51

Re: Bedřichovský Night Light Marathon

pořadatel je soukromník a určuje si sám pravidla a ta zní zcela jasně - předem dopředu každý ví a přihlášením se do závodu souhlasí s podmínkami pořadatele = v případě nekonání se závodu se startovné nevrací

nelíbí se Ti to - nejezdi, ale neznám jinej větší závod, kde by byla jiná pravidla

pokud jsi se ale přihlásil, tak tu teď nebreč, jednou jsi souhlasil a přijmul tyto podmínky

52

"nelíbí se Ti to - nejezdi" Svatá pravda, na to se nedá říct vůbec nic, ale takovejhle přístup k zákazníkoj bych čekal spíš v někde v pajzlu třetí kategorie a z hlediska obrazu v očích veřejnosti to je dost megaprůser....tak dobrou:-)

53

pokud se zavod nahodou pojede a clovek si tam donese naparafinovany lyze a potrebuje jen stoupaky stihaji to mistni stanky podle zkusenosti z poslednich let ? jaky jsou tam moznosti .. precijen 50km je potreba vic vrstev .. Maro popr. nekdo ze znalcu muzu poprosit o info jaky jsou moznosti /ceny ...  vim ze se daji predem ruzny kombinace Sport / Profi atd .. ale to je komlet .. skluz zvladam ale stoupaky bych si tam rad nekde nechal udelat . mas tam na webu 300kc zavodni verze ..  stihate tam pak i neobjednany lidi jen na stoupak ?
omlouvam se nevim , neznam .. jedu poprve ...

54

Cena rizika je součin jeho hodnoty a pravděpodobnosti. Pokud by měl organizátor hradit startovné - lze to snadno - stačí ho zvýšit o cenu rizika, že se nepojede. Pak by ale lidi brečeli, že už zase zdražili... Tuhle větu by si měl člověk opakovat pořád dokola:"Niky nic není zadarmo."

55

Bobo_jbc napsal:

pokud se zavod nahodou pojede a clovek si tam donese naparafinovany lyze a potrebuje jen stoupaky stihaji to mistni stanky podle zkusenosti z poslednich let ? jaky jsou tam moznosti .. precijen 50km je potreba vic vrstev .. Maro popr. nekdo ze znalcu muzu poprosit o info jaky jsou moznosti /ceny ...  vim ze se daji predem ruzny kombinace Sport / Profi atd .. ale to je komlet .. skluz zvladam ale stoupaky bych si tam rad nekde nechal udelat . mas tam na webu 300kc zavodni verze ..  stihate tam pak i neobjednany lidi jen na stoupak ?
omlouvam se nevim , neznam .. jedu poprve ...

Buď v klidu - nejedeš - a to nikdo...

56

Taková drobnost? Pořadatel není pojištěnej?
Jinak si myslím, že by bylo přinejmenším fér vůči těm masám co jsou přihlášení mít připravenej náhradní termín (třeba i bez toho Worldloppetu). Kdyby se to stávalo jednou za dvacet let, ale každej osmej ročník se nejede, to už stojí za to to nějak víc řešit a ne jen mávnout rameny - nesněžilo. Taky by mě zajímalo proč není termín J50 stanoven na později? Vidím tam volnej termín na 2.2. třeba. Zlatý Cepín se může jezdit jindy default/smile
Jinak osobně si nemyslím, že pořadatel může něco udělat se sněhem. Počasí letos opravdu vůbec nepomohlo.

57

Pokud má být J50 ve Ski Classics, tak s termínem nehneš, 2.2. se jede Konig-Ludwig Lauf. Začátek ledna je po vánoční oblevě dost šibeniční termín, to je pravda... a taky je to každej rok s tím  na hraně. Vzpomeňte na loňský ročník, to se ještě ve středu před závodem na Máří přenášelo. A taky s tím tehdy nikdo nic nedělal. Předloňský ročník byl podobnej, to pak zase napadly strašný kvanta v noci před závodem. Mára má pravdu, letos opravdu není odkud na Máří naházet, ale na Kristiánově byla ta louka ještě tak cca před týdnem docela bílá.
A lidi tady až tak nepláčou, jen je to mrzí, protože neviděl moc velkou snahu. Já bych strašně rád řekl, že jsem ji viděl. A jak často mě svrběly ruce, když jsem viděl, že sníh mizí a nahazovat ještě bylo odkud. Bohužel přes týden se za bílého dne nahoru nedostanu, za to mi nikdo peníze nedá... ale ať mi nikdo neříká, že Jizerku pořádaj lidi ve svým volným čase po večerech po práci default/smile

Jinak všem lyžařův VŠE NEJ v roce 2014 a ať už se konečně trochu zabělá.
SKOL!

58

Padesatku bych presunul do Vesce, tam si se snehem umi poradit :-)

59

Předpověď na konec příštího týdne začíná pátečním deštěm, v noci by to mělo přecházet do sněžení a v sobotu by mělo cca 10 cm napadnout...Velké riziko na to spoléhat, takže organizátoři Jiz. 50. to asi zruší a příští neděli si pěkně sólově zalyžujeme...

60

nerad bych pouštěl do světa naprosté fámy, ale organizátor prý zvažuje jakýsi plán B... z čehož mi plyne, že snad mají něco v záloze, protože předpokládám, že zrušení závodu nebudou nazývat plánem B...

SKOL, já se pomalu přesouvám na kolce

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

61

a co ty zavody v patek a sob ... na ty se lidi tesej uplne stejne .. :-) jestli napadne v sobotu tak ty prvni 2 zavody se stejne nestihnou pripravit ..  ale tak hlavne at napadne a da se tu jezdit .. jinak zima slabota

62

No kdyby plánem B byl třeba běžecký maraton nebo aspoň sprinty na stadionu default/big_smile, vůbec bych se nezlobil - lepší než nic, když už jsou připravená čísla, jídlo a všechno možné...

63 Naposledy upravil: Nikolas (5. 1. 14 16:00)

srnec napsal:

No kdyby plánem B byl třeba běžecký maraton nebo aspoň sprinty na stadionu default/big_smile, vůbec bych se nezlobil - lepší než nic, když už jsou připravená čísla, jídlo a všechno možné...

A k tomu by mohli dát tu slevu na příští rok :-) Přeci jen - náklady nižší budou...
Akorát myslím, že se tam tolik lidí nevejde, pokud přijde aspoň polovina přihlášených.

64

srnec napsal:

to by bylo dobrý, kdyby se po trati padesátky běžel kross, akorát by tam asi polovina hobíků složila kosti

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

65 Naposledy upravil: Honza K. (5. 1. 14 17:22)

Odpoledne byl v rádiu rozhovor s organizátory jiz 50 - situace je podle nich beznadějná, zítra oznámí, jak budou kompenzovat zaplacené startovné. Alespoň takto to vyznělo.
rozhovor je tady - http://www.rozhlas.cz/zpravy/zimnisport … m--1299504

66

Tak už to oficiálně zrušili.
něco sleví na další ročník, pokud zaplatíš do 30.6.2014.
Skol.

67

Do 30.6.? Nebylo to vždycky do 30.9. to nejlevnější startovný?
Sleva tři stovky na hlavní závod, no čekal jsem víc, ale budiž. Nicméně co mě opravdu překvapilo je že budou rozdávat čísla? Proč proboha?

68

protože je to lepší, než je vyhodit do koše . . .

69

No jen to jsou dalsi naklady navic a beztak si pro ne prijde naprosty minimum lidi.

70

Přihlašovat se do 30.6. za předpokladu, že závod bude za rok opět v lednu, může snad jen blázen, kterému slovo pravděpodobnost nic neříká... Pan Koucký sice v rozhovoru říká, že věří, že počasí je naprosto mimořádné a vzácné, ale obecně je jasné, že klimatický trend je celkem zřejmý. V minulých letech byla spíš náhoda, že to vyšlo, než naopak. Zkrátka prosinec a leden a jistota sněhu už dávno nepatří k sobě, a to ani v nejvyšších polohách.

Ačkoliv (nebo spíš protože) do toho nevidím, tak nechápu, proč nelze závod přesunout na náhradní termín. Jistě, nebyl by tak zařazen do Ski Classics a Worldloppetu, ale byl by. Nepřijela by ta část lidí (hlavně zahraničních), co závody těch sérií objíždí, ale aspoň část lidí by přijela. Závod by se zkrátka jel - aspoň domácí amatéři a turisti, kteří tvoří většinu startovního pole, by si přišli na své. Nechce se mi věřit, že by to nešlo...

71

Ski classici a worlloppetari uz beztak maji behem par minut nahradni zavod ve svycarsku.
Taky se mi nechce verit ze by to neslo presunout. Tak at se to nejmenuje jizerska padesatka, ale treba Po stopach expedice Peru nebo tak nejak.

72

Srnec - já už vím, že si to zaplatím znova. Je to takový zážitek, že startovné za letošek oželím (není to první ani poslední ztráta), alespoň jsem se donutil trénovat) a budu se těšit na další ročník. Doporučuju to brát trošku s nadhledem, nedá se s tím nic dělat a zbytečným naříkáním co by kdyby... si moc nepomůžeme.
SKOL !

73

jedna věc je oželím a druhá věc je lumpárna, mimochodem, trénoval bych ještě lépe, kdybych tyhle vyhozené peníze použil jinak

1) vůbec netuším, proč ani na strákách skitour ani v mém registračním mailu není doteď info o zrušení závodu (jinak spam následkem registrace mi tam chodí...)

2) nehoráznost, že se v obchodním styku prodejce služby - klient převede celé riziko podniku na kupujícího

3) když už tato nehoráznost, tak kam vlastně zmizí vybraná částka, odhadem tak 5 milionů?

co si vlastně účastník platí?

občerstvení - nejede se, občerstvení nebude, částka kterou bylo lze vrátit

úprava tratí - nejede se, trať se neupraví, opět částka k vrácení

startovní čísla, asi již natištěná, prosím, kolik stojí jedno startovní číslo???!

časomíra, zázemí se šatnami - nejede se, nestaví se, storno poplatek nebude jistě nikterak horentní

ostatní věci okolo - vrtulník nad hlavami vedoucích závodníků, zázemí s reklamami v obchodním centru, reklamní stánky na startu??? tak za tohle snad účastník neplatí, resp. není to jeho věc

otázka do pranice: proč stojí startovné na ostatních závodech serie skitour, kde mám stejné služby, sotva polovic???

sorry, ale za mě obyčejná zlodějna, stejně jako lecos v téhle rozkradené zemi a argument, že jsem si startovné nemusel kupovat je sice pěkný, ale sotva vysvětlí argumenty výše

www.bsorabbit.eu

74

Trepifajxl - cítím to stejně, snažím se na tom něco pozitivního alespoň zpětně najít.
Od dob konání akce ve Vesci už jsme zažili ledasco... a zodpovědní se hledají dodnes.

75 Naposledy upravil: karlik (6. 1. 14 19:13)

Tyhle diskuse jsou bezpředmětný - někdo to riziko nést musí a přihlášení akceptovali, že to budou oni. Teď můžem nadávat leda na počasí. Kdyby ho nesl pořadatel, tak se to beztak promítlo do ceny startovného. A když by ho nesla pojišťovna, bylo by to ještě horší. Myslím že spekulovat, kolik stojí příprava závodu před startem jsou stejně jen dohady, pokud nejsou k dispozici čísla. I v tom výčtu od Trepifajxla jsou mouchy - například zázemí se postavilo, občerstvení taky patrně nikdo neplánoval nakoupit ve čtvrtek večer v tescu...

Jiná věc je, jak se k tomu riziku zrušení pořadatel postaví do budoucna. Určitě přihlédnou k výsledkům dnešní ankety, kde si k tomu mohl každý říct svoje