1

Téma: Salomon Adaptér pod vázání SNS-NIS

ma s tim, prosim, nekdo zkusenost. ja mel za to, ze je to neco jako mezikus na prichyceni sns vazani na nis desku. dnes jsem to videl a je to v podstatne, zrejme, karbonova vcelku ohebna desticka tl. cca 0,5mm s otvory v miste sroubu sns vazani. ucel mi lehce unika.
resim to, bo jsem koupil na klasiku madshusky s nis deskou a boty mam resp. vazani mam sns.

je to nutny tam davat nebo rovnou sns vazani primotat vruty do nis desky a usetrit 250kc? diky

2

Re: Salomon Adaptér pod vázání SNS-NIS

Když to tam normálně přivrtáš, tak to fungovat bude. Destičku jsem neviděl - nevím, jestli je to s ní lepší...

3

Jj, ten karbonovej plátek je čistě designová/ pohledová záležitost... Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

4

dekuji, bude to tedy bez toho.

5

tak jeste jednou. dnes jsem byl ve sportissimu nechat pridelat vazani (bylo to v cene lyzi, ktere jsem tam koupil). servisak mi tvrdil, ze ta karbonova desticka (kterou jsem mel pri dotazu na mysli) : http://www.finebike.cz/zimni-sporty/kla … s-nis-.htm
je vhodna, ale neni nutna. kazdopadne se pry dava jen na hole lyze (bez desky NIS).

ovsem ja pry potrebuji mezikus (nevedel jak se to jmenuje, ani to nemaji, dela to vsak pry Salomon a Atomic), ktery se pripevni na NIS desku (nevim zda vrtanim nebo se jen nasune jako NNN vazani) a na to se pak nasune, ale urcite nevrta SNS vazani.

muze mi nekdo poradit co za mezikus to ma byt? diky

6

Hm, zřejmě slušnej oddíl, ten řetězec.... Do NIS desky se Salomon prostě navrtá a hotovo, jiná cesta není. Můžeš si tam dát ten karbonovej/plastovej plátek, nemusíš. Stejně tak můžeš a nemusíš věřit "servisákovi"...... Na lyže bez NIS patří pod Salomon maximálně Wedge deska, ovlivňující chování lyže: http://fasterskier.com/article/gear-wes … d-spacers/    Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

7

I apologise, but, in my opinion, you are mistaken. Let's discuss.

8

Ahoj, zkoušel jste někdo z lyží NIS desku sundat, nebo alespoň nějak zbrousit do roviny, před montáží SNS?

9

Horní líc profilování na desce je v rovině, takže není třeba to brousit - vázání na tom sedí rovně.

10

Jasný, jen jsem si říkal, že bude těžiště zbytečně výš a když bude vázání ležet po celé ploše bude to přeci jenom lepší...

11

Nemyslím si, že by o 2mm vyšší těžiště nějak znatelně ovlivnilo jízdní vlastnosti. A jak to může být lepší? To spojení je prakticky dokonalé - co tam ještě může bejt lepší?

12

Mohl bych požádat o radu? Na nových lyžích se mi po 150 m utrhla NIS deska.  Problém je že nové lyže ležely ve skladu a jsou po záruce. Poradili by jste mi čím desku přilepit nebo jak vyřešit problém. Boty i vázaní od Rotefelly. Díky moc za radu. Mám doma krb, ale to je poslední alternativa pro nepoužitý MADSHUSKY :-(