26

Re: Kolečkové lyže - tratě

ratel napsal:
Zoly napsal:

Pánové, kolce na ostrově ELBA - ITÁLIE - nemělo to chybu - z nadmořské výšky - 0 m - do 375 m ... teplota v 5 hodin večer 33 °C.  100 % vlhkost, jen sem si tam připadal jako exot. Jen cyklisti a já. Jo a dolu pěkně pěšky - to fakt nešlo sjet.

kam jsem se to proboha dostal  default/big_smile , není to původně fórum o zimním sportu ?

To léto je nechutné , předevčírem jsem při otočce zastavil v rozměklém asfaltu a zabořil kolečko tak že se pak nechtělo točit a doma jsem to hodinu čistil. Navíc plno much a rekreantů default/smile. A nefunguje sauna kam v normální roční době po trenirovce chodím.  A vůbec.... Už jen 162 dnů do začátku kalendářní zimy....

zima je lepší, to souhlasím, ale nebýt toho protivného léta, tak si člověk zimy tak neváží, protože by chybělo srovnání  a celý rok běžky by byla taky otrava, těším se na ně, to ano, ale teď si užívám běhu a koleček průměru 110 mm, 26" a 29"...

taková Šumava teď v létě na MTB vůbec není k zahození, tedy když si odmyslím všechny ty tůristy, co na tom sedí jak vosy na bonbónech

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

27

ratel napsal:
Carlos napsal:

Ty brďo, ty ale musíš bejt vytrvalec, to je rozmezí jako hrom:)! Na kolcích jsem začátečník,zatím testuju cyklostezky v okolí Třebíče, ale najít rozumně dlouhej úsek (aspoň 2 km) kterej je přehlednej, nepřeplněnej, bez šišek, hlíny (proč to nikdo nečistí, když to stavěli?), aut chatařů a zahrádkářů apod. není jednoduchý. Na silnice si netroufám, provoz + kopce mě odrazují.

ratel napsal:

Nějaké tipy  na tratě  v oblasti  mezi Třebíčí a Jindřichovým Hradcem ?

to nejsem, ale chtěl bych tam někam jet na následující dlouhý víkend s kolem a ženou  a možná se mi podaří propašovat do auta i kolcovou výbavu :-)  a vůbec nemám zmapovanou kvalitu asfaltu i když jsem tam byl několikrát

lidičky jezdí tady ještě někdo na kolcích nebo všechny odradil ten spam
pro ratela - objevil jsem novou trasu nedaleko od Dolní Cerekve - z Nového Rychnova trochu z kopce až do Dolní Cerekve a zase zpátky- malý provoz, pěkný asfalt, lehce zvlněný terén- takové malé brdky, celkem cca 18 kiláků

jinak už jezdím pravidelně z Pejru na Křemešník jednou týdně ale v těhle vedrech je to docela vopruz- nejhorší je kopec na Cikánce, na Křemešník už to jde

28

jo, jezdí :-). Ale jenom podél potoka v hlubokém stinném lese. Jednak je hic a druhak jsem si koupil rychlé kolečka a jinam se zatím bojím :- ( .

29

ratel napsal:

jo, jezdí :-). Ale jenom podél potoka v hlubokém stinném lese. Jednak je hic a druhak jsem si koupil rychlé kolečka a jinam se zatím bojím :- ( .

taky jsem si je pořídil - mám 2 páry rychlých gumových od Eagle a párek PU od Drlíka ale ty jsem měl jen jednou - zatím mi ujíždějí pod zadkem a nestačím jim- prostě na to ještě technicky nemám- na drlíckých gumových už jezdím průměry cca 16 km/h , na těch rychlých gumákách jsem měl průměr kolem 19 -20 km/h ale už jsem je ztěží ovládal a PU vzadu jsem zkoušel jen na předku ale na to zatím nemám...

30

minka napsal:
ratel napsal:

taky jsem si je pořídil - mám 2 páry rychlých gumových od Eagle a párek PU od Drlíka ale ty jsem měl jen jednou - zatím mi ujíždějí pod zadkem a nestačím jim- prostě na to ještě technicky nemám- na drlíckých gumových už jezdím průměry cca 16 km/h , na těch rychlých gumákách jsem měl průměr kolem 19 -20 km/h ale už jsem je ztěží ovládal a PU vzadu jsem zkoušel jen na předku ale na to zatím nemám...

no zrovna dneska jsem to málem neubrzdil s PU kolečkama vzadu, už jsem hledal místo ve škarpě ale nakonec to vyšlo a dojezd do protisvahu to pojistil. rozhodně se s nima líp pluží :-)

Asi dám zpátky dozadu gumové, i když pocitově se mi líp jede s těma rychlýma, možná je dám dopředu na zkoušku. Vůbec se mi zdá že s rychlým kolečkem je ski méně stabilní - je to profilem kolečka nebo rychlostí nebo se mi to jen zdá ?

31

ahoj  dámy a pánové,

nemáte někdo tip na trasy v Plzni a okolí?Začal jsem se učit na klasických kolcích. Zatím jsem si troufl jen na okruh, ale po počátečním rozčarování z velké nestability se to začíná lepšit. Potěšitelné je, že za hodinu ježdění se člověk může pěkně zničit, aniž by to třeba přeháněl s tempem.

Díky předem za tipy, případně vaše zkušenosti s klasikou na kolcích...

32

v Plzni toho máš hodně, třeba Lopatárna, Štruncovy sady...

33

Trepifajxl napsal:

v Plzni toho máš hodně, třeba Lopatárna, Štruncovy sady...

jasně, to jsou okruhy, já myslel spíš  nějakou trasu s dobrým asfaltem po méně frekventované silnici

34

tak to ti neporadím, já jsem spíš pro ta uzavřená sportoviště, vimperk už je z Plzně asi z ruky, tam je nádherný areál na Vodníku, před 2 roky položený nový asfalt, prudké kopce, které mají přitom bezpečné sjezdy, prostě paráda

35

Webová kamera z Vesce u Liberce:

http://www.holidayinfo.cz/zima/kamera.p … =0&raw

36

Vážení, možná někdo ví že se chystá otevření obchvatu Kolína.
Včera jsem to dal na kolcích, a lepší místo jsem zatím nenašel. Bohužel 7.12.2012
dojde ke slavnostnímu otevření obchvatu,a tím pádem je teď jedinečná příležitost si
zajet krásnou trasu. Je to i mírně do kopce a z kopce, což na Kolínsku obzvláště vizdvihuji.
Trasa je dlouhá 6,5 km, po celé délce je nový asfalt už pomálován pro provoz aut, a kvalita
povrchu je hodně dobrá. Není to tak strašně hladký aby klouzali tupější bodce a není moc
hrubý, čili nedrnčí. Prostě paráda. Dělníci tu už v podstatě nejsou, vše je hotové,
jen zahradníci sázejí keře a stromky okolo pangejtů. Dal jsem to jednou tam a zpět a celkem
jsem potkal 3 cyklisty, 2 běžce a cca 10 pracujících (bylo to v neděli)
Trasu mám na Sports-trackeru a jsem tam jako "mckarel"  :-)
Pro borce z prahy je to určitě výzva, je to 50 km od vás a jindy už to na kolcích nepůjde default/yikes)
Kdyby chtěl někdo ještě nějaké info tak rád pomůžu a poradím.
Sám si to určitě chci také ještě dát, asi vyzkouším konečně tu čelovku.
skol

37

Musím doporučit po tréninku z minulého týdne - stezka Sázava - Přibyslav (Havl.Brod -Žďár nad Sázavou )   super !!!!!
http://www.kzmpribyslav.cz/assets/files/IC/cyklo.pdf
19,7 km tam i zpět celkem , převýšení cca 80 metrů. 3 metry šířka, ve všední dnes jen pár inlajnistů, jemný asfalt, jediné mi trochu vadilo jsou dřevěné lávky z položených prken  kde mezi mezerami zůstávají bodce a místama jsou větší mezery a ve větší rychlosti musíte dávat pozor , v Přibyslavi i Sázavě na začátku parkoviště,  v pohodovém tempu 21 km/h průměr, škoda že to nemám blíž

38

Ještě jeden tip i pro kolcaře - v sobotu 22.6. - týden před otevřením dálnice z Tábora do Veselí se v úseku mezi Měšicema a Planou konají na dálnici závody inline a bude tam i volný přístup pro veřejnost. Kdy se člověk sveze na kolcích po dálnici ???

http://svetkolecek.cz/tag/dalnice

39

Objevil jsem kousek pěkného asfaltu s výhledy pod Pustevnama .

http://mapy.cz/s/7mXC

40

Tak jsem včera koukal, že mnou nejvíce využívaná cyklostezka v Praze mezi Braníkem a Zbraslaví je momentálně pod vodou, takže kdo ví kdy tudy půjde opět projet. Zatím tedy budu muset zkusit jiné lokality, ještě že je v Praze možností víc. Vůbec to květnové počasí stálo za nic, pořád zima a déšť, takže tréninkové výpadky veliké :-( Už aby se konečně zas udělalo příznivé počasí na kolce.

41

Minulý týden jsem byl na cyklistickém soustředění v Beskydech a kolce jsem měl s sebou - bydleli jsme v Rožnově pod Radhoštěm a z cyklostezky kolem rožnovské Bečvy  Rožnov - Valašské Meziříčí jsem nadšený  ( další super úsek je ze Vsetína - kolem vsetínské Bečvy - do Velkých Karlovic ) - skoro jako  rakouské cyklostezky, široké, s mírným sklonem, kvalitní jemný asfalt, doporučuji (až na pár kritických přejezdů), cca 45 km  z Dolní Bečvy skoro do Jarcové a zpět do Rožnova,   od konce  Vsetína to je dobré do Hrozenkova a zpět ( dál jsou problematické úseky kde se spíš chodí )

42

skol,  jsou nějaké tipy na poježdění okolo moře mimo balt či  teplého jezera ?

Moje drahá polovina potřebuje rehabilitaci - plavání aj.  natažených a jinak pokažených křížových vazů a to nejlépe u moře a tedy hledám místo vhodné i pro jiné aktivity než plavání a válení se :-).  Padla tu Elba, což se mi zdá dost kopcovité...  pojedem asi v září/říjnu, tedy klidne i na jih, hic snad už nebude....

43

Beskydy - pod Smrkem.
http://mapy.cz/s/8hTZ
Super asfalt, stoupání tak akorát, v lese - tedy žádný hic. V kombinaci s okolními relativně rovnými silničkami v údolí fajn kopec.  Jen je problém dostat se dolů :-).

44

Můžete sem dát typy kde ještě jezdíte v Praze a okolí Prahy? Rád bych se inspiroval, Ladronka mně moc už nebaví. Já vím pouze o tomto:
1. Ladronka
2. Braník - Zbraslav
3. Chuchle-Radotin
4. Troja?
5. Řevnice/Mníšek-Sedlo

45

Ladronka je v Praze asi to nejlepší, ale pravda že stereotyp je prostě stereotyp. Braník - Zbraslav běžně jezdím (mám to nejblíže), docela slušné i když přes léto dost lidí (ale to je na Ladronce taky), mezi nádražím Modřany a Freestyle parkem úsek s horším asfaltem, jinak je to solidní. Nedávno prý zprovoznili cyklostezku až do Vraného, teď na podzim chci vyzkoušet. Druhý břeh mám také vyzkoušený, od Radotína přes Lahovičky, Chuchli, pod Barand. mostem, dojet lze skoro až k Císařské louce. O Troji jsem také slyšel, ale nemám zkušenost (pro mně z ruky). Loni jsem otestoval Vysočany (od Freyovy ul. ke Smetance). Jistě by se našlo více vhodných lokalit, v Praze je cyklostezek spousta, ale takový okruh jako na Ladronce asi těžko a popojíždět sem tam na krátkém izolovaném úseku dobrého asfaltu je o ničem. Pár uspokojivých alternativ mám, tak mně to příliš nemotivuje pátrat po jiných, alespoň pokud jde o rovinaté tratě. Spíš by mně zajímal nějaký vhodný výjezd do kopce, do Jizerek (Souš - Smědava) je to z Prahy pro pravidelnější trénink poněkud z ruky.

46

Ja jeste premyslel co jezdim na kole kopce a kde by slo pak sebehnout po tur znacce (maratonky do batohu nebo ledvinky) a napadli mne tyto asfaltky jeste:
Vrane-Zvole a zpet behem po zluty tur znacce
Modrany-Tocna a zpet po tur znacce
Revnice-Skalka a zpet po tur znacce, nekdy docela provoz
Halouny-hreben a zpet po tur znacce, asi je spatny asfalt dlouho jsem nejel

Dejte vedet jestli mate nekdo toto vyzkousene? Rad se pripadne pridam na trenink - jezdim klasiku/soupaz, skejt taky ale nemam na to kolce. vtt

47 Naposledy upravil: Trepifajxl (25. 9. 14 20:20)

vtt: my s dcerou trénujeme na Ladronce každé úterý a pátek od cca 15 do 17, v úterý ale napřed běháme, pak tam ještě jezdí kamarád (jak kdy) na skejtech, můžu tě zkontaktovat anebo zdejší cer-vit, ale tomu stíhat nebudeš, IMHO nic jinýho než Ladronka nemá v Praze moc význam, Braník-Zbraslav sice protáhli až k ke Vranému, ale je tam plno lidí a pořád rovina, to už si radši zajeď do Vesce nebo na Soušskou silnici, je to z ruky, ale jezdí se tam nejlíp

48

pardon, koukám, že totéž napsal již petrxp, nevšiiml jsem si, omlouvám se za duplicitu

49

Trepifajxl: Ta cyklostezka do Vranneho je uz hotova cela? Ja tam jel na kole asi pred mesicem a vzdy tak 200m bylo, 200 chybelo? Jinak to by bylo supr si to protahnout do ty Zvole jak jsem psal nahore, to je kopec peknej. Na podzim uz tam tolik lidi nebude ne, cyklisti a bruslarky s vystrihama se presunou do fitek:)? Zkusim to asi pristi vikend. Ja ve vsedni dny volim ladronku, ze nemusim brat celovku, protoze muzu az vecer tak 7:30+, ale už po několika ježděních mně to trošku nudí,ale na ty večery to snad do sněhu nějak vydržím:).

50

vtt: nevede až do Vraného, ale někam za tu chatovou oblast, další úsek se teprve dělá, ale je to tam samá vosa na bombónu, Ladronka je fakt lepší a hlavně obsahuje alespoň trochu převýšení

jezdit Zvoli a scházet dolu mi přijde blbost, vem si ten čas který strávíš cestou dolu a to už můžeš rovnou dojet do Vesce a máš super trénink i s kopcem :-)