1

Téma: Jak často jezdit?

Ahoj,

je mi 14,na skate kolečkových lyžích jezdím už přes rok.Pořád se trochu zlepšuju.Hned za barákem je docela dobrá cesta kde se dá celkem dobře jezdit.Takže jezdím asi 5x týdně.Za celý týden najedu asi 17 km.Techniku mám vcelku dobrou.Protože zima nebyla nic moc jezdím už od ledna a mám nejeto asi 170 km.Nevím jestli by nebylo lepší jetzdit mín,ale třeba víc km najednou.V žádným oddílu,který by byl zaměřenej na běžecký lyžování nejsem.

Takže nevím jestli trénuju dobře (málo nebo hodně).Jestli někdo víte jak trénujou v oddílech tak prosím pište default/smile))))))

2

Re: Jak často jezdit?

Nevím odkud jsi, ale určitě by to chtělo absolvovat kurz. Skoro celorepublikově začíná fungovat škola Lukáše Bauera : http://www.bezvabezky.cz/
Tam ti jistě poradí, jejich cena je symbolická a rady neocenitelné.

3

Jsem z Mladý Boleslavi takže ve Vesci by to určitě šlo default/smile

4

Ve Vesci je instruktorka - Magda Rezlerová - bývalá vynikající reprezentantka a nyní super instruktorka...vřele doporučuji. Rozpis akcí je na jejich stránkách...

5

určitě ti tam dobře poradí, popřípadě v Praze, jestli to máš blíž, tak jezdí na kolcích mladí biatlonisté z Roveru (ing. Novotný, Testudo pod Nuselákem) anebo, kdybys někdy měla cestu do Prahy a chtěla se projet na Ladronce, trénuju tam s dcerou (taky 14 let) čtvrtky a pátky odpoledne, klasiku i skate, střídáme to, kdyžtak se klidně ozvi, kdyby ses chtěla někdy přidat

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

6

Častější ježdění je určitě blahodárné na rozvoj techniky. Já toho najezdím zhruba podobně co ty, ale na kolce se dostanu méně často, tak když už vyjedu, dám obvykle najednou větší porci km. Pokud mám delší pauzu, cítím se obvykle zpočátku tréninku nejistě a chvíli mi trvá než se do toho lépe dostanu. Takže vícekrát do týdne je jistě ideální stav. Ohledně podrobností tréninkového systému by to byla otázka na někoho znalého (trenér, zkušený závodník apod.). Technika je velice důležitá a i když si člověk myslí že ji zvládá, vždycky je dost prostoru ke zlepšování. Absolvování nějakého kurzu či alespoň společného tréninku s někým znalým lze určit doporučit. Přidám další možný tip na výběr a to Nyče http://www.skolabezky.cz/ (k této škole tu je celé téma ve zdejším fóru). Pořádají hlavně kurzy na sněhu v průběhu zimy, ale na podzim mají i nějaké kurzy na kolcích (osobně absolvováno).

7

Asi takto - běžkování jako nefyziologický cyklický pohyb potřebuje časté opakování, aby mohly být pohybové vzorce prováděny podvědomě - když na to člověk musí myslet, tak je to energeticky náročnější. Na kolcích je potřeba opravdu hodně odjezdit - což není jednoduché. Nedá se jezdit všude jako na kole - po pár letech se úseky, kde se jezdí, prostě okoukají.

Na druhou stranu - jako nefyziologický - může vést časté opakování k přetížení. Je proto potřeba postupně - v prvních letech - kombinovat s jináma aktivitama - běh s holema, posilovna. A kompenzovat (cyklistika). Faktem je, že i mladí běžkaři tráví na kolcích hodně času.