1

Téma: Bedřichovský Night Light Marathon

(Původně Jizerský)

Zítra je deadline na platbu zlevněného startovného. Troufá si někdo odhadnout, jak to bude před Silvestrem v Bedřichově se sněhem? Nechci si tam úplně zrasit lyže... A plné startovné už mě od účasti odrazuje...
Dík.

2

Re: Bedřichovský Night Light Marathon

Řeším úplně stejný dilema :-) V tuhle chvíli je to fakt těžký odhadovat. Aktuálně bych si na to nový lyže nevzal. Lyžovat se dá, ale sněhu je málo. Příští týden sněžit nemá:

http://imageshack.com/a/img844/9282/4ykw.jpg

Tak zbývá jen spoléhat na to, že nasněží 29.12 a nebo že ta předpověď nevyjde...

Zatím to nechám být a případně bych to řešil na poslední chvíli za těch 550,-

3

Teď jsem ještě koukal do propozic a je tam:

"V případě zrušení závodu se startovné nevrací. Lze je ale převést jako startovné pro další ročník."

To myslím trochu mění situaci :-)

4

Já přemýšlel, že by na krizová místa u Buku a podobně mohli navézt ten sníh, co mají nafoukaný na stadionu... pokud ho tedy nešetří na J50...
Já se spíš bojím toho, že závod nezruší, ale já ho nepojedu, protože bych na něm zrušil svoje lyže :-D

5

Predloni, nebo kdy to bylo, nam nabidli prevod startovneho na dalsi rok, i kdyz zavod zrusen nebyl, ale kamaradka onemocnela. Akorat nevim, jestli by byli tak benevolentni i v pripade, ze by jim to kvuli spatne kvalite snehu odrekla pulka lidi :-)

6

Nechci panikařit, ale nevím nevím...v tuto chvíli to vypadá bledě. Snad jen kdyby byli organizátoři zvlášť odvážní a přesunuli celou akci na Jizerku a jet v horních partiích..., šlo by to až na Mariánskohorské boudy... Z Bedřichova to nevidím moc pozitivně. Ani kameňačky na asfaltu moc nejedou...

7

Jsem rád za své opatrné rozhodnutí :-D A kdyby se jelo z Jizerky, viděl bych logistický problém (budeme s partou v Hejnicích :-D ).

8

já četl něco o tom, že má v neděli napadnout 8 centimetrů...

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

9

Takhle to včera vypadalo na NL, v noci bylo nad nulou a k ránu ještě pršelo...

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/59/spgx.jpg

10

ted se tam aktualne navazi snih prej na stadaku ..uz je tam videt antuka tak asi bude misto maratonu turnaj v tenise .. :-)  a na jiz50 uz se tam stavej stany

11

http://i44.tinypic.com/24grs4z.jpg
http://i39.tinypic.com/2nrvqg.jpg

12

A nocni maraton se ted nepojede ...

13

Tak nám organizátoři přesunuli noční závod z 30.12. ( Bedřichovský nlm.) na pátek 7.2. Takže vychází cca 34 km v pátek večer a jako vyjetí po závodě -  ráno 90 km Boboloppet...docela zajímavá kombinace.

14

Organizátoři mi udělali trochu caru pres rozpočet. Kolik z vas si da dvojzavod 34+90 nebo 17+90? Přijde mi to jako docela vražedná kombinace...

15

34 + 90 s nočním přesunem tam a zpět - to je lepší spacák ve vyhřívaném stanu....Kam se na to hrabe Vasa...

16

nahodou je to nejlepsi mozny nahradni termin - jediny, kdy se nejede ski tour nebo stopa pro zivot

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

17

Tak mám podle předpovědi počasí pocit, že nebude ani Jizerka default/sad
Termín pro rozhodnutí je 6. leden, právě tehdy je taky malá šance, že něco napadne, tak musíme doufat...

18

to prej dohazou kdyz bude mrznout ...

19

dohazujou prd, vcera vecer rolba upravila stadion a par metru vyjezdu do lesa, dal nic, v noci mrzlo, ale snehove delo stalo, dnes situace nemenna, prenasi se Nova Louka, Blat.rybnik, nad nim uz je to taky spatne, pak Kristianov + tak 300 metru vys je to spatne, od Greg.krize ok, odtata mista se zavozit snehem dala, ale nikdo to zatim neudelal

www.bsorabbit.eu

20

Přesně tak, kašlou na to. Ten stadion a vjezd do lesa je jen alibismus, aby mohli říct, že udělali maximum. Ale neudělali skoro nic, ostatně, jako každý rok. default/smile

21

bohužel, je to tak, předloni jsem se organizátorů zastával, protože jsem měl pocit, že víc dělat nešlo, letos je zjevné, že snahy není více než zmíněný alibismus

www.bsorabbit.eu

22

Dneska jsem projel část trasy JIZ 50 - z Jizerky ... sjezd na Smědavu - led, i s plužením byl problém. Na pár místech by opravdu stačilo jen doházet okolní sníh, ale hlavně - přejet to rolbou a už začít něco dělat. Jestli opravdu k záchraně závodu stačí 10cm přírodního sněhu - to jsem teda zvědav....

23

no a dnes, jako by te bidy nebylo dost, nejaky dement rozjezdil stopu na klasiku smerem od Blatnaku nahoru, snad nejaky traktor nebo ctyrkolka, to nevim

www.bsorabbit.eu

24

Od sedmého do desátého má být neustále nad nulou, 7. dokonce az sest stupnu, kdybych si mohl vsadit, tak se Jizerka nepojede, jeste ze jsem nic neplatil default/smile

25

jj uz sem to taky vzdal ...