1

Téma: Šumavský maraton 2014

Před chvílí se objevilo , že Šumavák přece jen bude! I když to teda bude jen v okleštěné a zkrácené podobě, tak to vypadá na jediný větší závod, který se u nás podaří letos uspořádat.
Jelikož to všichni parťáci už vzdali, sháním někoho z Brna a okolí, kdo se tam chystá, že bych se přidal....

2 Naposledy upravil: Trepifajxl (18. 2. 14 21:55)

Re: Šumavský maraton 2014

tak já, protože letos už nemám žádné iluze, jsem si zjišťoval aktuální stav a vypadá to na té náhradní trati, podle sdělení bývalé závodnice přímo z místa, katastrofálně

takže jsem zvědavý, jestli se pojede, na čem vlastně... máte někdo konkrétní poznatky?

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

3

sice je to vlákno na loňský ročník, ale proč vytvářet další ...

Otázka na zkušené mazače - co byste mazali podle aktuální předpovědi - tj. přemrzlý starý sníh s možností mírného sněžení při teplotě -3 ... je to sice hypotetické, ale co byste mazali, zejména stoupací vosky? Díky!

4

Já myslím, že na zmatkování je ještě čas default/wink

5

Kundra napsal:

Já myslím, že na zmatkování je ještě čas default/wink

Čekal jsem, že mi zase poradíš, že hlavně je třeba namazat lyže :-). Ale vážně, co bys mazal při daných podmínkách? Zajímá mě to i přestože počasí bude jiné než aktuální předpověď. Změněná trasa s převýšení přes 1000 m na 45 km, to bude porce.

6

Tak ono na otázku: "Co mám namazat na Boboloppet" se snad ani nic jiného odpovědět nedalo default/smile ... ještě když jsi nenapsal, jestli hodláš bruslit nebo klasit.

Na Šumavák to zatím dle předpovědi vypadá na fialový/modrý klistr hodně překrytej tuhým (třeba Swix VR40/45 nebo nějakej dehťák od Startu). Záleží, kolik těch vloček opravdu spadne. Jestli jich spadne hodně a zda stopa celá zapadá, bude to jen na tuhej.
Taky se nabízejí "holý" lyže, ale 1000m převýšení je dost.

7

Mně v aktuální podmínkách v Jizerkách docela pěkně funguje obyčejný Swix Universal.

Jinak to vypadá, že se s ohledem na špatný podmínky pojedou dva kratší okruhy místo jednoho dlouhého :-(

8

@kundra - díky, vidím to podobně, ale tuhý přes klistr jsem nikdy nematlal, jet to na holých si neumím představit, ledaže by přijel Standa Řezáč
@parmin - pojede se 2x přes černou horu, převýšení 1000 m je docela dost :-(

9

jj, vím o tom, na tu trasu jsem se díval a trochu mě to mrzí, radši bych jedno delší kolo, podívat se ještě kousek dál... Převýšení 1.000 metrů, to je zhruba jako na Jizerce ;-)

10

parmin napsal:

jj, vím o tom, na tu trasu jsem se díval a trochu mě to mrzí, radši bych jedno delší kolo, podívat se ještě kousek dál... Převýšení 1.000 metrů, to je zhruba jako na Jizerce ;-)

Mně to ukazuje, že letošní Jiz50 dala 665 metrů, což je docela rozdíl. Ne že by se to nedalo objet, ale v podstatě to je nahoru a dolů. Na jednu stranu klobouk dolů před sílou paží každého, kdo si na to troufne na holých lyžích, na druhou stranu mi to připadá jako úplně jiná disciplína než klasika. Já tomu pracovně a vulgo říkám "píchání".  A i to je někdy fajn :-)

11

Mně to ukazuje 846 m, ale letošní Jizerka byla kratší. Nejel se výjezd z Jizerky k Bunkru a Olivetská. Předloňská mi ukazuje 937 m. Čím to měříš?

12

chlapi, ono nezáleží jen na absolutní hodnotě nastoupaných metrů, ale i na profilu... tedy především na profilu, někde se dá nastoupat méně, ale z profilu vám polezou oči z důlků... mě tedy třeba zrovna výjezd na Černou horu přijde celkem pohodlný, i na soupaže, kdežto třeba Smědava na J50 tedy již ne tolik a tu první třetinu bych soupaží nedal ani kdybych se rozkrájel

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

13

Měřím Garminem Forerunner 410, předloňská mi ukazuje 867, takže mi to měří méně než Tobě. Googloval jsem převýšení standardní Jizerské 50, píšou 937, takže plus minus to, co píšeš ...takže Ti dávám zapravdu, Šumavák bude výškově zhruba jako Jizerka ... čím měříš Ty?

14

Tu předloňskou padesátku Garminem Forerunner 305 a letošní Garminem Fenix 2. Hodně záleží, jestli je zapnutá funkce "Korekce nadmořské výšky". Já ji mám vypnutou ;-) Každopádně na hladkejch bych to nejel, ani kdyby to bylo 500 m. Letošní Koenig mně ukazuje 440 m, tam jsem si teda po závodě říkal, že by to asi šlo :-) Resp. jinak - na cca 15 km začalo dost silně sněžit, takže už jsem se z lyže prakticky neodrazil a šlo to.

15

ahoj,má někdo nějaký tip na mázu na zítřek?

16

klistrová guma a na to něco jako fialový 35 ... bude se to špinit, takže možná nějaký stříbro ... snad nebude sněžit