popisu, co tady čtu, jediná relevantní rada - dejte si hole zkrátit v servisu

29

to jsme chteli udelat,ale jaksi nejevili zajem, jak jsem psal. ted by me zajimalo jaky je spravny postup.

30

Me je v tydnu zkracovali oba pary u nyce .. 80kc za jeden a oba OK ..i kdyz jeden mu tam taky asi ideane nesel ze zacatku ... jinac sem byl spokojen i s cenou namontovani vazani .  Pac predtim sem byl u Bradskyho a chteli za to 3x tolik .. ale tim ze nemel boty tak sem to vde vzal v nycsportu a max spokojenost ..

31

Ahoj,

uvedené hole jsem kupoval letos v Liberci a zkracoval jsem si je sám na klasiku. Bez větších potíží. Uříznutí je jasný, před nasazením madla jsem korek oblepil izolepou, ponořil do teplý vody (ne vroucí), určitě jsem to nerval až nadoraz.

32 Naposledy upravil: belasi (9. 2. 13 21:19)

diky panove za rady.
to janek: a tusis o kolik cm jsi to zasunul. na mojich madlech ten prstynek je cca v 5 cm, doraz bych rekl je nekde v 10cm.

ja mam za to, ze to nahrivani horkovzduskou tomu asi neudelalo dobre. doufam, ze ty nezkracovane, nejsou uvnitr taky poskozene.

33

belasi, zkracování holí je zde zevrubně popsáno, vím to, protože sám jsem tématu věnoval několik odstavců a opravdu netuším, proč to opakovat, když může tazatel tratit pár minut hledáním v příslušné rubrice

34

bud tedy tak hodny a najdi mi to,asi jsem slepej. konkretni zevrubne popsany navod jsem nenasel.jen utrzky.diky.

35

Belasi: madlo jsem nasunul tak 6-7cm, teď se mi v žádným případě neprohýbají.

36 Naposledy upravil: parmin (11. 2. 13 12:47)

-> belasi: Co třeba tohle? Návod od Trepifajxla z jiného vlákna:

Trepifajxl napsal:

sundat poutka

nadla do igelitu, celé do vařící vody, tím povolí lepidlo

sundat madla

zkrátit o 5 cm (pokud budeš dělat ze 170 holí 165 hole)

zase madlo do igelitu, zase zahřát a omatlat teplým lepidlem na lepení madel do holí

nasadit (to vnitřní osazení má zalízt do díry v tubusu

nechat vychladnut, nasadit poutka

jestli ti to nejde do toho osazení, je tam staré ztuhlé lepidlo, čili jsi madlo nezahřál pořádně

37

Jak jsi to našel? Co jsi zadal do vyhledávání? Když totiž zadám např. "zkrácení", najde mi to: tohle vlákno, "Ski go Elite - zkrácení", "Ideální délka holí", "Jaké hole si pořídit?" - člověku to zabere celkem dost času, než to všechno přečte...
Já tedy pro zajímavost ta vlákna rychle projel a hledal jsem kus textu, který by formátem odpovídal tomu, co jsi poslal - nenašel jsem to v nich. Možná jsem prostě neschopný, ale asi je tu těch neschopných víc...

38

Zadal jsem do vyhledávání "zkrátit" a byl to cca 11 výsledek hledání.

39

dekuji, jeste jsem se vsak pres pracovni povinnosti nedostal k reseni.
nerozumi vsak formulaci "nasadit (to vnitřní osazení má zalízt do díry v tubusu"
mimochodem, lepidlo na lepeni madel je jake? jsem premyslel o takovem tom tavne, co se strka do tavne pistole.

jo a kamarad hlasil,ze pri prvni vyjizdce mu taky ihned upadl talirek.

40

ne, o oosazení se tubus zarazí a nejde dál

lepidlo je součástí free setů nebo dokoupit např. v XC Sportu

41

takze panove, az dnes jsem se dostal k oprave holi. madla jsem podle navodu stahnul pomoci horke vody, skutece to slo celkem snadno. bohuzel i ty nezkracovane hole byly na konci praskle, nastesti jen cca o 4 cm. takze v nejhorsim je pouziju na klasiku.

problem je skutecne v tom vnitrnim zuzeni ,ktere zacina cca 5,5 cm od spodku madla. pricemz cela dira ma cca 10cm. at mi nikdo nerika, ze to ma byt nasazeno jen na 5 cm. ja mam sirku dlane skoro 11cm..., to preci nemuze vyrobce myslet vazne, ze to ma mit 5cm oporu.

cili jedine reseni vidim v prevrtani vnitrku madla, chtelo by to 17ku vrtak,mam jen 16ku lopatku, tou jsem se dostal asi do hloubky 9cm,pak jsem mel strach, bych to nepodelal. snad to nasadim uz tentokrat bez problemu.

dnes jedu do lbc, stavim se u nyce a zeptam se co mi na to reknou, snad mi prodaj alespon to lepidlo.

za me kazdopadne-uz nikdy nic z ruska, maximalne ropu, zlato a plyn, pripadne devocky (ale ty jen na pujceni)

42

U mě se má situace tak, že jsem hole (vyfocené v úvodu vlákna) úspěšně vyreklamoval. Ale dostaly se mi zpět až po všech závodech a pak už jsem se letos na běžky nedostal. Takže mi zatím stojí doma nezkompletované.

Když čtu o tom, že bych měl madla provrtávat na "normální vnitřní šíři" a pak si koupit lepidlo, kterým to zalepím, myslím, že pořídím rovnou nová kvalitnější madla i s poutkama. Jen si ohlídám ty správné průměry.

...bwt Trepifajxle, hlásil jsem se ve správném vlákně o jedny volná poutka, ale nedostal jsem odpověď. Tak nevím je ještě máš a zda je to aktuální.

43

morris - to nevím, u mého inzerátu reakci nemáš, a do mailu mi od tebe taky nic nepřišlo

44

upgrade: vcera jsem to prevrtal prumerem 17, do hloubky 8 (vic to nejde, uz by se projelo skrz madlo),odrizl stipnuty kus, vyztuzil konce vlepenim kousky trubky vnejsiho prumeru 14mm (v nouzi by stacil i ostrouhat kus dreveneho spaliku), prilepil jsem to a uz na tom uspesne najel asi 50 km. myslim, ze to po teto uprave vydrzi, nez hulku nekde zlomim.
v porovnani s klasickyma hlinikacema s beznym poutkem, je to teda zlepseni o 100% lehke, pevne,a typ poutek je proste bezva. takze nakonec spokojenost, jen je treba pocitat s nutnosti tehle uprav.jinak jim to hodit na hlavu.
skol.

45

Trepifajxl napsal:

já jsem teď na všechny hole naházel madla i poutka Yoko YQR s clap systémem...

Můžu se zeptat, na kolik od nich vyjdou madla, co stojej poutka a kde se to dá objednat?
Dík.

46

loni, když jsem je kupoval, tak Yoko dělal Ina Sport (www.inasport.cz) ale komunikace s nimi nic extra, nicméně jsem pak hole bral od Ivana Masaříka, kterej prodává vosky Holmenkol, jeho web je www.holmenkolwax.cz

zkus se ho zeptat, jestli ještě něco z  Yoka má, ale obecně letos převzali po Lissportu OneWay, takže ti nemohu zaručit, že ještě něco od Yoka bude mít, já jsem loni bral 8 párů holí z topřady 9100, z části jsem sundal madla a poutka a naházel na další hole co používáme, takže jsem teď zásobenej a situaci jsem od té doby neřešil

ceny to neřeknu, mám od Masaříka ceny pro oddíl, takže tohle bude trochu individuální záležitost

47

Dík.

48

Tak mi dneska dorazily 2 páry Avanti přímo od Skolu http://www.skol.net/hole-sts-avanti-p1293/ . Napsal jsem jim, ať mi je rovnou zkrátí na dané délky a namontují madla. Hole dorazily ve správné délce, s namontovanými madly - dokonce mi ani ta madla ani poutka nepřipadají nějaká hrozná - asi bych to tak klidně vozil. Bohužel - když jsem s holí zapružil, zjistil jsem, že v místě madla vrže - no a když se člověk malinko snaží, tak madlo z tubusu stáhne. To se mi povedlo u jednoho páru, u druhého to rukou nejde, ale podle stejných zvuků a drobné vůle mezi madlem a tubusem předpokládám, že je to otázka času. A jak zde bylo uvedeno - tubusy jsou v madlech zasunuty jen necelých 5,5 cm - víc nejdou. Což mě teď přivádí do situace, že když si koupím jiná madla, tak mám krátké hole. Košíky jsem sundal rukou až směšně snadno u 3 ze 4 holí. Také jsem zjistil, že konec u košíku je silnější, než u mých Skigo Elite, takže tam asi ani nepůjde dát nějaký menší košík (ten origo je poměrně masivní).

Když mám srovnat samotné hole s těmi Skigo Elite, co jsem jezdil doteď, tak jsou tužší hlavně na straně u košíčků - patrně proto, že je tam tubus tlustší, než u Skigo. Jsou ale také trochu těžší - respektive nevím, jestli těžší, ale hůř rozložená váha - těžší konce (větší košíky, tlůstší tubus na konci).

Taď jsem v situaci, že buď jim to vrátím, ať to zalepěj pořádně, a budu doufat, že 5,5 cm tubusu v madle bude stačit, nebo to reklamuju a budu chtít zpátky prachy (na což nemám právo a oni mi to můžou poslat opravený), nebo si koupím nová madla a budu mít kratší hole (což úplně nechci).

Jako alternativu jsem koukal na tyhle Yoko 7100: http://www.rpsport.cz/rpsport-cz/eshop/ … zecke-hole - prachy to nejsou nijak hrozný - máte s nima někdo zkušenosti? Jaké jsou v porovnání se Skigo Elite, případně Swix CT3 (ty mi připadají podobné, jako Elite)?

Dík.

49

jsou to tyhle:

http://www.stc-ski.ru/info_kat_en.php?pp=21&lang=en

dole mají standardních 10 mm, nasadíš na ně kdeco, jen jak vidno to chce aplikovat systém "udělej si sám"

50

Takže seženu i rozumně malé košíčky na těch 10mm? Na klasiku jsem rád za velký - kolikrát se do toho při soupaži opřu a propíchnu urolbovanou vrstvu do měkkýho (když to někde neprojížděj moc často) - a trochu těžší konce mě tolik nepálej - ale na skate to nervu tolik a naopak ocením tu lehkost, abych stíhal jednajedna - nejsem úplnej mág na techniku a těžký hole mi nepomáhaj :-)

Každopádně - buď mi to zalepěj pořádně nebo to udělám sám - ale pořád bude to madlo nasazený jen 5,5 cm - nebo si seženu jiný madla - a to už se dostanu na cenu třeba těch Yoko 7100 - možná bych mohl prubnout ty... měly by bejt 100% karbon...