1

Téma: Skirogaining (1.3., Klíny) + hledání spolujezdce

V neděli 1.3. se jede na Klínech v Krušných horách skirogaining, 6 hodinový orientační závod dvojic. Web má tady http://skirogaining.krk-litvinov.cz/2015/cs. Je to podobný typ závodu, jako asi známější Bedřichovská pětihodinovka, oproti níž bývá rozdíl v tom, že některé kontroly bývají umístěny na méně dokonale upravených či jen od lyžařů projetých stopách, ale většina se jich nachází na upravených tratích. K akci se dá přistoupit závodně i turisticky, každý ujede tolik kilometrů, kolik zvládne...

Sněhové podmínky by měly být slušné, viz KB stopa nebo zprávy od lyžařů z Krušných hor, i když pro závodníky, co mají víc lyží, to na jedničkové lyže určitě nebude, to ostatně skoro nikdy při takových závodech nebývá.

Hledám na tento závod spolujezdce/spolujezdkyni. Za těch 6 hodin zvládnu ujet v tomto terénu asi něco přes 50 km - takže něco mezi výletem a závoděním. Jezdím klasiku, ale pokud je to někde potřeba nebo se to výrazně vyplatí, zvládnu chvíli i bruslit. S plánováním trasy a prací s mapou mám zkušenosti bohaté.

Případní zájemci mi mohou napsat na martin(zavináč)kamzasnehem(tečka)cz. Přihlášky za základní startovné by měly být prodlouženy do pondělní půlnoci.