1

Téma: Jiz.50

Jen tak pro zajímavost jsem se podíval na startovné na letošní Jiz.50. Aktuálně 2200,- Kč. To je včetně dopravy z Prahy a zpět a stejku na občerstvovačkách????

2

Re: Jiz.50

Blázníš? Z něčeho se přece ta reklama musí zaplatit, ne? default/wink

3

jo a vrtulník taky nelítá zadarmo a kdo jinej by měl platit vrtulník, kterej přece nad hlavou nutně potřebuje a bez kterého to nejede

Zoly, Zoly, jak malej Jarda, takovéhle dotazy...

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

4

Trepifajxl napsal:

jo a vrtulník taky nelítá zadarmo a kdo jinej by měl platit vrtulník, kterej přece nad hlavou nutně potřebuje a bez kterého to nejede

Zoly, Zoly, jak malej Jarda, takovéhle dotazy...

jako obvykle - dvě možnosti - zaplatit/nezaplatit - účast/neúčast

5

Honzo, tu možnost bojkotu samozřejmě máme, ale principem asi není neúčast na závodech, principem diskuse je přemrštěné startovné a kam ty peníze vlastně mizí, resp. zda je tak vysoké startovné skutečně nutné

6

Trepifajxl napsal:

Honzo, tu možnost bojkotu samozřejmě máme, ale principem asi není neúčast na závodech, principem diskuse je přemrštěné startovné a kam ty peníze vlastně mizí, resp. zda je tak vysoké startovné skutečně nutné

Spíš chci říct - hlásit se na závody, kde mi to vyhovuje (i finančně) - výběr je letos opravdu velký....

7

jasně, jenže tím původně pěknou akci odstřelíme?

mě by se docela líbilo, kdyby se našla patra nadšenců, kteří by založili novou J50, která by se jezdila v původním termínu a jmenovala by se třeba "memoriál expedice Huascarán", vrátit to trochu ke kořenům, aby to nebyla jen továrna na peníze, ale skutečná sportovní akce s trochu té piety k neštěstí, ze kterého jako memoriál původně vzešla

8

tak se nam po mesici mrznuti pekne zmeni podminky na Jizerskou asi :-)
http://www.yr.no/place/Czech_Republic/L … /long.html

9

Mhhh, taky na to koukám. Co se asi v těhle podmínkách bude mazat na stoupání?

10

Norové letos nějak moc nevycházejí, uvidíme, nějak bude, mázu těžko predikovat, může to být na modrej klistr zatřený pevným, může to být na modrej + stříbrnej klistr, může to být na mikrokontakt, atd.

11

Sněhu je až moc....teď
http://www.rozhlas.cz/liberec/informace … t--1697906

12

docela zajímavej je tento předpovědní model, je prioritně určenej pro sledování větru, ale umí i ostatní .. nesleduju ho dlouho, takže nemůžu potvrdit kvalitu, ale zdá se docela dobrej ..

https://www.windytv.com

13

mě zatím letos nejlépe vychází prosté www.chmi.cz

14

Dlouhodě používám meteoblue ... Funguje spolehlivě po celé Evropě

15

Taky mi přijde, že nejlíp vychází čhmi a norové bývají občas totálně mimo, ale kdyby jim tentokrát vyšlo, tak jak to mají teď, to by se asi nikdo, včetně mě, nezlobil....

16

Přidávám se s pozitivním hodnocení chmi.cz.
Nory již poslední 2 roky prakticky vůbec nepoužívám.

Díky za tip na:
https://www.windytv.com
a.

17

Jizerská 25: za ty prachy, které to stálo, nezajistí pořadatel ani dojezd po regulérní trati... kdyby v průběhu závodu napadlo půl metru sněhu neřeknu ani slovo, bude to vliv vyšší moci, ale proč slovutný organizátor pustí na trať "rodinný běh na 10 km" tak, aby závodníci z 25 poslední 4 km museli absolvovat v oraništi plném dětí, to mi opravdu rozum nebere.

Nic proti rodinnému závodu, dětičkám s rodiči, pro které to byl výlet a možná první běžkařská zkušenost, rád zatleskám, ale proč nemohli odstartovat třeba v 11, po dojetí většiny účastníků J25??? To aby bylo více prostoru pro odpolední přiblblé "firemní štafety"?

A proč pořadatel nevyhlašuje a neodměňuje i kategorie, ačkoli na všech ostatních závodech Ski-Tour, které jsou za 1/5 startovného, se to děje? Prostě všechno na současné Jizerské 50 je jen o tom vytřískat prvoplánově prachy a nic dalšího už pořadatele nezajímá.

18 Naposledy upravil: Kos (20. 2. 17 15:55)

A pánové, copak jste mazali na na letošní Jizerskou 50 ??? Mi jsme zvolili fialový klistr a dost špatný. Myšleno v neděli.

19

Kos napsal:

A pánové, copak jste mazali na na letošní Jizerskou 50 ??? Mi jsme zvolili fialový klistr a dost špatný.

V sobotu - fialovo/stříbrný klistr + trochu červeného - výborný

20

v sobotu dělal mázu Mára, na odraz tam měla Rex Gold a byla to, na ty proměnlivé podmínky, docela paráda, tedy v dolních pasážích, nahoře, kde byl čerstvý sníh, to samozřejmě bylo horší, ale měla to zastříknutý fluorem, takže použitelný i nahoře, kde to bylo na pevný

já jel s pitím, měl jsem tam hajdalácky VR55 a dole jsem soupažil, naopak cca 500 metrů od Kristiánova to začalo brát a nahoře to na pevném jelo parádně a dole zas konečná, Olivetskou zase soupaž

---

v neděli nebylo vůbec co řešit, jasně na hladký a soupaž, jelo to parádně

21

Letos jsem to nejel, protože jsem odmítl podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů, který ... když to zkrátím ... opravňuje firmu RAOUL (marketingového partnera akce) poskytnout moje osobní informace ... jiným partnerům akce ... pro další obchodní a marketingové účely ... po dobu deseti let. Komplet znění je na stránkách JI50.

Na památku horolezců, Jizerským horám z obdivu a sobě pro radost jsem to objel o týden dřív. Bez čísla. Bylo to krásné. A ops-ce jako dík za jejich služby jsem to poslal na účet.

22

bosu napsal:

Letos jsem to nejel, protože jsem odmítl podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů, který ... když to zkrátím ... opravňuje firmu RAOUL (marketingového partnera akce) poskytnout moje osobní informace ... jiným partnerům akce ... pro další obchodní a marketingové účely ... po dobu deseti let. Komplet znění je na stránkách JI50.

Na památku horolezců, Jizerským horám z obdivu a sobě pro radost jsem to objel o týden dřív. Bez čísla. Bylo to krásné. A ops-ce jako dík za jejich služby jsem to poslal na účet.

musím se Raulu trochu zastat, maily ani telefony nezneužívá a v nešvarech, které mi na J50 vadí nemá prsty (není to pořadatel akce), jinak naprostý souhlas, když už je to tak bohapustá komerce, alespoň by si tu památku neštěstí v Peru už nemuseli brát do huby, s původní akcí to stejně už nemá nic společného

23

Trepifajxl napsal:
bosu napsal:

musím se Raulu trochu zastat, maily ani telefony nezneužívá a v nešvarech, které mi na J50 vadí nemá prsty (není to pořadatel akce), jinak naprostý souhlas, když už je to tak bohapustá komerce, alespoň by si tu památku neštěstí v Peru už nemuseli brát do huby, s původní akcí to stejně už nemá nic společného

Netvrdím, že zneužívají, ale normální to není.

24

nelíbí se mi to, ale normální to je, normální ve smyslu, že přesně tohle najdeš u každé registrace kdekoli

25

Trepifajxl napsal:

nelíbí se mi to, ale normální to je, normální ve smyslu, že přesně tohle najdeš u každé registrace kdekoli

Je to celkem jedno, ale všude to to tak není. Našel jsem to pouze na JI50, potažmo Skitour. PIM to nemá, maratony v Budapešti, Drážďanech, Berlíně to nemají, zahraniční laufy to nemají, zahraniční cyklistické hobby závody typu Tour of Flandern, LBL, Sella, o menších akcích ani nemluvím. Buď tam není těch 10 let, nebo tam nejsou ty obchodní a marketingové účely, ... to ajdíčko spravuje spolek lidí, kteří sedí v Raolovi ... Ale co ... je to jedno.