1

Téma: SNS Pilot - koupě z bazaru

Dobrý den, mám v plánu si koupit kolečkové lyže Speed Skate R 100, které už mají namontované vázání SNS Pilot.Chtěl bych se zeptat, zda-li bude vadit, že ten, kdo na nich jezdil, měl nohu velikosti 40 a já mám 44? A jestli bude vadit, že mám boty jiné značky? Děkuji za odpověď

2

Re: SNS Pilot - koupě z bazaru

velikost bot vadit nebude za předpokladu, že na nich nejezdil junior, resp. že to nebyly krátké juniorské kolce, které by mohly být kratší a mít zkrácenou patu vázání - do kterých by se vešla maximálně ta 4ka (dcera zrovna takové má, museli jsme ulamovat poslední dílek vázání a jde tam maximálně 42, já už 45kou drhnu vzadu o kolečko)

jiné boty: no můžete mít jakoukoli značku bot, které jsou na SNS

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3

Tak jsem zjistil, že mám boty na vázání NNN. Takže Vám děkuju, jinak bych už asi měl doma lyže se špatným vázáním default/big_smile
A myslíte si, že bude velký problém, když mám boty na klasiku, ale budu jezdit na Speed Skate R 100 s combi vázáním bruslařskou techniku?

4

ano, bude, bude to vadit víc než na sněhu, kolce jsou těžší a jste výš, takže jde síla přes větší páku a budete mít ještě rozviklanější kotník

5

takže boty Rossignol X3 i přes vyztužený kotník nejsou dostačující?

6

neznám je, hoď sem link na ně

7

http://www.sportvacik.cz/sport-vacuuk/e … SIGNOL-X-3

8

jen pro dodání - jsem jenom rekreační lyžař, který jezdí jen pro pobavení a spálení nějakých kalorií. Nepotřebuji, aby to byla přesná kopie jízdy na sněhu, stačí mi, když se budu moct projet a bude to nějak fungovat default/big_smile

9

tomu co píšete o rekreačním běhu nalyžích rozumím a bota je přesně pro toto vhodná, takový univerzál na všechno, kdy si ale pořádně nezabruslíte ani na klasiku to nebude pro stoporcentní cit při odrazu

nerozumím ale tomu poukazu na kolečkové lyže, kolce totiž rekreační běžkaři moc nevyužívají, je to spíš nástroj specifické letní přípravy pro závodníky a v tomto ohledu to bota vhodná na bruslařské kolce není, pokud jste však vážně rekreační běžkař a dokážete rekreačně pojímat i kolečkové lyže, najspíš vám to stačí, ne však na sportovní pojetí

10

no ono jde o to, že mám rád bruslení na běžkách, bohužel jsem ale z vesnice, kde nejbližší zimní středisko je 80 km vzdálené Nové Město a taky zde poslední 3 zimy nebyl sníh. Proto jsem se rozhodl, že si koupím kolečkové lyže, které mi běžky alespoň trochu vynahradí. A jelikož už mám boty na běžky doma, tak se mi nechce investovat do jiných bot (jsem student), proto zde řeším ty boty :-)

11

Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že to s takovými botami na kolcích nebude ono. Když jsem před několika lety začínal intenzivněji jezdit na běžkách, potřeboval jsem inovovat vybavení a přitom jsem měl omezený rozpočet. Pořídil jsem tehdy boty podobného charakteru (turistické se zpevněným kotníkem, ale jiná značka). Na klasiku dobré, ale když jsem začal vážně s bruslením, ukázalo se, že to není ono a tak jsem se nakonec odhodlal pořídit skate boty a nelitoval jsem, ten rozdíl byl opravdu znát a hodně mi to pomohlo ke zvládnutí techniky. Když jsem později začínal jezdit ještě na kolcích, historie se opakovala. Zpočátku jsem to zkoušel na těch turistických, protože jsem si nechtěl v létě opotřebovávat nové skate boty, ale byla to velká chyba. Jak jsou kolce vratší než běžné lyže, měl jsem obrovské problémy s rovnováhou a udržením kontroly. Až jsem propadal obavám, že se na kolcích nikdy pořádně nenaučím. Až když jsem to na nich zkusil se skate botama, najednou se to poddalo a od té doby se mi jezdí dobře. Kvůli šetření nových skate bot jsem nakonec koupil ještě jedny starší v bazaru a mám to vyřešené. Finanční omezení dobře chápu, jsou však případy, kdy se šetření nevyplácí a lépe investovat na správném místě, než se zbytečně trápit. S turistickým botama na bruslení to bude vždycky potíž a na kolcích dvojnásob. Jak nesedí na noze tak těsně a nezpevňují kotník tak dobře, je to citelný handicap. Dále bývají více zateplené, což je sice v zimě příjemné, ale v létě v nich je hrozné vedro.

12

levnější letní skate botaska na kolce

http://www.botas.cz/Produkt/LB45292-7-4 … L-Lx2P5GUQ