1

Téma: Jilemnická 50 - v Jilemnici

nevíte někdo jak vypadají stopy na nedělní klasiku v Jilemnici. Respektive asi nové budou řezat v noci před závodem, po sobotním skejtu, to je logické, alespoň tedy jaký je sníh a prognóza vzhledem k nedělní máze na klasiku. Z toho co píšou na stránkách závodu a dle teplot a web kamery soudě že to je dost promrzlé a bude to dost rychlé. Ale těžko říci jak bude vypadat stopa??

2

Re: Jilemnická 50 - v Jilemnici

To by mně také zajímalo. Chystám se na sobotu (pokud mně do zítřka ještě neskolí viróza, tento týden mně trápí nachlazení). Informace o kvalitě trati od pořadatelů jsou optimistické, ale narazil jsem i na méně pozitivní zprávy http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose takže určitá obava panuje a zvažuju, zda s sebou raději nevzít do zálohy i horší lyže. Podle všeho zatím mrzlo a sníh neprošel oblevou, klasiku bych tedy tipoval na tuhé, ale to je pouze hádání na dálku. Spolehlivé údaje o místní situaci nemám. Zítra po závodě můžu poreferovat, ale k netu se dostanu až k večeru.

3

Snad s tím něco ještě udělaj.

http://www.stopaprozivot.cz/zacl-pripra … rcholi.htm

4

V úterý jsem si to celý projel a bylo to na kameňačky. V Jilemnici umí zázraky, o tom jsem se už parkrát přesvědčil, ale doházet 25km tratí?? Nevím nevím. Ještě tak na skejt.... Sněhu je 10cm. Jak do toho chtějí naříznout stopy, místy přes oraniště, to je záhada. Na druhou stranu bych se nedivil, kdyby to bylo 100% připraveno. Tady je možný všechno :-)

5

No podle fotek to tam vozej z náměstí nebo co... asi i se štěrkem, jak jinak... Do prčic, to mám zase dilema, letos jsem snad vorval lyže na každým závodě.

6

Dnes navecer si chci kus projet, dam vedet

7

my jedeme na Kašperskou 30, kterou bohužel přesunuli na tento víkend, tak je mi to fuk, ale stejně by mě zajímalo, proč se nejede nahoře mezi Beneckem a Mísečkami, když tam jsou podmínky ideální?

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

8

..noó nepotěšili jste mě default/smile ani já .... ale ne, díky za info. Je to fakt blbý když na webu závodu je jak jsou tratě super, pak vidíš fotky jak tam vozí sníh, pak ty informace od lidí co si to tento týden projeli. Já už taky nevim jaký lyže vzít, další kameňačky vyrábět nemusim - už jich mam dost. To Benecko si vysvětluju takovou tou čecháčkovskou náturou, je to Jilemnická 50, tak za každou cenu pojedeme u nás. Až když není fakt ani centimetr sněhu tak to přesunou. Jsem zvědav na Honzu K. až to dnes projede, třeba tam fakt navezou lavinu ze studniční hory default/smile

9

Zdar, projel jsem klasicky od startu k "Obrázku", což je asi do půlky trati. Zpět jsem jel (asi) stejnou cestou. Na skate - super, i když je málo sněhu, je to tvrdé, super upravené - bruslařů většina. Stopy - vcelku dobré, ale je vidět, že to nemá základ, občas je bok stopy "zborcený" - kouká tráva nebo hlína. Místy je i na skate vidět skrz tráva. Když jsem přijel zpět k autu, měl jsem na hůlkách hlínu... Pocitově - jede to výborně, ale pokud se chci projet a nemuset koukat pod nohy a hledat "stopu pro jedničkový lyže", tak bych vzal horší variantu klasiček. Otázkou jsou i místa, kde jsou dost prudké zatáčky a kde by se to mohlo proplužit.
SKOL !

10

díky za zprávu, v noci má něco málo napadnout tak vezmu asi oboje lyže a ráno se rozhodnu. A co máza - jak to vidíte, asi to bude na pevný ale těžko hodnotit stopu od nás z nížiny default/smile

11

Vcera jsem tam mel zbytky ( z mimulych dnu) maplus fluor zeleny. Obcas zrcatka, usmeklo to. To ale bylo cca 8st minus. Ma se oteplit, ale snad to nepovoli. Tipoval bych modry, modry extra....

12

Dneska projeto naostro při závodě (bruslení). První zásadní zjištění že trať nemá plných 25 km, ale pouze 20 (pořadatelé zřejmě nestihli připravit). Zítra se tedy má jet klasicky 20 respektive 40 km. Dojem z trati podobný jako včera Honza K. Je to dobré, nicméně ne optimální. Kolem startu a cíle paráda, fotky nelžou. Jinde ovšem kvalita kolísá. Na bruslení všude tvrdé, ale místy hrbolaté, sem tam vykoukne nějaká hlína či tráva, úsek v lese umydlená tenká vrstva. S trochou opatrnosti by se snad dalo s lepšíma lyžema, ale na závod jistější vzít horší. Já to tak dnes udělal a myslím dobré rozhodnutí. Na klasiku ale bude potíž se stopama, ty dnes nic moc. Pouze mělké (i v lepších místech), mnohdy nepevné, opět hlína a tráva. Do zítřka se to jistě budou snažit vylepšit, ale zázraky nelze čekat. Sníh zmrzlý prašan, dneska ráno byla dost zima (-10°C), ale jak svítilo a hřálo tak se oteplovalo a povrch se zrychloval, jinak ve stínu sníh vrzal a byl skluzný hůře (nejvíce nepříjemné v pár prudších stoupáních). Pokud do zítřka vydrží stejné podmínky, bude to na studené tuhé, ale tam kde svítilo mohl sníh změnit vlastnosti. Jinak trať hezká, zajímavá a členitá, relativně širší, takže šlo předjíždět poměrně dobře. Jen pár míst bylo záludných (přejezd cest apod., nejhorší nějaký úvoz krátce před občertvovačkou, pořádný příkop). Proti tradičním horským cestám příjemné zpestření.

Se závodem jako celkem spokojenost. Počasí ideální (mráz, azuro), organizace fungovala. Akorát kdyby bylo víc toho sněhu. Určitě se nabízí legitimní úvaha, zda by nebylo lepší závody uspořádat nahoře na Benecku. Pořadatele chápu že to chtěli mít pokud možno doma, z logistických důvodů určitě lepší. Sám jsem to uvítal. Ovšem na lyžařských závodech je nejpodstatnější kvalita tratí.

Tak ať to zítra jde.

13 Naposledy upravil: mckarel (7. 2. 15 23:36)

díky moc za vaše reporty, asi vezmu práskačky default/smile vždyť to není svěťák, hlavně si to užít a nezničit sebe a pokud možno ani materiál default/smile
skol

14

Ten průjezd lesem asi 2km před cílem je hodně posetej kamením, dá se to projet prostředkem cesty bez úhony, ale po krajích tam toho je až až. Na lyžích z dneška ani šrám, což nechápu, protože při z při rozjíždění (na kameňačkách) mám těch šrámů požehnaně!

15

Jak to hodnotíte zpětně ?

16

Škoda, že se nejelo v sobotu. V neděli jsem se moc nesklouzl.

17

V sobotu to mohlo být super, ale v neděli jsem se tam docela dost potrápila. Normálně mám 20 km asi za 1 h 20 min. Ale tentokrát jsem byla na trati 2 h 4 min. !! Docela obdivuju ty, co jeli 40 km v tom bílým ničem. Tráva ani hlína sice vykukovala opravdu jen na pár místech, ale bylo to dost zmrzlý. Kdyby to bylo na Benecku bylo by to stokrát lepší. Takže hodnocení za mě je takové, že jsem z toho byla dost zklamaná a otrávená.

18

Podobné dojmy - když jsem po 20km (neděle) vjížděl do cíle, byl jsem rád, že už to mám za sebou. Mám pocit, že na loukách se trať moc připravit nedá, pokud není základ. Stopa spíš nebyla a mnohdy jsem ani netušil, kam jet, nebýt lidí přede mnou...
Navíc ranní doprava autem z Liberce mi moc na silách nepřidala, spíš naopak.

19

Specielně jedna část trati mě dorazila asi úplně nejvíc. Jestli někdo víte myslím tu část, před kterou bylo asi sto vykřičníků a následoval vjezd, nebo spíš skok do jámy podobající se skokanskému můstku. Jestli jsem se předtím bála, že si je odřu, tak po tomto skoku jsem se divila, že jsem je nezlomila.

20

hana.berankova napsal:

Specielně jedna část trati mě dorazila asi úplně nejvíc. Jestli někdo víte myslím tu část, před kterou bylo asi sto vykřičníků a následoval vjezd, nebo spíš skok do jámy podobající se skokanskému můstku. Jestli jsem se předtím bála, že si je odřu, tak po tomto skoku jsem se divila, že jsem je nezlomila.

Když bych neviděl chlapa, který do toho vletěl v plné rychlosti a upadnul, asi by se mi stalo to samé. Bylo to dost nebezpečné.

21

A co umístění, jak jste kdo dopadl?

22

Ahoj,

já mám na tento závod názory pozitivní.

Sobota byla úplně suprová díky krásnému počasí a že na celé trati (a hlavně tedy v tom lesním úseku) to nebylo optimální je sice pravda, nicméně lyže mi to určitě neničilo/nezničilo.

Neděle byla o trápení, nicméně podmínky byly pro všechny stejné. Trať byla zavátá, o to větší to byl boj a budu vzpomínat.

K tomu sjezdu: sice nejsem žádný sjezdař, ale ten hup jsem (a všichni přede mnou co jsem viděl) sjel v pohodě. Nebýt tam ty vykřičníky, tak si dovedu představit problém, ale takhle? Myslím, že varování bylo naprosto dostatečné.

Osobně organizátorům děkuji, že ten závod udělali v Jilemnici. Měli s tím spoustu práce a určitě zaslouží velkou pochvalu. Ostatně celá organizace byla výborná (prezentace, vyhřívaný stan, jídlo).

Mně se letošní "Jilemnická" líbila.
a.

23

K těm kamenům v lese... V sobotu asi hodinu před startem jsem se tam jel podívat a 15min. jsem tam ty kameny ručně vysbírával, abych to bylo alespoň kudy projet. Nakonec jsem lyže nedrbnul, což je malý zázrak, ale les jsem jel celý soupaž. Organizátorům tím pádem za tohle neděkuji.
Ale na jiných místech bylo vidět, že se snažili. Po závodě jsem si jel trať ještě jednou prohlédnout a na hodně místech bylo vidět, že shrabali veškerý sníh z okolí cest na cestu, holt v tom lese neměli odkud hrabat a bůhví odkud ten sníh tam dovezli...

Co se týče ostatního, tak organizace bula velmi dobrá. Velmi jsem ocenil, že jsem na občerstvovačce dostal bidon a snad poprvé v životě jsem se normálně napil a nenalil si čaj za kombinézu:)

24

Jel jsem pouze v sobotu a spokojenost. Nedělní neúčasti vzhledem k nečasu nelituju, to bych si stejně příliš neužil. Sobotní závod jsem si ale užil dostatečně a téměř vše mi přišlo dobré, akorát ta kvalita tratě nebyla 100%. Na Benecku by to jistě bylo lepší, ale na druhou stranu z organizačního hlediska to zas lépe bylo takto. Sám jsem byl rád že se nemusím trmácet nahoru do hor, kde to ani pořádně neznám a zázemí v Jilemnici bylo OK. Start mohl být v pozdější hodinu, při dojíždění zdaleka ocením když nemusím extra brzo vstávat a s výjimkou dlouhých maratonů není třeba tak velká časová rezerva pro dojetí nejpomalejších závodníků. Takto bylo po poledni po všem co pak s načatým dnem. To je ovšem věc individuálních preferencí.

Ten průjezd příkopem mi přišel asi nejzáludnější místo na trati. V zápalu boje jsem jím ale projel ani nevím jak. Pohled na lidi přede mnou mně varoval, tak jsem si dal pozor. Kamení v lese jsem si v tom spěchu ani nevšiml, celý jsem ho projel ve sjezdovém postoji či soupaž. Nahazování bylo na řadě míst znát, organizátoři se činili, za daného stavu ale nešlo dělat zázraky. Když odhlédnu od sněhu, tak se mi trať líbila, hezky členitá, profilově akorát.

S vlastním výsledkem také docela spokojenost. Sice jsem si to co do pořadí představoval přeci jen lépe, ale konkurence je těžká. Když vidím u většiny účastníků příslušnost ke sportovním oddílům, nemůžu se se jako ryzí amatér bez systematické dlouholeté přípravy divit. Také to byl můj vůbec první takto velký a dlouhý závod, takže jsem to bral spíš jako zkušenost a dopředu nevěděl co přesně od sebe čekat. K mojí smůle mně trochu zradilo zdraví (během týdne lehká viróza), k tomu v pátek dlouho přípravy a v sobotu brzo ráno vstávání, takže jsem zdaleka nebyl v optimální formě a hlavně v kopcích síly chyběly. Další handicap jsem si způsobil vlastní blbostí, před zahájením jsem zaspal, na start dorazil na poslední chvíli (jak Soukalová) a vyrážel ze zadní řady. Potom jsem se musel zdlouhavě probíjet masou pomalejších, což mně jistě stálo dost času a sil, až v pozdějších fázích závodu jsem si mohl jet v klidu svoje. Trochu potíž i s materiálem, jak trať nebyla OK a bral jsem horší lyže, ty jsou bohužel na mně moc tvrdé a nevedou zcela spolehlivě, což mně nutí jet více zadrženě a nesklouznu se tolik. Na nerovných místech obecně problém s technikou. Na kvalitnějších úsecích jsem se opakovaně rozjel a hladce předjížděl, pak zas přišel úsek horší co mně rozhodil z rytmu. Jinak si ale na lyže stěžovat nemůžu, kromě míst ve stínu se zmrzlým prašanem mi to jelo hezky a (pro mně netypicky) jsem předjížděl i z kopce (HF zřejmě zapracovalo). Všechny ty peripetie mi ale pozitivní zážitek nezkazily. Však to příště bude lepší. Výsledný čas mně rozhodně potěšil, závod byl velice rychlý a zvládl jsem ho tempem jako ještě nikdy. Takže proti pořadí naopak s časem spokojenost naprostá.

Uvidím co za rok, když to bude vycházet, rád se na Jilemnickou opět vypravím. Letos mám tedy za sebou první závod sezóny a nyní vyhlížím další.

25

Všem kritikům Jilemnické 50.
Pořadatelé udělali maximum. Když porovnám dva závody - Jizerskou 50 a Jilemnickou, tak je to jednoznačně pro Jilemnickou.
Startovné:  Jizerská minimálně 1.000,- , Jilemnická - 350,-
Strava: Jizerská- v podstatě gulášová polévka nebo těstoviny,   Jilemnická- guláš, těstoviny nebo borůvkové knedlíky  + polévka s játrovou rýží + kobliha
Tratě: Jizerská - na mnoha místech neupravená, mnohdy velké ledové hroudy ve stopě, kolem Krásné Máří ve stopách kamenná drť
           Jilemnická: místy vyfoukaná na zledovatělý podklad, ale cca 5 minut před čelem závodu projeli pořadatelé čerstvě alespoň 1 stopu
Připouštím, že za řadu věcí vzhledem k tratím může neovlivnitelné počasí. Nicméně na Jizerské mohli tratě upravit ještě před tím, než sníh po sobotním dešti zmrzl.
Zázemí: Jizerská-vyhřívaný stan, ve kterém ovšem vyhřívání přední půlky běželo vždy pár minut a pak bylo vypnuto
              Jilemnická-skutečně vyhřívaný stan i úschovna zavadel
Na Jilemnické závodník navíc ve startovním balíčku dostal čelenku nebo kulicha, slevenku ve výši 20% na nákup v Jilemnickém Intersportu, první tři závodníci ve všech věkových kategoriích dostali ceny.
Celkový dojem: jednoznačně vítězí Jilemnická a pokud bych to vztahoval k výši startovného, tak je rozdíl "nebetyčný!