1

Téma: Mrznoucí prsty na rukou - extra teplé rukavice?

Zdravím,

Mám v zimě obecně problém s tím, že mi často mrznou konečky prstů na rukou. Není to ani tak otázka oblečení, jako nejspíše špatného prokrvení. Na běžkách mi třeba i 5x za cestu začnou mrznout a bolet a musím je třeba 15 minut rozhýbat aby se prokrvily. Potom stačí chvíli zastavit, nebo jet z kopce a už zase mrznou. I doma, když třeba ráno jedu do práce a držím studený volant mi konečky prstů zbělají a začnou brnět.

Nemáte nějaký tip na opravdu hodně teplé rukavice, které se dají použít na běžky?

2 Naposledy upravil: Honza K. (19. 1. 15 09:38)

Re: Mrznoucí prsty na rukou - extra teplé rukavice?

Potkávám lidi i v tomto typu rukavic tzv. "tříprsté"

1) http://www.craft-cz.cz/cyklisticke-ruka … it-l-cerna
2)http://obchod.nyc-sport.cz/bjorn-daehli … 70198.html

3

ty tzv. tříprsté mají tu výhodu, že jsou v nich dva a dva (nebo jeden a tři) prsty u sebe a mohou se o sebe vzájemným kontaktem lépe zahřívat, mě se ale víc osvědčilo použít dvoje rukavice na sobě, jedny co možná nejtenčí, aby se pak vešly do těch druhých, běžkařských, jako tenké vnitřní rukavice se mi osvědčily rukavice do tanečních (nic tenčího jsem nesehnal a takto jsem alespoň rukavice do tanečních poprvé v životě využil...)

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

4

Velmi tenké rukavice jsem viděl v Decatlonu - opravdu jemné.

5

Mně se nejvíc osvědčily rukavice z windstopperu a nejsou ani nijak zvláštně zateplené. Ale neprofouknou a i ve vysokých mrazech mi v nich není zima. V zateplených se mi i ve vyšších mrazech začne potit ruka a výsledkem je, že je mi v nich stejně zima... No, asi to zní zvláštně, ale já to takhle zkrátka mám ;-)

http://www.zerorestriction.com/media/wysiwyg/windstopper_landing_page_2.png

6

Také někdy používám dvoje rukavice na sobě. Jako vnitřní tenké běžecké z LIDLu.

7

Díky za rady, dvoje na sobě i stopwind jsem zkoušel, ale nepomohlo to. Otestuji ty tříprsťáky, vypadají nadějně default/smile

8

Pro dceru, která je ještě malá a docela na to trpí. s sebou vozím na vyjížďky chemické ohřívací pytlíčky Hand warmer, strčí se do rukavic a je klid, docela se nám to osvědčilo.

9

jen bych nechal k úvaze, jestli problém není někde jinde než v rukavicích. osobně bych tipoval na blok na krční , hrudní páteři, který brání normálnímu prokrvení.
zkus při problémech ovolnit krční páteř, to myslím celkem jde kroužením hlavy a protažením hlavy, co se týče hrudní, je to složitější, na běžkách mi pomáhají cviky s hůlkou za lopatkami, rotace, předklony atd.
zkus to.

10

Vladik napsal:

jen bych nechal k úvaze, jestli problém není někde jinde než v rukavicích. osobně bych tipoval na blok na krční , hrudní páteři, který brání normálnímu prokrvení.
zkus při problémech ovolnit krční páteř, to myslím celkem jde kroužením hlavy a protažením hlavy, co se týče hrudní, je to složitější, na běžkách mi pomáhají cviky s hůlkou za lopatkami, rotace, předklony atd.
zkus to.

Zajímavé, vyzkouším. Díky za tip.