76

Re: Sportester s integrovaným GPS přijímačem

- 305ka je vodotěsná, ale jen na plavání, ne na potápění, 50 metrů neznamená potápění do 50 metrů, ale možnost plavání

- odírání: asi to bude individuální, mě naopak drží na ruce lépe než běžné hodinky, asi díky tomu, že je masivní a zahnutá "za roh", zato ale třeba na rychlobruslení si jí musím dávat opačně, tj displejem na zápěstí, protože jinak si, sotva dám ruce na záda, hodinky furt zapínám a vypínám

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

77

Nějak mi to nedalo, protože jsem si toho o 305kách před nákupem docela dost nastudoval, dlouho jsem vybíral. A pravda je asi taková:

305ka je jen voděodolná podle IPX7, nicméně toto neznamená vodotěsnost. IPX7: „Protected against water immersion”, odolné proti krátkodobému ponoření do vody.

V pouzdře jsou díry, přelepené zevnitř nějakou blankou:

https://sites.google.com/site/ctorunner/20071015_FR205_01ss-large.jpg

Reálné zkušenosti a rozdíly proti 310:

http://www.behej.com/topic/7582-garmin- … ebo-310-xt

Já bych je tedy do bazénu nebral.

78

mckarel napsal:

ajaj, sorry petrxp, to byl Pítrs, ale díky za reakci, nějak se v tom začínám šťourat a jak tu píšete asi něco pořídím a uvidím.
Díky za pomoc s názvoslovím ano je to "virtuální partner" nevěděl jsem jak to nazvat, proto jsem psal příklad tu desítku.
Jak píše Trepi, o té koncepci tréninku tak to je jednoznačné, já tu desítku psal fakt jako příklad páč jsem ještě neznal virtuálního partnera :-)
Určitě se mi moc líbí ta funkce "navigace" zadat body trasy a ono mě to navádí a nemusím koukat do mapy případně na rozcestníky, super, ale jak to funguje v praxi?? to na tebe hodinky "křičí Tady Doleva" ??
No ještě mě příznivci chytrých telefonů navádí do aplikací podobných, že nemusím kupovat další přístroj. Ale nevím?? Používám ten Sports-tracker na nokii a je to dost omezené, navíc má nokie dosloužila tak budu pořizovat to chytré zařízení. Ale pro ty chytré telefony už se mi třeba líbí aplikace kde se dá nastavit hodně věcí jako na sporttesteru, dokonce jsem našel jednu od Garmina. Nemáte s tím někdo zkušenost. Tady jsou odkazy na ty aplikace jestli někdo nemá otestováno: https://play.google.com/store/apps/deta … &hl=cs  a  https://play.google.com/store/apps/deta … &hl=cs
dokonce u těchto placených jdou nastavovat intervalové tréninky a podobně jak jsem se dočetl.
Samozřejmě je zde nevýhoda velkého přístroje, který nedám na ruku jako hodinky třeba od garmina.
uff to nebude jednoduché, hlavně aby napadlo, bo běhání na suchu už mě fakt neba :-)
díky za další reakce

Navigaci ti lépe osvětlí jiní, s touto funkcí zkušenosti nemám. Akorát kromě té zmiňované sofistikovanější mají některé přístroje (včetně mého Polaru) pouze primitivní "navigaci" v podobě šipky ukazující na start (plus údaj o vzdálenosti).

Ke smartphonům v roli sporttesteru jsem skeptický. Jistěže dneska je k dispozici řada slušných aplikací, které svými funkcemi vyhoví, ale problém je v hardwaru. Mobil je prostě příliš velký a nešikovný na nošení a manipulaci, má malou výdrž, kvalita GPS taky pokulhává za Garminy. Prostě je to jen taková náhražka která může postačit méně náročným uživatelům, ale pokud to někdo myslí s monitorováním tréninku vážněji, lepší dát přednost čistokrevnému sporttesteru v podobě hodinek.

79

Odkaz od cer_vit je výborný, též můžu doporučit. Pokud člověk vládne AJ a obětuje čas studiu, nalezne tam spoustu zajímavých informací.

Problém s rukavicí jsem též zaznamenal. Občas se mi totiž stává, že si jejím okrajem nechtěně odmáčknu nové kolo. Řešením by bylo nošení sporttesteru na pravé ruce (= červené tlačítko LAP směrem k lokti místo k zápěstí), ale to by byl pro mně nezvyk.

Garmin 305 je pouze voděodolný, plavat se s ním nedoporučuje (někteří ho utopili). 310 už je určen do vody (pro triatlon), 910 také. Řada zajímavých informací o jmenovaných modelech (v ČJ) je zde http://jmaselnik.blogspot.cz/search/label/Vybaven%C3%AD

80 Naposledy upravil: Petr_N (16. 1. 15 18:29)

Mě by zajímal trochu jiný aspekt těchto přístrojů. Můžete prosím někdo doporučit značku nebo spíše konkrétní model sporttesteru s gps, který by byl odolný a spolehlivý? Mám na mysli to, aby mi vydržel bezvadně fungovat déle než je dvouletá záruční doba. Což by mi při ceně těchto přístrojů přišlo jako normální. Dle informací, které mám od kamaráda-pracovníka obchodu se sport. potřebami jsou ovšem dnes reklamace i přístrojů zavedených značek (Polar, Garmin) na denním pořádku...

81

Trepifajxl napsal:

...protože já měl zaběhlou nejlepší desítku na dráze za 29:57 (ano, dnes by to byl kvalifikační čas na ME, ale tohle bylo před 20ti lety a tehdy to byl slušný, ale ne zázračný výkon, halt nám vytrvalci poněkud upadli) no a tehdy jsem měl kilák za 2:40 a 2:30 to fakt běhala v ženských leda Kratochvílová a Kocembová...

Máš pro tento fakt nějakou interpretaci? Přijde mi že ta současná generace na to jaké máme možnosti (spíše materiální, předchozí generace zas měla na sportování asi víc času a pohody), tak jsme proti těm starým pardálům dost máslíčka. Vidím to i na sobě: svého času jsem dřel jak kůň, ale k výkonům mého otce jsem se ani zdaleka nepřiblížil ("1500m pod 4min na škváře")

82 Naposledy upravil: Trepifajxl (16. 1. 15 19:59)

ahoj Petře, já začnu obecnou čerstvou informací k tématu topiku: učinil jsem vynikající zkušenost se sporttestery Polar, konkrétně M400 a V800, myslím, že tyto modely zásadně předběhly dobu a utekly konkurenci. býval jsem velmi skeptický k různým výkonnostním predikcím nahrazujícím speciální lékařské zátěžové vyšetření pomocí hodinek, ale světe zboř se, polaru ta predikce aerobní kapacity (VO2max) opravdu funguje. Znám své hodnoty, znám hodnoty dcery, oběma nám to dosti významně koresponduje s hodnotami, které naměří zmíněné modely. Principem je bohatá databáze a měření srdečních klidových interakcí, po zadání základních údajů (výška, váha, věk, pohlaví,  TFmax, úroveň trénovanosti v hodinách týdně) vás to zařadí do databáze a podle výsledků testu predikuje příslušné hodnoty, které jsou v mém případě překvapivě přesné a amatérům beze sporu nahrazují sportovní zátěžové vyšetření... což je úžasné

je tu někdo s podobnými (nebo naopak negativními) zkušenostmi?

...

k poslednímu dotazu -  příčiny vidím zhruba tyto: 1) propracovaný systém práce s mládeží ve sportovních centrech a následně ve střediscích vrcholového sportu 2) silná vytrvalecká generace, která za sebou, jak již to bývá, táhla řadu epigonů  3) státem řízený systém dopingu ve sportovních centrech  4) větší podhoubí - děti prostě neseděly doma u počítačů, místo toho celé odpoledne běhaly venku, bylo víc z čeho brát  5) pro mládež byl sport atraktivní mj. například i jako možnost podívat se do světa  6) víc se makalo a méně se dělala věda na výkonnostní úrovni

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát