1

Téma: strukturování

Dobrý den, používá se ruční strukturovač před parafínováním nebo až po ?

2

Re: strukturování

Ahoj, já ho používám jak před tak i po, záleží hodně na sněhu a na stavu skluznice . . .

3

Ahoj, měl bych dotaz ohledně správného zdrsnění mazací komory... Jak se zdrsňuje mazací komora mi je jasné, já požívám brusný papír zrnitost 100 a lehkými tahy zzdrsním skluznici napříč. teď nedávno se mi dostal do ruky článek kde se píše že swix doporučuje zdrsnit mazací komoru ne příčně ale normálně podélně... Máte s tím nějaké zkušenosti... Díky Přéma

4

Přemysl Ježek napsal:

Ahoj, měl bych dotaz ohledně správného zdrsnění mazací komory... Jak se zdrsňuje mazací komora mi je jasné, já požívám brusný papír zrnitost 100 a lehkými tahy zzdrsním skluznici napříč. teď nedávno se mi dostal do ruky článek kde se píše že swix doporučuje zdrsnit mazací komoru ne příčně ale normálně podélně... Máte s tím nějaké zkušenosti... Díky Přéma

Ahoj, já osobně brousím komoru podélně, ale je to úplně jedno.

5

Maty napsal:
Přemysl Ježek napsal:

jj, já taky podélně :-)

6

Mára napsal:
Maty napsal:
Přemysl Ježek napsal:

jj, já taky podélně :-)

Dovolím si doplnit další variantu - nejdřív příčně a pak dohladit podélně... default/tongue jak je komu libo, jinak asi je to jedno.

7

Ahoj-jak upravit skluznici komory nových běžek.Díky.

8

Jef napsal:

Nejprve si musíš nechat změřit komoru (např. Nyč sport) nebo vyzkoušet jak ti to vyhovuje (to vyžaduje nějakou zkušenost)... poté vybrousíš smirkem, aby vosk lépe držel... hrubostí smirku si nejsem jistej, ale kolem 200 to bude v pohodě...

9

Zbyňa napsal:
Jef napsal:

Nejprve si musíš nechat změřit komoru (např. Nyč sport) nebo vyzkoušet jak ti to vyhovuje (to vyžaduje nějakou zkušenost)... poté vybrousíš smirkem, aby vosk lépe držel... hrubostí smirku si nejsem jistej, ale kolem 200 to bude v pohodě...

Hrubost 120-150 bude lepší.

10

Jef napsal:

nějak nechápu tento dotaz, když v předchozích příspěvcích je na něj zverubná odpověď

ale proč se podívat, když se mužeme ptát pořád dokola, že?

11

dobrý den, může mi někdo poradit jakou strukturu je potřeba mít na současný sníh (tedy čerstvý); na lyžích mám jemnou strukturu cold (Fisher)

12 Naposledy upravil: Pedro (5. 3. 10 08:37)

novis napsal:

dobrý den, může mi někdo poradit jakou strukturu je potřeba mít na současný sníh (tedy čerstvý); na lyžích mám jemnou strukturu cold (Fisher)

Čím jemnější zrno sněhu, tím jemnější struktura. Ty ultrajemné jsou výborné když jsou teploty hluboko pod nulou.. Čili máš vhodnou strukturu default/wink

13

Zdravím,
je nějaký rozdíl mezi strukturou pro běžecké a sjezdové lyže?
Potřebuju přebrousit strukturu na mých Madshus Hypersonic, ale tady v okolí (Valašsko) se žádný servis nespecializuje na běžky, všichni dělají pouze sjezdové lyže.

Díky
Z.

14

Zdenarek napsal:

Zdravím,
Potřebuju přebrousit strukturu na mých Madshus Hypersonic, ale tady v okolí (Valašsko) se žádný servis nespecializuje na běžky, všichni dělají pouze sjezdové lyže.

Díky
Z.

Je a velkej, na běžky je jiná hrubost kamene, jíné rychlosti  a jiný přítlak, ale to ti sjezdaři neřeknou a spálej ti skluznici, už jsemm předělával hodně struktur na sjezdovky. default/sad

15

Maty napsal:
Zdenarek napsal:

Zdravím,

Díky
Z.

Je a velkej, na běžky je jiná hrubost kamene, jíné rychlosti  a jiný přítlak, ale to ti sjezdaři neřeknou a spálej ti skluznici, už jsemm předělával hodně struktur na sjezdovky. default/sad

Díky za odpověď, ale moc jsi mě nepotěšil :-)
No každopádně spálení skluznice nebudu riskovat a zkusím to nějak doručit k Vám (asi PPL nebo něčím podobným).

16

Přemysl Ježek napsal:

Slyšel jsem, že při podélném je menší riziko, že si tím broušenim nechtěně srazíte hrany.

17

Ahoj,
zajímaly by mě Vaše zkušenosti s ručním strukturovačem. Má smysl strukturovat ručně ještě skluznici, která byla vybroušená strojem? Ručně se dá nejspíš vylepší skluznost hlavně na mokrém sněhu, ne? (od Nyče mám jemnou strukturu na jednom páru a na druhém hrubou)

Jaké strukturovače byste doporučovali? Mám pocit, že by mi měly stačit 2 vzory - lineární 1mm a přerušovaná 0,75mm...

Díky

18

Ahoj, loni jsem pořídil Finite (akorát že loni byl o 100 EUR levnější....). Velká sada pokrývá skoro všechny teploty a sněhy. Je to americká garážovka - zpracování je špičkový - frézovanej hliník + ocel, akorát ozubený kolečka jsou plast. Strojky od holmenkolu nebo swixu, který pracujou na stejným principu stojej 4x tolik...

http://www.sportalbert.de/finite_strukt … cag=199329

Co jsem nastudoval tak při většině podmínek se přes permanentní strukturu vyplatí dát dočasnou. Doporučuju přečíst toto: http://bouldernordic.com/images/catalog … 11_web.pdf

je tam spousta zajímavejch informací....

19

cer_vit napsal:

Ahoj, loni jsem pořídil Finite (akorát že loni byl o 100 EUR levnější....). Velká sada pokrývá skoro všechny teploty a sněhy. Je to americká garážovka - zpracování je špičkový - frézovanej hliník + ocel, akorát ozubený kolečka jsou plast. Strojky od holmenkolu nebo swixu, který pracujou na stejným principu stojej 4x tolik...

http://www.sportalbert.de/finite_strukt … cag=199329

Co jsem nastudoval tak při většině podmínek se přes permanentní strukturu vyplatí dát dočasnou. Doporučuju přečíst toto: http://bouldernordic.com/images/catalog … 11_web.pdf

je tam spousta zajímavejch informací....

hm, vypadá hodně dobře, akorát že ten holmenkol nestojí 4x tolik, ale ono těžko porovnávat

já používám doma na pevné masivní kopyto pevný a masivní strukturovač od holmenkolu a ten mě vyšel na necelých 8.000, ovšem byla to velkoobchodní cena pro oddíl

strukturovač je to fortelnější, ale zase má jen 3 struktury a ne 5 jako tento

sebou na cestu a na přenosné minikopyto používám jednoduchý plastový strukturovač od toka, 3 kovové válce, cena (taky velkoobchodní) cca 2000

jinak souhlas s tím, že se vyplatí přes broušené struktury dělat ty dočasné vytlačené

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

20

Děkuju za zkušenosti. Ten strojek Finite je profi kvalita už podle provedení, mrzí mě, že jsem nestihl loňskou cenu...

21

Měl jsem na mysli tento:

http://www.riski-shop.de/Holmenkol_Mult … offer.html

tedy traktorový strukturovač Holmenkol s převodem. Jestli ho máš za 8, tak gratuluju! Popravdě jsem žádný strukturovač (s převodem), který by se cenově blížil finite nenašel.

22

cer_vit napsal:

Měl jsem na mysli tento:

http://www.riski-shop.de/Holmenkol_Mult … offer.html

tedy traktorový strukturovač Holmenkol s převodem. Jestli ho máš za 8, tak gratuluju! Popravdě jsem žádný strukturovač (s převodem), který by se cenově blížil finite nenašel.

ne, ne, měl jsem na mysli strukturovač TRIMAXX, dělá se s ním lépe než s těmito strukturovači na které odkazuješ, je bytelnější, akorát nepříliš vhodný sebou do kufru

23

Dáváte sem odkazy na moc pěkný hračky. Kdybych uvažoval o úplně jednoduchým strukturovači Toko z plastu, který je nejlevnější, má smysl za něj utrácet? Nejsem závodník světovýho poháru, chci jenom mít při závodě (Jiz 50, Birkebeiner..) pěkně připravené lyže....

Nevýhodou toho Toka bude nejspíš malá tuhost (ten plast se bude kroutit??) a jsou k dispozici jen dvě odlišný struktury.

Utratit deset za Finite je pro mě příliš, ačkoliv bych ho bral všemi deseti:-)

24

Mám Toko, jednoduchý, 3 válečky. Stačí mi to...bohatě. Jezdím skoro denně + víkendové závody. Pro aktivního hobíka to podle mě bohatě stačí. Chce to ale mít slušný stojan, aby se na to dalo pořádně opřít.

25

janek napsal:

Dáváte sem odkazy na moc pěkný hračky. Kdybych uvažoval o úplně jednoduchým strukturovači Toko z plastu, který je nejlevnější, má smysl za něj utrácet? Nejsem závodník světovýho poháru, chci jenom mít při závodě (Jiz 50, Birkebeiner..) pěkně připravené lyže....

Nevýhodou toho Toka bude nejspíš malá tuhost (ten plast se bude kroutit??) a jsou k dispozici jen dvě odlišný struktury.

Utratit deset za Finite je pro mě příliš, ačkoliv bych ho bral všemi deseti:-)

TOKO používám na cesty. když beru přenosné kopyto, viz můj příspěvek výše

standardně jej koupíš s 1 strukturou (červenou prostřední), dokoupit lze váleček modrý na prašan a žlutý na vodu

nenní to nic moc, ale zase skoro nic nezabere