26

Re: Jilemnická 50 - v Jilemnici

Nechci pořadatele kritizovat, v daném počasí udělali co se dalo. Ale štve mě ten přístup, který tady někdo už taky zminoval, že když teda napadlo pár centimetrů toho sněhu, tak to uděláme v Jilemnici i kdyby potom měli všichni lidi lyže na vyhození.

27

Naprostý souhlas, to je to, co mě taky štve. Chápu, že na Benecku je to malé a o víkendu asi plné lidí, v Jilemnici byl krásně klid a v trati se nám nikdo nemotal.

Nechci obhajovat Jizerskou, tam to je taky hrůza, ale přeci jen je to akce pro 20x víc lidí a těžko se to srovnává... Já teda jezdím na závody hlavně kvůli tomu, abych si zazávodil na pěkné trati a ne, abych se nažral ve stanu po závodě, to už je jen bonus navíc:)

28

Nesouhlasím s kritikou Jilemnické 50. Myslím si, že tratě byl vzhledem k hroznému větru normální. Asi by to v takovém počasí nebylo lepší nikde. Kameny jsem nikde neviděl, trávu snad na pár místech v zatáčkách - no a co. Možná budete v příštích letech vzpomínat kolik bylo tehda ještě sněhu. Ten zhup co tu řešíte umí každý normální lyžař projet a když někdo spadne tak se snad postaví a jede dál. Zkuste si zajet někdy Karlovskou 50 (a to je skvělý závod) a tento problém v Jilemnici brzy zapomenete. A srovnávat Jiz50 a ostatními závody sice z hlediska počtu účastníků opravdu nejde, ale Jizerka mi přijde ve srovnání s ostatníma opravdu mnohem horší a příliš komerční - viz. názor katzera.
Proto chválím organizaci Jilemnické 50 ať už se konala na Benecku či dole v Jilemnici, vždy je to závod pěkně připravený se skvělým před a pozávodním servisem.
A ještě bych chtěl poděkovat panu pořadateli na trati, který mi poskytl bundu, když jsem za jízdy vyrval vázání z lyže a musel jsem asi 5 km jet s soupaž s jednou lyží než mě naložili do auta a odvezli do cíle :-)

ahoj

29

Když už tady zaznělo srovnání s Karlovskou 50, tak si vzpomínám, jak jsem tam honil těsně před cílovým areálem skupinku asi 4 chlapů ... na kopci měli tak 100 metrů náskok ... říkal jsem si, dám je ... uprostřed kopce to bylo tak 50 metrů ... a v tom začal houkat vlak ... chlapi to dali ... já jsem vyměkl a dal tomu motoráku přednost ...nějaký průjezd příkopem může být těžký, ale přejezd trati po které jezdí vlak, to je podle mě světová rarita

30

Ahoj, jsem rád že tu máme řadu kvalitních a pěkných závodů. Nezlobte se na mě, ale každý si může vybrat, co mu vyhovuje více. Jiz 50 je jistě komerce, stejně jako PIM atd. Ale nezatracoval bych je. Pokud tyto akce přivedou ke sportování více lidí, budu jedině rád.

31

Problém je, že když se rozhodlo, že to bude v Jilemnici, tak byla ještě předpověď počasí, že připadne, což se nakonec nestalo, a navíc bylo i nad nulou..... Jinak na Benecku by to bylo asi ok, i s větrem v neděli, ale ten start je tam na hovno - pokud nepřiběhneš půl hodiny před startem s lyžema dopředu, tak máš skoro po závodě, nějakej blbec, co to v tom sjezdu zazátkuje se skoro vždycky najde - a to nemluvím o tom, jaká tam je po startu šance na zlámání holí, lyží, či nedejbože něčeho jinýho. Já bych to taky viděl radši na Benecku, ale jedině s intervalovým startem :-D

32 Naposledy upravil: Trepifajxl (10. 2. 15 07:38)

bosu napsal:

Když už tady zaznělo srovnání s Karlovskou 50, tak si vzpomínám, jak jsem tam honil těsně před cílovým areálem skupinku asi 4 chlapů ... na kopci měli tak 100 metrů náskok ... říkal jsem si, dám je ... uprostřed kopce to bylo tak 50 metrů ... a v tom začal houkat vlak ... chlapi to dali ... já jsem vyměkl a dal tomu motoráku přednost ...nějaký průjezd příkopem může být těžký, ale přejezd trati po které jezdí vlak, to je podle mě světová rarita

to v Praze zas borci udělali závod v inline rychlobruslení na silnici z Podolí do Modřan, kde se 4x přejížděly tramvajové koleje za neomezeného tramvajového provozu a to ještě ne kolmo, ale příčně vedoucí... mám pěkné fotky, jak to tam mistr Evropy přeskakuje a rozjetou tramvaj má 5 metrů za zády... vlak v Karlovicích jezdí alespoň párkrát denně, tramvaj v Praze však co 5 minut

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

33 Naposledy upravil: mckarel (10. 2. 15 19:14)

No vidím že se to pěkně rozvířilo default/smile
Lidi klid, hlavně že se dá lyžovat oproti loňsku. Já z toho mám taky různé pocity. Na jednu stranu mám Benecko moc rád, jezdím závody teprve chvíli, a na Benecku se jelo předloni a asi protože to tam znám se mi líbí ty tratě. Ale musím uznat že pořadatelé udělaly trať tak aby byla co nejlepší. Bohužel větru neporučíme a tak je mi jejich úsilí trochu líto, v sobotu to více méně všichni pochvalovali a počasí super, no a v neděli se na nás Krakonoš pěkně vyřádil. Já si dal dvě kola, abych si to pěkně užil default/smile Taky jsem psal příspěvek o tom čecháčkovství ale když se ohlédnu zpětně tak se mi to v Jilemnici moc líbilo, až mě to moc překvapilo. Zázemí naprosto perfektní.
A díky moc všem co se nám starali o věci, teplo na převlečení, lyže, jídlo atd.... Já vzal nakonec lyže závodní a myslím že dopadly bez problému - určitě to zachránil ten prašan na vrchu ledovky default/smile
Když vzpomenu na Jiz.50-2012 kde to byl můj první závod, a řekl jsem nikdy více a za rok tam byl znova, a na loňský NLM v Bedřichově kde jsem udělal "závodní kaměňačky" tak už to dnes fakt beru jinak a přehodnotil jsem i názor na konání této akce v Jilemnici.
tak skol při -6°C azůru, bezvětří a metru prašanu default/smile

34

přesně tak jak píše Karel, teď jsem si to uvědomil, jak je všechno relativní, jak bychom loni jásali, kdyby se jelo za těchto podmínek a jak nám teď hned otrnulo...

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

35

Plný souhlas, člověk je tvor věčně nespokojený a na lepší se snadno zvyká. Když si vzpomenu, že to není tak dávno, co jsem si vystačil s vlastními silami vyšlapanou stopou na poli a tratě jaké byly o víkendu v Jilemnici by pro mně byly vrchol luxusu. Fakt tedy, že když si člověk zaplatí startovné, tak čeká určitou kvalitu a závodní tratě jsou hlavní věc, ostatní jen příjemný bonus. Ovšem naprosto jasné, že v našem sportu hrajou povětrnostní podmínky obrovský vliv a mnohdy není v silách organizátorů připravit vše na 100%. Beru to tak že snaha a přístup se cení a očekávání se odvíjí od úrovně závodu a výše startovného (proto nejvíce kritiky na Jiz50 a jinde bych byl více smířlivější). Musíme být vděční že je zima aspoň taková jaká je a na rozdíl od loňska se závody vůbec můžou konat. Poptávka po závodech je, tak se organizátoři snaží vyjít vstříc, pokud by se čekalo na optimální podmínky, tak by se dalo odjet pouze minimum závodů. Vysoká kvalita tratí se dá garantovat pouze na uměle zasněžovaných areálech omezeného rozsahu, nikoli na běžných trasách v přírodě, kde se masové veřejné závody běžně jezdí. Co mně asi nejvíce vadí je neodpovídající informování ze strany pořadatelů. Pokud se člověk před závodem dočte jak jsou tratě OK, důvěřivě vezme na závod lepší lyže a pak je tam poškrabe, tak to dost naštve. Paradoxně mi tak připadá, že na lepších lyžích raději pouze trénovat a závody pro jistotu jezdit preventivně na kameňačkách.

36

petrxp napsal:

Plný souhlas, člověk je tvor věčně nespokojený a na lepší se snadno zvyká. Když si vzpomenu, že to není tak dávno, co jsem si vystačil s vlastními silami vyšlapanou stopou na poli a tratě jaké byly o víkendu v Jilemnici by pro mně byly vrchol luxusu. Fakt tedy, že když si člověk zaplatí startovné, tak čeká určitou kvalitu a závodní tratě jsou hlavní věc, ostatní jen příjemný bonus. Ovšem naprosto jasné, že v našem sportu hrajou povětrnostní podmínky obrovský vliv a mnohdy není v silách organizátorů připravit vše na 100%. Beru to tak že snaha a přístup se cení a očekávání se odvíjí od úrovně závodu a výše startovného (proto nejvíce kritiky na Jiz50 a jinde bych byl více smířlivější). Musíme být vděční že je zima aspoň taková jaká je a na rozdíl od loňska se závody vůbec můžou konat. Poptávka po závodech je, tak se organizátoři snaží vyjít vstříc, pokud by se čekalo na optimální podmínky, tak by se dalo odjet pouze minimum závodů. Vysoká kvalita tratí se dá garantovat pouze na uměle zasněžovaných areálech omezeného rozsahu, nikoli na běžných trasách v přírodě, kde se masové veřejné závody běžně jezdí. Co mně asi nejvíce vadí je neodpovídající informování ze strany pořadatelů. Pokud se člověk před závodem dočte jak jsou tratě OK, důvěřivě vezme na závod lepší lyže a pak je tam poškrabe, tak to dost naštve. Paradoxně mi tak připadá, že na lepších lyžích raději pouze trénovat a závody pro jistotu jezdit preventivně na kameňačkách.

Přesně - tratě skvěle připraveny ... a následuje obrázek, jak se kdesi na náměstí nakládá na náklaďák sníh. Já chtěl původně vzít do Jilemnice dobrý lyže, nakonec jsem vzal kameňáčky a i pro sichr horší hole (a dobře jsem udělal)

37

jojo, tak to jsem měl přesně na mysli původně s tím "čecháčkovstvím" budeme raději vozit sníh a uděláme to u nás, i když na kopcích je sněhu dost. Ten náklaďák se sněhem plným štěrku mě také zaujal default/smile.  Mrzí mě to právě kvůli materiálu který není zadarmo, to je asi jediný důvod proč mám i negativní pocity.  Také trénuju na super lyžích a pak na závod beru kameňačky abych je fakt nevorval jako už dvoje z mých 4 párů default/sad .  Jinak hodnotit závody mezi sebou asi nejde - všude je něco. Já jsem po první Jiz.50 řekl že už nikdy více, a letos i loni se mi to moc líbilo a těším se za rok snad na druhou vlnu. Ale každý je nějaký a každýmu sedí něco jiného. Proto jen přejme Jilemnické 50 do příštího roku více sněhu a hodně pěkné počasí asi jako v sobotu, víc se pro to dělat nedá.

38

Nazvat "čecháčkovstvím" snahu organizátorů konečně využít aspoň trochu přející podmínky k tomu, aby uspořádali po letech závody v Jilemnici (jak má ostatně tento závod v názvu) mi přijde jako silná a nevhodně použitá slova.

Osobně nemám po obou závodech na lyžích jediný škrábanec, ale zase mám dobrý pocit z pěkně stráveného víkendu.
a.

39 Naposledy upravil: mckarel (12. 2. 15 06:58)

...nemyslím že by to byla silná slova (znám i silnější) ale v předchozím příspěvku píšu své pocity a chválu a lítost nad pořadateli. Tento byl reakcí na další příspěvky,vzhledem k tomu že když jede člověk někam na závody tak netuší jak to tam vypadá a sleduje alespoň dostupné informace o aktuální situaci v místě konání. To jen k tomu že bohužel ty příspěvky mají souvislosti - ale mě to také nebaví vždy vše číst.  Ale to je fuk a nemá to cenu se v tom šťourat. A můj názor na českou náturu (obecně) to stejně nezmění. Bohužel lyžařská střediska zakládali naši dědové ve výškách od 500 m.n.m., kteří tehdá netušily že s přírodou tak rychle zatočíme a v těchto výškách to bude se sněhem v dalším století jen a jen horší.
skol

40

no jo, kdyby dědové, areál ve Vesci, na loukách, kde místní neznají sníh... nezakládali naši dědové...

leda to snad mohlo mít něco společného s tuneldědkem...

www.bsorabbit.eu

41

Vesec - dneska jsou areály pro vrcholné podniky téměř vždy o umělém/dovezeném sněhu. Ono to jde proti sobě - sněhové podmínky proti dostupnosti. Například Mísečky - super sněhové podmínky, ale absolutně nedostupné, maximum co tam jde je ten Slavic cup nebo co se tam jezdí a to je podnik divácky/mediálně celkem nezajímavý. Navíc Vesec není jen o sněhu, ale především o letní přípravě - jezdí tam pořád celá Dukla a z Liberce to mají za rohem. Nemluvě o ostatní veřejnosti. Je super mít areál s přírodním sněhem, ale k čemu to je, když to je pak pro všechny z ruky.

42

Vesec je normální tunel! Kdyby to s ním někdo myslel vážně, tak tam večer aspoň rozsvítí to pouliční osvětlení, ale je tam tma jak v pytli!

43

Pěkná reportáž o Jilemnické na ČT Sport.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1010 … mnicka-50/

a.

44

Nevim jestli je to tunel. Mozna je, mozna neni. Ale z toho, ze tam kvuli jednom hobikovi vecer nesviti, bych zavery nedelal... Fakt je, ze tam krom Dukly moc lidi nejezdi ani pres den, takze nevidim, duvod, proc by se tam melo v noci svitit.

Vesec je fajn. Spolu s Novym mestem je to jedina poradna koleckova draha u nas. A pravidelne ho zametaj, i kdyz je fakt, ze v listopadu a prosinci tam byl bordel z toho jak tam staveli ty sloupy VN.

45 Naposledy upravil: Kundra (12. 2. 15 15:06)

Právě, a proč tam nikdo nejezdí na kolce na podzim? Protože je tam tma a běhá tam plno čoklů bez vodítka i na vodítku a je to o ústa... Jo, ještě jsem tam v tom nejprudším sjezdu potkal auto, to bylo taky dobrý. Děkuju bohu, že žiju.

.... ale je to nějak mimo vlákno default/smile

46

VELKÁ pochvala  organizátorům letošní Jilemnické 50, kokrétně rolbaři a všem, kdo házeli sníh

v pátek večer jsme si šli projet trať a ta vypadala tak fatálně (komplet led a díry bez sněhu), že jsme zvažovali DNS

v noci do toho nastoupil rolbař a odvedl tak perfektní práci, že jsem v sobotu ráno nechtěl věřit svým očím, pista jak z pohádky, rychlá, tvrdá, rovná, prostě paráda

takhle nějak to vypadá, když pořadatel skutečně CHCE závod zajistit a ne jen o tom mluvit

www.bsorabbit.eu

47

Můžu jen potvrdit pozitivní dojem. Loňská Jilemnická se mi sice asi líbila přeci jen více, ale to je čistě pocitová záležitost vlivem počasí a druhu sněhu (jel jsem pouze SO) a také zázemí přímo v Jilemnici bylo pohodlnější. Jinak letošek hodnotím velice dobře a nenapadají mě žádná negativa, snad jen obvyklá postartovní tlačenice a obtížnější předjíždění, což je ovšem běžnou a těžko odstranitelnou charakteristikou všech podobných veřejných masových závodů (obzvláště skate technikou). Místo konání vyhovující, Jilemnická nemá takovou ustálenou tradiční trať, jako Jizerská, takže je vcelku jedno, kde se jede, hlavně že se dá závodit. Na Mísečkách už jsem v posledních sezónách párkrát jezdil, takže jsem trasu závodu víceméně znal a věděl dopředu do čeho jdu, což je vždy výhoda. Zkrácení tratě a jízda ve dvou okruzích mi vůbec nevadily, i tak toho bylo v tom náročnějším profilu dost. Okruh dostatečně dlouhý, že když se krátce po startu celá masa roztáhla, dál už se jelo příjemněji, druhé kolo lépe než první. Stav trati byl dopředu velkou otázkou, asi dobře, že jsem nevěděl to co dopředu Trepifajxl, na klidu by to nepřidalo. V samotném závodě však velice slušné. Sice byl vliv oblevy znát, místy sněhu jen tak tak, místy špinavější, nečistoty ale zřejmě jen napadané ze stromů, kamínků jsem si nevšimul. Risknul jsem to a odjel závod na svých lepších lyžích (stejně to nejsou vyložené jedničky a pár šrámů už mají) a žádné nové škrábance jsem po závodě nezaznamenal. Trať velice rychlá, ale přitom poměrně příjemná a bezpečná (srovnané do roviny a navrch podrcený zmrzlý sníh, pouze pár míst nejhorších sjezdů vydřeno). Překonal jsem tak několik osobních rekordů (průměrná rychlost závodu, max rychlost ve sjezdu). Zázemí závodu obvyklý standard (pro mě plně vyhovující), větší vzdálenost od startu nakonec ani nevadila, když byla možnost úschovy věcí nahoře na stadionu. Rychlost s jakou organizátoři zareagovali na nenadálou změnu a schopnost s jakou si poradili s úspěšnou organizací závodu za nepříznivých podmínek zaslouží určitě pochvalu.

48

tak, tak, já po pátečním večeru moc nespal při představě do čeho asi dcera v sobotu bude muset jít, už měla jasné instrukce sjezdy plužit, protože zdraví je absolutně na prvním místě

a v sobotu ráno? ejhle, trať perfektní, prostě mistr rolbař

jen mrzí to zkrácení, bylo zbytečné, okruh počet lidí pojmul a mohlo se v pohodě jet na 3 okruh/6 okruhů

pro upřesnění - trať měla 7.150 metrů přesně, čili z 25 km bylo 14.300 a analogicky z 50 km bylo 28.600 metrů

mohla se natáhnout také spodní kapsa pod svážnicí, která byla již i v pátek v pořádku, ale vzhledem k tomu jakou práci pořadatelé odvedli si nedovolím zmiňovat kritiku

www.bsorabbit.eu

49

Tak okruh asi opravdu neměl celých 8 km, můj sporttester také naměřil 7 a něco. To zkrácení mi ani nevadilo, ale fakt že třetí kolo se zrealizovat dalo a celková délka by se tak více přiblížila původně plánované. Sice kvalitu závodu nepoměřuju délkou a s daným stavem jsem byl spokojený, v cíli jsem toho měl dost. Kolo navíc by se však jistě zvládlo objet, síly by se lépe rozložily.