26

Re: strukturování

Zoly napsal:

Mám Toko, jednoduchý, 3 válečky. Stačí mi to...bohatě. Jezdím skoro denně + víkendové závody. Pro aktivního hobíka to podle mě bohatě stačí. Chce to ale mít slušný stojan, aby se na to dalo pořádně opřít.

Pořádné kopyto mám a koupím Toko:) už aby napadlo a mohl jsem vyzkoušet ten zázrak..

27

janek napsal:
Zoly napsal:

Mám Toko, jednoduchý, 3 válečky. Stačí mi to...bohatě. Jezdím skoro denně + víkendové závody. Pro aktivního hobíka to podle mě bohatě stačí. Chce to ale mít slušný stojan, aby se na to dalo pořádně opřít.

Pořádné kopyto mám a koupím Toko:) už aby napadlo a mohl jsem vyzkoušet ten zázrak..

ještě jeden dovětek:

strukturovačem Holmenkol se opřu o skluznici a táhnu jednou a hotovo

u Toka s tím jezdím seem a tam a šmrdlám a šmrdlám, teprve pak je vidět struktura, po více tazích

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

28

Šmrdlání zas a znova se chci vyhnout, taková nepravidelná struktura skluznici nezrychlí. Uvažuju, že si koupím samotné válečky od Swixu a strojek si vyrobím festovní sám.

Trepifajxl napsal:
janek napsal:
Zoly napsal:

ještě jeden dovětek:

u Toka s tím jezdím seem a tam a šmrdlám a šmrdlám, teprve pak je vidět struktura, po více tazích

29

janek napsal:

Šmrdlání zas a znova se chci vyhnout, taková nepravidelná struktura skluznici nezrychlí. Uvažuju, že si koupím samotné válečky od Swixu a strojek si vyrobím festovní sám.

Trepifajxl napsal:
janek napsal:

ještě jeden dovětek:

právě že když u toho šmrdlání sem a tam necháš strukturovač pořád na skluznici, vznikne struktura pravidelná jako po jediném tahu, věř mi, praktická zkušenost

30

používám Toko, fakt, že jedním tahem se to obvykle nepovede, ale chce to nezvednout strukturovač, víc přitlačit a výsledek se dostaví. Chce to trochu cviku, ale když to dělám několikrát týdně, tak mi to stačí.

31

Zoly napsal:

používám Toko, fakt, že jedním tahem se to obvykle nepovede, ale chce to nezvednout strukturovač, víc přitlačit a výsledek se dostaví. Chce to trochu cviku, ale když to dělám několikrát týdně, tak mi to stačí.

Dal jsem na Vaše názory a dnes ráno jsem koupil Toko se třemi čepelemi default/smile Díky za rady

32

Ahoj,
máte někdo zkušenost s přípravkem, který se nanáší po strukturování skluznice? Něco údajně dělá Swix, ale nemám vůbec páru jak se to jmenuje a kde se to dá sehnat. Má to být gel, či houba a roztok má vytlačit vodu z drážek vzniklé strukturováním. Dík za jakoukoliv radu

33

Myslíš tohle?

http://www.swixshop.cz/produkt/fc80l-vo … hvc-tekuty

http://www.swixshop.cz/cache/remote-cache.7a599aee152b38e7f3ba5f3acbb99723.jpg

Upřímně - poměrně drahá sranda...

34

Urychlovace, ktere se nanasi az po rucni strukture delaji vsichni vyrobci (nejen Swix). Bud to muzou byt vodicky (sprej nebo aplikator s houbickou), gely, nebo slisovane prasky – blocky, mejdlicka. Tyhle vsechny pripravky se nanasi az po rucni strukture (blocky se nekdy zazehluji – v tom pripade pred rucni strukturou).

Obecne plati, ze teplo zehlicky zpusobi relaxaci materialu a rucni strukturu vyhladi, takze co se zazehluje se aplikuje pred rucni strukturou, co se nezazehluje po. Asi by se dalo diskutovat jestli korkovat blocek se ma pred strukturou nebo az po, protoze pri korkovani taky vznika teplo, ktere rucni strukturu trochu otupi. Tenhle detail uz na moji urovni jezdeni neresim.

35

Vítku, já myslím, že tazatel myslel něco jiného, podle toho jak píše že to má vytlačit vodu ze struktury, ale netuším, co by to mohlo být

jinak já na ruční strukturu ještě používám mikroocel od Holmenkolu, speciální kartáč, který má chlup jemnější než je šířka struktury a 2-3 tahy ji vyčistí a lyži urychlí

36

děkuji, přesně tuhle srandu jsem měl na mysli. Ovšem je to tedy...ehm...docela nad můj rozpočet, řekl bych. Nejspíš bude lepší řešení jít do toho kartáče. Díky