51

Re: Sportester s integrovaným GPS přijímačem

Díky za zpětnou vazbu. Ta informace o počasí pro mě není nijak zásadní, dál můžu fungovat i bez ní :-)

52 Naposledy upravil: petrxp (4. 12. 13 13:23)

Tak jsem letos také pořídil sporttester s GPS. Dříve jsem používal jen jednoduchý pulsmetr, ale chtěl jsem víc, nejen vidět tepy na displeji, ale také zaznamenat celou křivku a stáhnout data k vyhodnocení do PC. Potom mně lákala především ta GPS. Chtěl jsem mít možnost sledovat rychlost a vzdálenost i při běhání, na běžkách apod., ne jen na kole kde k tomu stačí laciný cyklocomputer. No a navrch záznam trasy do mapy jako dokumentace na věčné časy. Preferoval jsem spíš zařízení s integrovanou GPS, protože mi přišlo nepraktické tahat se s extra GPS modulem. Tím se výběr poněkud zúžil, protože s výjimkou Garminu bývá běžnější spíš řešení s externí GPS. Ty nejlacinější GPS sporttestery byly pro mně funkčně příliš primitivní, hledal jsem něco lepšího, ale zas jsem nechtěl zbytečně utrácet za top modely nabité funkcemi, které bych naprosto nevyužil. Ten Garmin FR 310 jak ho chválí Trepifajxl vypadá dost zajímavě, navíc má momentálně asi nejlepší poměr cena/výkon (výběhový typ). Jenže mi přišel jako moc velká cihla a taky funkčně na mé potřeby příliš složitý. Po dlouhém komplikovaném zvažování jsem se rozhodl pro Polar RC3 GPS. Podrobnosti tu nechci rozvádět, více jsem se už dříve rozepsal jinde (http://www.behej.com/topic/14411/2    http://www.behej.com/topic/13005-polar- … ost-181425  nick Petr_P). Po půlročním provozu zatím spokojenost, sporttester má svá omezení, ale pro mé použití vcelku vyhovuje. Zatím jsem ho používal mimo jiné na kolcích a nyní už brzo otestuju i na běžkách, tak doufám že se rovněž osvědčí. Těším se že konečně nebudu muset po každé projížďce složitě počítat, kolik jsem toho najel a po čase obtížně vzpomínat kudy jsem to vlastně tehdy a tehdy přesně jel. Použití při lyžování má svá specifika, že na rozdíl od běhu apod. nejsou volné ruce, tak nelze příliš sledovat dění na displeji ani mačkat tlačítka. Sporttester tak slouží spíš pro záznam dat pro pozdějí vyhodnocení, než pro aktivní práci v průběhu tréninku.

53

děkuji za informace o novém Polaru.
Osobně už dlouho uvažuji o koupi Garminu Forerunner 910, teď jsem zjistil, že mají novinku Forerunner 620, prosím proto, nemáte někdo zkušenosti s těmito typy, lépe asi s jejich předchůdci, modely tuším 310, 610 ?
Co bude vhodnějšího pro běžky?
Díky za názory.
Vláďa

54

Vladik:
Přímou uživatelskou zkušenost nemám, pouze vědomosti načerpané studiem informací při výběru sporttesteru pro sebe. Pokud zvládáš AJ, můžu doporučit kvalitní recenze na http://www.dcrainmaker.com/product-reviews/garmin Jinak soudím, že běžky nemají tak zvláštní specifika vyžadující u sporttesteru nějaké speciální vlastnosti a dobře vyhoví jakýkoli běžecký sporttester, jde jen o to, co vše od toho člověk žádá a kolik je ochotný si zaplatit. Z těch Garminů co zmiňuješ by měly být vhodné v zásadě všechny, jedná se o dobře vybavené top přístroje s o poznání lepšími možnostmi, než střední kategorie s kterou jsem se osobně spokojil. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že FR 310 a nástupce 910 jsou multisportovně zaměřené, navržené pro triatlon, zatímco FR 610 a následník 620 jsou navržené pro běh. Co zvolit záleží na tvých možnostech a preferencích. Pokud chceš ušetřit a neřešíš design, tak ber 310. Pokud chceš nejnadupanější top model, mimo jiné se speciálními plaveckými funkcemi a barometrickým výškoměrem, jdi do té 910. Pokud chceš čerstvou novinku se speciálními běžeckými funkcemi a barevným dotykovým displejem, vol 620. No a pokud chceš rozumný kompromis, tak i 610 by měla vyhovět dobře.

55

Mám jen velmi dobré zkušenosti s Garminem FR 410. Na běh i na běžky ideální. Na kolo je lepší nějaký Edge. Garmin Connect je také skvělý. Mohu jen doporučit.

56

Podle mě záleží na co to chceš. Já mám Garmina 910XT, ale využívám prakticky všechny jeho funkce. Jinak bych do toho za ty prachy asi nešel, protože je to fakt ranec na "hodinky". Jestli to máš jen na běžky, tak bych vzal asi něco jen běžeckého. Co se týká Garmin connectu, tak ten je dle mého názoru dost nedotažený (hlavě ve smyslu analýzy týdnů/měsíců/období). Stará aplikace od Polaru byla mnohem vychytanejší. Ale naštěstí se dají používat i jiné on-line aplikace...

57

ke garminu dostaneš i garmin training center, nahraješ si do toho mapy topo a na garmin connect můžeš klidně zapomenout, training center je více než plnohodnotný TD

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

58 Naposledy upravil: mckarel (7. 1. 14 20:30)

když se nám uklidnila krev v žilách po zrušené Jizerce, tak je čas se pustit do tréninku. Přestává mi stačit moje aplikace v telefonu "Sports Tracker" ke které mám i hrudní pás k měření tepu. A začínám pokukovat po sporttesterech k tomu určených. Koukal jsem že petrxp po půl roce prodal svůj Polar RC3, nad kterým jsem se trochu rozmýšlel, ale Trepi tu víc chválí garmina s "trenérm" v PC. Ale spíš ty starší modely. Bohužel v dnešní obrovské nabídce se tak trochu ztrácím. A po přečtení vlákna jsem zjistil že hodně modelů, o kterých se zde píše, se již ani neprodává. Tak poprosím o vaše aktuální zkušenosti s některými z novějších modelů dostupných v současné době. Vím že někdo si nedá sáhnout na Polar, někdo Garmin atd. Ale jde mi spíš o pomoc které modely třeba ani nebrat do hledáčku a nad kterými uvažovat a porovnávat.
Ještě poznamenám požadavky a sporty: samozřejmě běžky, kolce, běh, kolo, inlajny, určitě se mi líbí funkce trenéra např. když běžím desítku a dám si cíl např. za 40 min. (po rovině) což znamená km za 4:00 ale celý závod za 4 nedám, ale začnu volněji a postupně přidávám až do finiše. To jsem pochopil že by měli některé testery umět. Jsem v tomto oboru opravdu v začátcích, tak se budou mé dotazy možná zdát hloupé, ale raději dám na ty kteří mají s něčím zkušenost, než recenze prodejců že jejich je ten nejlepší default/yikes)
Koukal jsem na záznam u Trepiho na Garmin Training center a všiml jsem si že tam je vše uváděno v mílích, to se ale předpokládám dá změnit na kilometry?nenašel jsem kde ale moc jsem to nestudoval,jen mě to zaujalo.
díky za vaše příspěvky

59

já jen stručně

- míle/kilometry se přepínají vpravo nahoře, i když si je pro sebe přepneš, implicitně v odkazu budou zase míle

- jestli chceš trénovat na určité tempo na určitou vzdálenost, třeba desítku za 40, jdeš na to trochu blbě... tích chci řícit, že dnes ti dobře poslouží vesměs všechny sporttestry, víc bych na tvém místě věnoval metodice tréninku

60

Používám Garmin Forerunner 305. Dnes již poměrně obstarožní model. Jeho nástupcem byl Forerunner 310 XT, který se myslím ještě doprodává. Aktuálně lze v této linii označit za nástupce Forerunner 810 xt.

Garmina jsem si vybral mimo jiné proto, že (jak už jsem psal na minulé stránce) umí "navigovat". Používám hlavně na kole na celodenní vyjížďky v neznámém terénu (stáhnu nebo naklikám trasu a nemusím pořád koukat do mapy).

Garmin Connect  - výhodu vidím především v tom, že se k datům dostanu odkudkoliv (PC / tablet / NB). Tedy že nemám informace vázané na jednu instalaci SW na jednom PC.

Píšeš, že máš hrudní pás. Pokud používá pro přenos signálu protokol ANT+, mohl bys při koupi ušetřit, pokud bys koupil sporttester bez pásu, který je kompatibilní s ANT+. Všechny Garminy používají právě protokol ANT+.

61

mckarel:

To bude nějaký omyl. Já žádný sporttester neprodával, pořád mám toho Polara a vcelku spokojenost, platí co jsem uváděl v prosinci.

Radit není snadné, záleží co od toho přesně očekáváš, kolik jsi ochotný investovat atd. Zásadní otázka zda preferuješ integrovanou GPS, anebo samostatný GPS modul, to pak řada modelů vypadne z úvahy. Pokud se spokojíš se zobrazováním pár základních údajů, vystačíš i s levnějšími základními modely, pokud chceš toho na displeji vidět víc a moct si přesně nakonfigurovat co, tak naopak budeš potřebovat nějaký z top modelů. Doporučovat jednoznačně co ano a co ne se jednoduše nedá, každý má jiné preference. Taky reference jsou všelijaké, asi na každý model se dají nalézt ohlasy pozitivní i negativní. Např. poruchovost jakožto bolest dnešní elektroniky, je slušná šance že budeš reklamovat apod. Zřejmě neuděláš chybu když se přidržíš renomovaných značek (Garmin, Polar, Suunto, Timex), naopak raději se vyhnout podezřele laciným neznačkovým přístrojům. Třeba tohle http://www.conrad.cz/hodinky-s-merenim- … -3.k323447 vypadá na pohled lákavě, existuje i dost příznivých referencí, ale osobně v něco takového důvěru nemám. Dle výčtu sportů bys neměl potřebovat nic speciálního, ale měl by v zásadě vyhovět jakýkoli běžecký sporttester. Akorát kvůli kolu asi šikovné kdyby podporoval nějaký cyklo režim a rozuměl si s cyklo senzory (rychlost případně kadence). Tou kontrolou tempa myslíš zřejmě funkci virtuální partner, to mají lepší Garminy (od 310 výše).

Nechci tu rozepisovat romány, zkus mrknout na odkazy v mém příspěvku z 4.12.13, tam (na běžeckém DF) jsem uvedl více včetně odkazů na různé informační zdroje. Něco sestuduj, udělej si lepší obrázek a pak se ptej na konkrétnosti , jinak by to asi bylo na hodně obsáhlou debatu. Já se s tím na jaře zabýval asi 2 měsíce, na začátku nevěděl o nic víc než ty nyní a postupně nasál spoustu informací. Stejně jsem ale nebyl na konci příliš moudřejší a vybral víceméně to co jsem favorizoval už na počátku. Ono totiž těch vhodných modelů zas takový počet není, každý má své, žádný není ideální a pokud snad ano, tak zas nekceptovatelně drahý. Takže jsem si nakonec nějak vybral, začal používat a přestal si tím příliš zatěžovat hlavu.

62

ajaj, sorry petrxp, to byl Pítrs, ale díky za reakci, nějak se v tom začínám šťourat a jak tu píšete asi něco pořídím a uvidím.
Díky za pomoc s názvoslovím ano je to "virtuální partner" nevěděl jsem jak to nazvat, proto jsem psal příklad tu desítku.
Jak píše Trepi, o té koncepci tréninku tak to je jednoznačné, já tu desítku psal fakt jako příklad páč jsem ještě neznal virtuálního partnera :-)
Určitě se mi moc líbí ta funkce "navigace" zadat body trasy a ono mě to navádí a nemusím koukat do mapy případně na rozcestníky, super, ale jak to funguje v praxi?? to na tebe hodinky "křičí Tady Doleva" ??
No ještě mě příznivci chytrých telefonů navádí do aplikací podobných, že nemusím kupovat další přístroj. Ale nevím?? Používám ten Sports-tracker na nokii a je to dost omezené, navíc má nokie dosloužila tak budu pořizovat to chytré zařízení. Ale pro ty chytré telefony už se mi třeba líbí aplikace kde se dá nastavit hodně věcí jako na sporttesteru, dokonce jsem našel jednu od Garmina. Nemáte s tím někdo zkušenost. Tady jsou odkazy na ty aplikace jestli někdo nemá otestováno: https://play.google.com/store/apps/deta … &hl=cs  a  https://play.google.com/store/apps/deta … &hl=cs
dokonce u těchto placených jdou nastavovat intervalové tréninky a podobně jak jsem se dočetl.
Samozřejmě je zde nevýhoda velkého přístroje, který nedám na ruku jako hodinky třeba od garmina.
uff to nebude jednoduché, hlavně aby napadlo, bo běhání na suchu už mě fakt neba :-)
díky za další reakce

63

mc karel, nevím odkud jsi, jestli z Prahy či okolí, můžu ti s běžeckou přípravou pomoci, dělám i individuální tréninky, z vlastní zkušenosti vím, že stačí v takovém případě trénink s trenérem 1x týdně, samozřejmě bych ti vždycky na následný týden udělal individuální plán a online konzultace nad tréninkovými daty ze sporttesteru, viz zde kurz č.3: http://www.bsorabbit.eu/kurzy.html

64

ahoj Trepi (Martine) no jsem z Kolína čili na předměstí Prahy default/big_smile , vloni jsem od tebe kupoval strukturovač Toko, byl jsem u tebe doma, tak se vlastně známe default/big_smile
Díky za nabídku, koukal jsem na odkaz, zní to zajímavě, určitě bych to vyzkoušel, asi po skončení zimní sezóny (ještě se ani moc nerozjela)
Dělal jsem v dětství cca do 13 let atletiku, tak nejsem tak úplně nepopsaný list, ale je to už dlouho a vše se vyvíjí. Běhám v podstatě celý rok, hlavně dle pracovních a rodinných možností cca 2-4 týdně, ale do toho kolce, kolo, inlajny a jiné. Ale času už není jako dřív. Proto jsem před 3 lety uvítal ten Sports-tracker do Nokie, a tím jak mohu své tréninky a závody sledovat, jsem dostal daleko větší motivaci a začalo mě to víc bavit. Nejvíc ale vše směruji na zimní sezónu na běžky, kde jsem díky sledování tréninků, vzdáleností a rychlostí udělal slušný pokrok (beru to z mého amatérského hlediska). Zkoušel jsem si udělat nějaký tréninkový plán, ale to se mi moc nepodařilo, té literatury a všeho je opravdu hodně a člověk se tomu musí věnovat třeba jako ty, jinak se v tom úplně ztratí. Takže určitě rád využiji tvé nabídky, a rád se nechám posunout zase o kousek dál. V zimě jedu pár závodů Ski-tour, tedy jestli nám ty další taky nezruší a v létě mám v hledáčku pár závodů v mém okolí, ale závody nejsou prioritou, ty jsem začal jezdit z důvodu atmosféry a že se člověk opravdu dokáže ždímnout, protože vím že soupeřit s profíky a poloprofíky nemůžu s mým "hoby-přístupem"
No trochu tu spamujeme ty sport-testery ale v podstatě to spolu souvisí, tak že musím něco pořídit a pak napíšu pro co jsem se rozhodl a jak to funguje, třeba to někomu také pomůže v rozhodování.

65

aha, tak teď už vím jistě kterej seš :-)

tréninkový plán se musí udělat vždy individuálně podle typu, potřeb, cílů atd., určitě až na jaře, teď v zimě by na to nebyl ani čas, potkáme se asi na Skitour, jedu tam dceři doprovod, jedeme všechny 25ky, tedy pokud některou nezruší kvůli sněhu, dtto celou stopu pro život a pár menších závodů v Chuchli, přebor Prahy atd., někde se určitě potkáme a dáme řeč

ze sporttesterů vybírej mezi Polarem, Garminem a Suunto

66

...jojo, vím že to je opravdu hodně individuální záležitost, díky za rady na tester a jak říkáš někde se potkáme a poklábosíme, když to klapne tak klidně v Praze, rád bych se tam konečně mrknul. Na chuchli koukám od té doby co to funguje, ale zatím mi to nevyšlo, tak doufám že letos.
Dcerku jsem loni sledoval a smekám klobouk, super výkony v tomto věku. Halt dobrej trenér.
zdar všem a díky

67

letos má být kromě Chuchle, kde je vše ready a jen se čeká na mráz i megaprojekt olympijské vesničky na Letné, kde bude dráha na běžky, biatlonová střelnice, hokejová hřiště a dráha na bruslení a dokonce tam montují sjezdovku... no, myslím si o tom své, v zemi pod tímto pojektem leží ladem DALŠÍ tunel (Blanka)... asi by za ty prachy, které to spolkne, mohlo být jedno trvalé sportoviště, ale lepší, než ty peníze vyhodit úplně zbůhdarma... třeba se potkáme i tam

dcerka letos další pokrok, už umí silniční desítku pod 40, letní přípravu budeme směřovat na podzimní klasiku Praha -Běchovice, sice velký závod, ale jako by do těch zlatokopeckých závodů nepatřil, jestli chceš, tak uděláme nějaký plán na tenhle závod i pro tebe, ale počítej, že tě bude čekat hodně dřiny na drázenapř. na osmistovkách :-(

tak se nějak příležitostně ozvi, až budeš mít cestu na skitour (třeba za týden na Benecku) nebo až bude areál v Praze, ať tu nespamujem vlákno

68 Naposledy upravil: parmin (10. 1. 14 08:52)

mckarel napsal:

Určitě se mi moc líbí ta funkce "navigace" zadat body trasy a ono mě to navádí a nemusím koukat do mapy případně na rozcestníky, super, ale jak to funguje v praxi?? to na tebe hodinky "křičí Tady Doleva" ??

Pokusím se stručně popsat...

Nejdřív si nahraju do Garmina trasu. Způsobů, jak získat trasu je celá řada. Buď se dá naklikat přímo nad nějakou mapou - třeba na connect.garmin.com nebo cykloatlas.cz, případně jsou na to i různé programy. Nebo se dá na řadě serverů trasa stáhnout. Opět třeba connect.garmin.com, gpsies.com, bikemap.net a mnoho dalších.

Pro ilustraci výsledek hledání trasy závodu BoBoloppet na connect.garmin.com:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/191/f5ty.png

A teď k samotnému navigování. Pro příklad jsem si připravil trasu okolo liberecké přehrady a nahrál do Garmina. V praxi to potom vypadá takto:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/835/no5g.png

Vaše aktuální poloha je ta černá šipka. Kružnice okolo šipky indikuje přesnost signálu. Tedy čím je menší, tím přesnější je signál. Virtuální partner mi bohužel "utekl" a tak na obrázku tedy není vidět, ale jinak je to trojúhelníček (tedy šipka bez výplně). Při vytváření trasy si můžete určit tempo, pokud použijete nějakou svoji minulou aktivitu nebo stáhnete aktivitu někoho jiného, vidíte na mapě jako virtuálního partnera jeho pohyb. No a ta černá čára je nahraná trasa.

Mapa je zoomovatelná. lze tedy oddalovat a přibližovat, vlevo dole je měřítko:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/829/kz2t.png

Pokud sejdete z trasy, je to hned patrné, Vaše trasa se zaznamenává a vykresluje slabou čárou. Tady jsem odbočil kousek na pláž:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/856/kznv.png

Pokud sjedete z trasy moc, Garmin zobrazí hlášku, že jste mimo, případně i se zvukovou signalizací, pokud ji máte zapnutou. Tady jsem došel k hrázi a místo doleva na hráz jsem odbočil doprava od přehrady. Asi po dvaceti metrech už se Garmin ozval:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/812/tktt.png

69

jasně, díky Parmin, už je mi to o hodně jasnější, a  plně dostačující, už mě to díky mnoha reakcím táhne ke Garminu, s tímto sis hodně pohrál a za to moc díky i pro ostatní kteří netuší jak to v praxi funguje, je to hodně "blbuvzorné" default/yikes)

70

Nevim jestli znas, koukni na www.dcrainmaker.com - nepřeběrně testů a reviews.

71 Naposledy upravil: parmin (10. 1. 14 09:27)

Není. zač, stejně jsem šel běhat :-)   Ale abych jen nechválil - mám s Garminem jeden dost podstatnej problém. Jak na kolce a na běžky nosím rukavice, nejsem schopnej zabránit kontaktu mezi rukavicí a Garminem. I když jsem zkoušel posunout si hodinky dál od zápěstí, tak stejně jak se ruka zužuje mají tendenci sjíždět směrem k zápěstí. No a ten Garmin (alespoň tedy ten můj starší model) má pouzdro z poměrně měkké gumy, která se odírá a nedokážu tomu nějak zabránit.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/22/d1fa.png

Takže už mám to pouzdro prakticky děravý (viz. šipky). V létě jsem ho rozdělal a zevnitř tam natlačil alespoň trochu silikonovýho tmelu, abych to utěsnil. Funguje to, otázka jak dlouho ještě...

72

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s GPS sporttestry TomTom? Díval jsem se na ně na netu a vypadaly docela dobře...

73

parmin napsal:

Není. zač, stejně jsem šel běhat :-)   Ale abych jen nechválil - mám s Garminem jeden dost podstatnej problém. Jak na kolce a na běžky nosím rukavice, nejsem schopnej zabránit kontaktu mezi rukavicí a Garminem. I když jsem zkoušel posunout si hodinky dál od zápěstí, tak stejně jak se ruka zužuje mají tendenci sjíždět směrem k zápěstí. No a ten Garmin (alespoň tedy ten můj starší model) má pouzdro z poměrně měkké gumy, která se odírá a nedokážu tomu nějak zabránit.

Takže už mám to pouzdro prakticky děravý (viz. šipky). V létě jsem ho rozdělal a zevnitř tam natlačil alespoň trochu silikonovýho tmelu, abych to utěsnil. Funguje to, otázka jak dlouho ještě...

Mal som 305 tiež a pri tlačidle sa mi tá guma prederavila. Čo som si nevšimol (malá dierka) a skočil som v lete zaplávať si pri splavovaní Moravy.  Natiekla do neho voda a bol koniec. Kúpil som 310 XT tá je kompaktnejšia a má niektoré zlepšenia, takže si myslím, že pomerom cena / výkon+finkčnosť je skutočne asi to najlepšie za rozumnú cenu. A takisto sa mi zdá "vodotesnosť" lepšie vyriešená.

parmin: zaujímalo by ma ako si nasnímal tie obrazovky?

74

No tak ta voda by Ti tam asi natekla i kdyby byly nový. Model 305 není vodotěsný, na zadní straně má pouzdro malé dírky, aby byla lépe slyšet zvuková signalizace. Zevnitř je to místo jen přelepené takovou tenkou "náplastí". Nevím. co je to za materiál, ale těsnit to myslím nemůže. Dokonce jsem na fórech četl o případech, kdy hodinky přestaly fungovat vlivem oxidace, aniž by se s tím uživatelé vykoupali. Zkrátka se jim tam dostala vlhkost/voda jen z pocení, případně deště.

Myslím, že ani 310 není ještě 100% vodotěsná. Ale je to podle mě taky rozumná volba za rozumnou cenu. 910 se mi moc líbí, ale ta cena...

Jinak ty fotky displeje jsem dělal mobilem.

mckarel: ještě mě v souvislosti s výběrem napadla jedna věc. Ty Garminy (305, 310, 910) mají sedm!!! ovládacích tlačítek. Může se to zdát moc a zbytečně složité, ale je to přesně naopak. Měl jsem před Garminama SigmaSporty a Suunta (tedy bez GPS), ty Suunta používám někdy ještě teď a to ovládání mi připadá složitější. Tlačítka pak mají více funkcí, někdy se musí tlačítko přidržet, aby se dosáhlo požadovaného... U těch Garmínů mi to připadá všechno daleko víc uživatelsky přívětivé. Menu je přehledné a jasné, ani nemusíš číst návod. Ty Suunta když jednou za půl roku vezmu na ruku a chci třeba jen kalibrovat nadmořskou výšku (mají barometrický výškoměr), tak to musím chvíli hledat a dost to připomíná metodu "pokus - omyl".

75

No už 305 bolo vodotesná (do času). Sám som s ním plával v bazéne niekoľko kilometrov.

Tu je link na popis vodotesnosti 310XT: http://www.garmin.com/garmin/cms/site/a … nner_310XT

"The swimmable Forerunner 310XT is waterproof to a depth of 50 meters, so you can wear it in the pool or the lake to time your swim or row. Its slim design, simple interface and flexible wristband mean Forerunner is easy to wear in any conditions. When you're ready to jump out of the water and onto the bike, Forerunner 310XT moves easily from wrist to bike with the optional quick release and bike mounts, making the transition between sports effortless. Forerunner 310XT categorises multisport activities in one workout and can also log transition time in the process, so you can analyse your performance from start to finish. The extended battery life of up to 20 hours means that endurance athletes can push themselves farther than ever. "

Takže až do hĺbky 50 metrov.  - Dobré pre triatlonistov...