1

Téma: Kolečkové lyže - tratě

Testuji vhodné tratě na kolečkové lyže. Mám je od Pepy Vejnara - nafukovací  kolečka, jsou super, bohužel na rozdíl od mých lyžařských schopností, dost snesou, i horší terén, ale po panelech na magistrále to moc nejde - . Obvyklá soušská silnice je vyzkoušená a vhodná, ale trochu jednotvárná, Vesec mám trochu z ruky - jsem ze Smržovky. Máte někdo nějakou oblíbenou trasu?

2

Re: Kolečkové lyže - tratě

Skol, s těma nafukovacíma kolečkama se dá jezdit skoro na všem. Já osobně je zatím nemám default/hmm. V oblibě mám ovšem výbornou trať, kterou máš ze Smržovky víc zruky než Vesec, a to Cyklostezku Varhany. Vede z České Lípy na severo západ (bývalý žel. násep) směr K. Šenov, délka cca 8 km v jednom směru, skvělý asfalt, strojově čištěno, členitý profil, stromy, stín, zajímavé ženy apod.  Bližší info viz http://www.inline-online.cz(zde uvedená délka trati 5,3 km již nesedí, postupně se prodlužuje, naposledy vloni).  Zkrátka doporučuji vyzkoušet, nic lepšího jsem v severních Čechách (zatím) neobjevil:D.  Kdo má lepší tip, sem s nim.

3

No, ty zajímavé ženy mě lákají, aspoň by bylo o koho zastavovat...

4

Jo jo, se zastavováním je to na kolečkách problém, o ženu jsem to ještě dobrovolně nezkoušel, ale díky za tip, budu o tom ve vhodný moment uvažovat....

Apropo dnes jsem na hůlky narazil nové letní hroty s odpružením !! Měl jsem obavy jak se to bude chovat, ale výsledek předčil očekávání. Tlumí to samozřejmě nárazy a na odrazu to není skoro znát. Doporučuju každýmu koho z hůlek bolí zápěstí, loket, rameno apod.

5

hroty s odpružením? Kde s to splašil?

6

Koupil jsem je po netu na carving.sport.cz Říkají tomu hroty Excel suspension tip, cena 340 za pár. Momentálně bohužel vyprodáno......,ale určitě se dají sehnat u jiného prodejce.

7

Hele ze Soušské se dá krásně přes Smědavu jet na předěl a pak ještě dál až skoro pod Smrk, je tam klid, perfektní asfalt a krásně.. default/smile

Jinak ze Smržovky můžeš jezdit třeba do Harrachova a podél Mumlavy..

Já jezdím často do Českého Dubu a odsud do Mnichova Hradiště a zpět - perfektní pro trénink soupaží, člověk si tam užije prakticky všeho, co se z hlediska terénu na soupaže hodí.. Vlastně by se dnes dalo už z Hodkovic a taky to hodlám zkusit, jen co kolce vytáhnu... Je to tam jiné, než v Jizerkách, ale proč ne.. default/smile

8

Viděl jsem dnes na eurosportu biatlon na kolcích...Trochu mě překvapilo, že prakticky všichni a skoro stále používali dvoudobé bruslení ( V2 synchronní - to někde píšou). Jednodobé - to je odpich při každém odrazu skoro vůbec. Já se snažím V1 pilovat co to jde - kvůli stabilitě, skluzu a odrazu. Co je v konečném důsledku výhodnější? Jasně, že to závisí na sklonu tratě, větru... ale na rovinkách mám dojem, že se spíš míň nadřu při správně prováděné V1. No rozdíly v rychlosti jsem neměřil, na to můj tým " všechno sám" tak nějak nestačí...
Biatlonisti si tou V2 šetří ruce na střelbu??? To bych chápal.
+ dá se někde u nás vidět závod na kolcích?

9

zoly napsal:

Viděl jsem dnes na eurosportu biatlon na kolcích...Trochu mě překvapilo, že prakticky všichni a skoro stále používali dvoudobé bruslení ( V2 synchronní - to někde píšou). Jednodobé - to je odpich při každém odrazu skoro vůbec. Já se snažím V1 pilovat co to jde - kvůli stabilitě, skluzu a odrazu. Co je v konečném důsledku výhodnější? Jasně, že to závisí na sklonu tratě, větru... ale na rovinkách mám dojem, že se spíš míň nadřu při správně prováděné V1. No rozdíly v rychlosti jsem neměřil, na to můj tým " všechno sám" tak nějak nestačí...
Biatlonisti si tou V2 šetří ruce na střelbu??? To bych chápal.
+ dá se někde u nás vidět závod na kolcích?

Když to jede, tak je jedna jedna (V1) zbytečné a namáhavé, neefektivní. Nenamáhavé může být pouze proto, že ho jedeš piánko, ale při závodě bys zachvíli odpadl default/smile. Vzhledem k tomu, že používají velmi rychlá kolečka, tak málokde to jede pomaleji, čili jedna jedna jen opravdu do kopce a musí to být prďák, aby jeli pajdák.. dva jedna je povětšinou nejlepší volbou.

10

Taky mi přijde, že to na kolečkách moc nejde, jednou jsem to zkoušela a bylo to takový nepřirozený, nohy jely v pohodě a ruce musely pěkně makat, aby jim stačily. :-) A asi to ani rychlejší nebylo. Ale třeba to je tím, že to ještě moc neumím, co já vím...

11

Po které straně silnice se má na bruslích či kol. lyžích vlastně jezdit? Jako na kole nebo pěší?

12

Krásné místo kousek za hranicema - výborný asfalt, 22 km okruh kolem vody, možnost koupání...

http://connect.garmin.com/activity/192333600

13

Vytrvalec napsal:

Po které straně silnice se má na bruslích či kol. lyžích vlastně jezdit? Jako na kole nebo pěší?

Na bruslích officiálně vlevo - jsi dle zákona chodec...a měl by jsi v případě potřeby uskočit do příkopa. O kolcích se nikde nic nepíše - ty ještě naštěstí zákonodárce neobjevil, neboť zkus skočit do pangejta při sjezdu esíčky k Soušské přehradě - jisté slušné zranění,  nebo smrt. Jedeš dolů tak 25 - 30 km/hod, v protisměru pojede 30 - 40 km/ hod auto, nedej bože pojede auto i tvým směrem dolů. Auta se sotva vyhnou, ale ty určitě trefíš to v protisměru při setkávací rychlosti cca 60 km/hod. To ani nestačíš skočit mezi šutry a smrky. Proto všichni rozumní borci na kolcích jezdí vpravo. Auto tě dojede zezadu a rozdílová rychlost bude +/- 10 - 20 km/ hod. To každý auto snadno zpomalí. Vrcholem jsou nové značky na Soušské silnici: "bruslaři jezděte vlevo"!!! Jsem zvědav kdo se tam první zrakví...

14

Zoly: 100% souhlas. Kdo to na tý Souši vymyslel, to by mě fakt zajímalo. Pikantní na tom je, že teď někdo jezdí vpravo, někdo vlevo a finále je chaos, kterej je občas hodně nebezpečnej - když se potkaj dva bruslaři co jedou proti sobě po jedný straně, do toho jede další po druhý straně a k tomu jede auto... Zkusil jsem to chvíli po levý a málem mě sejmul cyklista co jel proti, takže už jen po pravý...

15

na Soušský trénujeme inline speedskating už několik let a rozhodně stojím za posledními názory, jezdit tam vlevo je nesmysl a hazard, mimochodem jezdíme rovinu kolem 40 km/hod, z kopce ještě rychleji, takže nevidím jediný důvod, proč nejezdit vpravo jako cyklisté

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

16

Nějaké tipy  na tratě  v oblasti  mezi Třebíčí a Jindřichovým Hradcem ?

17

ratel napsal:

zkoušel jsem zatím jen  směr Žirovnice - Jarošov - slušný asfalt, menší provoz, lehce zvlněné
jinak za J:H. to taky jde poměrně dobře mezi Bukem a Jemčinou

jinak další tip pro jihočechy případně ostatní - zatím asi nejlepší silnice na kolce co jsem jel v jižních Čechách je oblast kolem borkovických blat mezi Soběslaví a Týnem nad Vltavou - konkrétně Zálší, Klečaty, Bečice, Hartmanice,H.Bukovsko, Borkovice - okruh se tam objet sice nedá ale ze Zálší se dá 4 směry tam a tpět najet cca 35 kiláků, malý provoz , nové jemné asfalty

18

Ty brďo, ty ale musíš bejt vytrvalec, to je rozmezí jako hrom:)! Na kolcích jsem začátečník,zatím testuju cyklostezky v okolí Třebíče, ale najít rozumně dlouhej úsek (aspoň 2 km) kterej je přehlednej, nepřeplněnej, bez šišek, hlíny (proč to nikdo nečistí, když to stavěli?), aut chatařů a zahrádkářů apod. není jednoduchý. Na silnice si netroufám, provoz + kopce mě odrazují.

ratel napsal:

19

Carlos napsal:

Ty brďo, ty ale musíš bejt vytrvalec, to je rozmezí jako hrom:)! Na kolcích jsem začátečník,zatím testuju cyklostezky v okolí Třebíče, ale najít rozumně dlouhej úsek (aspoň 2 km) kterej je přehlednej, nepřeplněnej, bez šišek, hlíny (proč to nikdo nečistí, když to stavěli?), aut chatařů a zahrádkářů apod. není jednoduchý. Na silnice si netroufám, provoz + kopce mě odrazují.

ratel napsal:

to nejsem, ale chtěl bych tam někam jet na následující dlouhý víkend s kolem a ženou  a možná se mi podaří propašovat do auta i kolcovou výbavu :-)  a vůbec nemám zmapovanou kvalitu asfaltu i když jsem tam byl několikrát

20

ratel napsal:
Carlos napsal:

ratel napsal:

to nejsem, ale chtěl bych tam někam jet na následující dlouhý víkend s kolem a ženou  a možná se mi podaří propašovat do auta i kolcovou výbavu :-)  a vůbec nemám zmapovanou kvalitu asfaltu i když jsem tam byl několikrát

Chystám se na kolo do Jeseníků - do Koutů nad Desnou - a beru si taky s sebou kolce - jel jste někdo trasu na Dlouhé stráně ??? Podle mapy je to 16 km silnice skoro bez provozu ( zákaz vjezdu ) s převýšením cca 620 metrů - je to sjízdné pro kolce ???
A co třeba silnice na Ovčárnu a Praděd??? Případně další tipy.

Dík

21

minka napsal:

Chystám se na kolo do Jeseníků - do Koutů nad Desnou - a beru si taky s sebou kolce - jel jste někdo trasu na Dlouhé stráně ??? Podle mapy je to 16 km silnice skoro bez provozu ( zákaz vjezdu ) s převýšením cca 620 metrů - je to sjízdné pro kolce ???

Dík

Jel jsem tam na kole loni nahoru  - i když jen asi polovinu - přijel jsem asi v polovině od Vernířovic a pak jel z vrchu dolů do Kout. Od míst kde jsem najel na asfaltku  jsme potkali x cyklistů, chodců, motocyklistů, autobus atd... tedy provoz dost hustý. Navíc spousta lidí vyjede lanovkou a pak jde po silnici na vršek. A taky  to fest stoupá a pak i klesá default/sad. Jedině snad dokolečka kolem nádrže, ale tam jsou úplně všichni lidi. Tedy brzy ráno ne možná :-).   
V jeseníkách se určitě najde lepší místo, ale ne na kopci, Ovčárna - Praděd je snad ještě horší.
Zkus boční cesty okolo Loučné - Losin atd. i když tam asi nebude nic moc asfalt.  Možná i údolí z Vrbna směr Rejvíz. Ale nejsem místní, neručim za to .

22

ratel napsal:
minka napsal:

Dík

Jel jsem tam na kole loni nahoru  - i když jen asi polovinu - přijel jsem asi v polovině od Vernířovic a pak jel z vrchu dolů do Kout. Od míst kde jsem najel na asfaltku  jsme potkali x cyklistů, chodců, motocyklistů, autobus atd... tedy provoz dost hustý. Navíc spousta lidí vyjede lanovkou a pak jde po silnici na vršek. A taky  to fest stoupá a pak i klesá default/sad. Jedině snad dokolečka kolem nádrže, ale tam jsou úplně všichni lidi. Tedy brzy ráno ne možná :-).   
V jeseníkách se určitě najde lepší místo, ale ne na kopci, Ovčárna - Praděd je snad ještě horší.
Zkus boční cesty okolo Loučné - Losin atd. i když tam asi nebude nic moc asfalt.  Možná i údolí z Vrbna směr Rejvíz. Ale nejsem místní, neručim za to .

Díky za odpověď ale už jsem na místě a včera jsem to nevydržel  a zkusil jsem to na kolcích- z Koutů k salaši  pod Dl.stráněmi cca 16 kiláků a 620 výškových metrů ( měřeno podle garminu  na kole ) -  k dolní nádrži to docela jde až k prvnímu většímu stoupání na hráz, pak je kolem dolní nádrže rovinka až mírné klesání ale pak to začne - střídají se prudší úseky s mírnějšíma- provoz byl ale malý jen 2 x autobus , asi 3 auta, v protisměru ale spousta kolařů a koloběžkařů, do kopce jsem předjel  dokonce i 3 cykloturisty , asfalt je trochu hrubší - trochu jsem zbrousil kolečka ( loupá se guma ) , jinak čas  nic moc - jel jsem to volněji abych nešel  přes ANP - i s menší přestávkou u dolní nádrže a pak dvěma přestávkami po větších stoupáních cca  1,40 hodiny. Zpátky se to jet na kolcích nedá - místama jsou hodně prudké úseky a tak se musí přejet ještě dolík  a cca 2,5 kiláku až k horní stanici lanovky. Ale zážitek super až na dnešní bolest rukou...

23

minka napsal:

Díky za odpověď ale už jsem na místě a včera jsem to nevydržel  a zkusil jsem to na kolcích- z Koutů k salaši  pod Dl.stráněmi cca 16 kiláků a 620 výškových metrů ( měřeno podle garminu  na kole ) -  k dolní nádrži to docela jde až k prvnímu většímu stoupání na hráz, pak je kolem dolní nádrže rovinka až mírné klesání ale pak to začne - střídají se prudší úseky s mírnějšíma- provoz byl ale malý jen 2 x autobus , asi 3 auta, v protisměru ale spousta kolařů a koloběžkařů, do kopce jsem předjel  dokonce i 3 cykloturisty , asfalt je trochu hrubší - trochu jsem zbrousil kolečka ( loupá se guma ) , jinak čas  nic moc - jel jsem to volněji abych nešel  přes ANP - i s menší přestávkou u dolní nádrže a pak dvěma přestávkami po větších stoupáních cca  1,40 hodiny. Zpátky se to jet na kolcích nedá - místama jsou hodně prudké úseky a tak se musí přejet ještě dolík  a cca 2,5 kiláku až k horní stanici lanovky. Ale zážitek super až na dnešní bolest rukou...

Nahoru vede ještě i cesta z Loučné která kříží lanovku a sjezdovku a dá se to tedy jet jako okruh, tu jsem myslel já.  Nicméně gratuluju k pěknému výkonu default/smile. Měl sis tam nechat poslat lanovkou kolo default/smile

24

Pánové, kolce na ostrově ELBA - ITÁLIE - nemělo to chybu - z nadmořské výšky - 0 m - do 375 m ... teplota v 5 hodin večer 33 °C.  100 % vlhkost, jen sem si tam připadal jako exot. Jen cyklisti a já. Jo a dolu pěkně pěšky - to fakt nešlo sjet.

25

Zoly napsal:

Pánové, kolce na ostrově ELBA - ITÁLIE - nemělo to chybu - z nadmořské výšky - 0 m - do 375 m ... teplota v 5 hodin večer 33 °C.  100 % vlhkost, jen sem si tam připadal jako exot. Jen cyklisti a já. Jo a dolu pěkně pěšky - to fakt nešlo sjet.

kam jsem se to proboha dostal  default/big_smile , není to původně fórum o zimním sportu ?

To léto je nechutné , předevčírem jsem při otočce zastavil v rozměklém asfaltu a zabořil kolečko tak že se pak nechtělo točit a doma jsem to hodinu čistil. Navíc plno much a rekreantů default/smile. A nefunguje sauna kam v normální roční době po trenirovce chodím.  A vůbec.... Už jen 162 dnů do začátku kalendářní zimy....