1

Téma: vázání pilot classic na skate lyže

Dobrý den,
radši se zeptám.
koupil jsem výhodně fischer sc skatecut 192cm, boty mam salomon pro combi pilot a vázání  k nim mám na sporten favorit nové
sns pilot sport classic. Otázka zní zda přehodit vázání na fischery, zda s tím něco nepo... ?
Jinak mám přes metrák a z klasiky bych se chtěl podle možností naučit bruslit, proto ten mix materiálů, to se vyvíjelo postupem času.
Dík za včasnou odpověď v sobotu chci vyrazit Emu

2

Re: vázání pilot classic na skate lyže

Nevím, jestli se ten pilot dá předělat na bruslení - myslím, že ne - ať ale raději odpoví někdo, kdo se v tom víc vyzná. Jinej problém asi nevidím.

3

Ahoj, nakombinovat dohromady to půkde, jenom ve vázání Pilot sport Classic je měkčí pružina, než ve verzi skate. Čili Ti půjde bota více od lyže - není to optimální, ale jde to dohromady použít. Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

4

Pilot sport classic a Pilot sport skate jsou navenek identické a liší se pouze tuhostí pružiny (jak už uvedli kolegové). Použitelné to bude určitě, jen otázka jízdního komfortu, zda ti lyže nebude na botě příliš plandat. Podle údajů od výrobce má Pilot sport classic flexi 100 zatímco Pilot sport skate 120 což není takový extrémní rozdíl. Běžná klasická flexe je 85 (žluté flexory u Profil vázání), zatímco skate flexe je u Pilot equipe skate jen 115 a u Profil skate též 115 (snad ještě 125, červené flexory). Pilot sport classic má tedy díky střední flexi spíše kombi než ryze klasický charakter. Určitě s ním můžeš zkusit bruslit a uvidíš, zda ti bude vyhovovat či ne. Naneštěstí pružina ve vázání nejde vyměnit tak snadno jako gumový flexor, takže je konverze obtížná či zcela nemožná (zdatnější kutil by si snad poradil). V případě že by ti diskutované vázání při bruslení nevyhovovalo, nejspíš nezbyde než pořídit skate vázání.

5

Děkuji všem za odpověď, jdu na to a uvidíme.
Myslíte tedy, že by pružina šla vyměnit za tvrdší? Pokud má někdo zkušenost, dejte prosím vědět. Jsem takovej krasobruslař, tak jem zvědav. Zkoušel jsem to na sporten favorit, tak snad tohle bude lepší. dík R.

6

Pružina v Pilot sport jde vyměnit úplně jednoduše (vyzkoušeno), otázka spíš je, kde sehnat vhodnou pružinu na záměnu. Ještě jestli si dobře vzpomínám ve sport classic jsou pružiny 2 - jedna výrazně tužší než druhá a ve sport skate jenom jedna.

7

Has understood not absolutely well.