126 Naposledy upravil: mckarel (2. 1. 15 07:44)

Re: Bedřichovský Night Light Marathon

já jel ty kola bohužel dvě a naměřilo mi to 43,5 km - na což jsem opravdu nenatrénoval default/sad a když při výjezdu do druhého kola začalo hodně chumelit a přestaly jet lyže, tak to bylo hodně o morálu to vůbec dojet. O výsledku ani nemá cenu hovořit - ale díky zařazení do ski-tour jsem zvolil delší trať s tím že 34 km je takový můj strop a nějak to dám. Ovšem tato vzdálenost a zpomalení tratě v druhém kole bylo z mé strany fakt hodně. Martin Koukal to trefil "takhle prošitej sem po závodě dlouho nebyl"
add Trepi: gratulace Anně k 5. místu - moc pěkný výkon - zahlédl jsem vás před startem ale už nebyl čas na zdravice default/smile
skol Karel

127

ahoj, díky, dceři by naopak sedla dlouhá trať, napřed jsme se motali na přeplněné trati systémem sprint-brzda a když se to roztáhlo a rozjelo, byl cíl, kde byla dosti čerstvá a teprve rozjetá na provozní teplotu, ale je fakt, že v tom druhém kole by to jelo o poznání hůře co se skluzu týká

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

128 Naposledy upravil: mckarel (2. 1. 15 13:17)

To je pravda - opravdu přetlak na trati, já se namotal do jedný menší kolize hned na rozcestí u buku a pak jsem jel v pomalé skupině kde se zkrátka nedalo předjíždět, takže rychlost skupiny se řídila vždy nejpomalejším default/sad
já se po prvním kole taky cítil perfektně rozjetý ale jak to v druhém kole tahalo za nohy, a těch pár kilometrů navíc, způsobilo že mi na Kristiánově tak došlo jako snad nikdy - díky pořadatelům se skůtrem který mi dali napít čaje jsem to dojel - jinak bych asi leknul na trati default/smile

129

tak, tak, byly to víceméně intervaly

chyběl ti votrok co by ti podal pití a gel

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

130

tos trefil přesně - jedno napití na dvacátém prvním kilometru a jeden gel v kapse bylo fakt málo

131 Naposledy upravil: svol (2. 1. 15 21:07)

Promiňte pánové, ale já vůbec nechápu, že při lyžařských závodech může jet doprovod (navíc bez čísla) se závodníkem. Zaprvé se to nedělá, za druhé je to proti pravidlům lyžařských závodů, za třetí to znehodnocuje výkon dosažený takto doprovázeným závodníkem. Navíc v situaci popisované tlačenice.

132

chtělo by to méně průhlednou záminku, když už cítíš neodolatelné nutkání se do mě neustále nasírat... nejprve s klistrem v Oberhofu (dnes jsem se mimochodem bavil s člověkem, který tam již léta jezdí testovat lyže a používají klistr pokaždé) a nyní s pravidly a pojetím závodů... takže: trať nebyla uzavřená, doprovod se na ní mohl pohybovat stejně, jako jakýkoli turista, stejně tak ani nebyly určeny občerstvovací zóny, čili bylo jen na mě kde budu podávat jídlo a pití a co se týká tlačenice - bez ohledu na to, že trať byla volně přístupná (nikoli plůtky uzavřené sportoviště typu Vesec či Břízky) pohyboval jsem se vždy tak, abych nikomu nepřekážel, čili pokud jsem potřeboval dostat někam na kopec s pitím předjížděl jsem závodníky vždy stranou a pomocí soupaže, abych nikomu nepřekážel, dtto pokud jsem se někde vyskytoval a někdo mě potřeboval předjet, vždy jsem uhnul na stranu

www.bsorabbit.eu

133

Trepifajxl napsal:

chtělo by to méně průhlednou záminku, když už cítíš neodolatelné nutkání se do mě neustále nasírat... nejprve s klistrem v Oberhofu (dnes jsem se mimochodem bavil s člověkem, který tam již léta jezdí testovat lyže a používají klistr pokaždé) a nyní s pravidly a pojetím závodů... takže: trať nebyla uzavřená, doprovod se na ní mohl pohybovat stejně, jako jakýkoli turista, stejně tak ani nebyly určeny občerstvovací zóny, čili bylo jen na mě kde budu podávat jídlo a pití a co se týká tlačenice - bez ohledu na to, že trať byla volně přístupná (nikoli plůtky uzavřené sportoviště typu Vesec či Břízky) pohyboval jsem se vždy tak, abych nikomu nepřekážel, čili pokud jsem potřeboval dostat někam na kopec s pitím předjížděl jsem závodníky vždy stranou a pomocí soupaže, abych nikomu nepřekážel, dtto pokud jsem se někde vyskytoval a někdo mě potřeboval předjet, vždy jsem uhnul na stranu

Milý pane, ani jsem netušil, že už si tykáme. Nyní věcně: první část vašeho příspěvku (Oberhof) patří zjevně do jiného vlákna. Dost často tady za to peskujete jiné.
Uzavřená trať při lyžařských závodech (dle pravidel) nevzniká napíchnutím plůtků, ale tím, že je na ní organizován závod. V průběhu závodu se mohou jiné osoby než závodníci (osoby poskytující závodníkům jakoukoliv pomoc včetně rad či občerstvení) na trati (resp. kolem ní) pohybovat pouze bez lyží. Takto mohou kolem závodníka popoběhnout max. 30 metrů. Jiná forma není povolena.
Myslím, že tím škodíte především vlastnímu dítěti, např. v Jilemnici si ještě dodnes vyprávějí o vašem výkonu při poslední uskutečněné Jilemnické 50.

134

Ahoj,nevíte někdo,kde se dá nahlédnout do výsledků J50 zhruba 30let zpátky?

135 Naposledy upravil: rama67 (3. 1. 15 19:34)

Příspěvek  k tématu doprovod závodníka na trati lyžařských závodů. Pravidla hovoří jasně:

344.2
Pro pořádek a kontrolu na trati jsou následující zásady:
· Od 5 minut před startem až po průjezd závěru za posledním závodníkem
nemohou všichni pořadatele, trenéři, nezávodníci a další akreditované osoby
jet po trati. Během závodu musí tyto osoby stát vedle trati bez lyži na
nohách.
· Pokud pořadatel, trenér, nebo někdo další informuje závodníka během
závodu, nesmí vedle něho běžet vice než 30m.
· Při teto činnosti nesmí pořadatel ani nikdo další omezit závodníka.
· Při podávání občerstveni závodníkovi nesmí trenéři závodníka omezit a musí
stát na místě.

Ale i bez pravidel se zkuste zamyslet nad tímto.:
1.Na startu stojíte před startujícím závodním polem. Představte si, kdyby to udělal každý.
2.Zvýhodňujete svojí dceru a tím jí děláte medvědí službu.
3.Kde jsou pravidla fair play

Než odpovíte stylem, který je u vás zvykem (Trepifajxl), zkuste se nad tím zamyslet.

136

fzdenek napsal:

Ahoj,nevíte někdo,kde se dá nahlédnout do výsledků J50 zhruba 30let zpátky?

starší výsledky bývaly na stránkách J50, když to pak přešlo pod stránky Ski-tour výsledky zmizely, nedávno jsem si o tom psal s panem Leixnerem ze Ski-Tour, psal o tom, že se do budoucna uvažuje o obnovení té databáze a vystavení na nových stránkách

www.bsorabbit.eu

137

ad svol: máza v Oberhofu sem nepatří, patří sem však poukaz na ní ve smyslu poukazu na neustálé nepodložené osočování. Jil50 jsem nikdy nejel, předloni jsem jel Jil25, normálně se startovním číslem... v Jilemnici mám řadu přátel, zatím se mi nedoneslo, že by se něčím takovým bavili, ani nevím, co bylo na mém startu natolik pikantního, ale pokud se tím někdo baví - budiž, smích je zdravý a snad lěčí i závist, kyselé hrozny, co já vím... dál se již k žádným nactiutrhačným pomluvám nějakého pomatence vyjadřovat vůbec nebudu, nepatří to sem, ostatní to nezajímá a především mě takové reakce ponižují na úroveň pomlouvače

ad rama67: účelová registrace dnes večer, směšné, platí to co jsem napsal výše, nebudu se dále vyjadřovat, nicméně nemohu si odpustit okomentovat toto tvrzení: "1.Na startu stojíte před startujícím závodním polem. Představte si, kdyby to udělal každý."

totiž - čtvrt hodiny před startem jsem dceři popřál hodně zdaru a odjel s pitím čekat na kopec, tazatel zjevně trpí nějakou formou utkvělých představ

www.bsorabbit.eu