1

Téma: Boty pilot na vázání profil

Ahoj,
je možno používat boty s podrážkou pro vázání Pilot na vázání Profil?

2

Re: Boty pilot na vázání profil

Ahoj,
pokud máš novější vázání (cca 4-5 let), je v podpatěnce vybrané místo, kam se vejde druhá hrazdička. Automat ve staší verzi použít nejde (podpatěnka ze dvou kusů), v nové verzi ano (podpatěnka vcelku). Akorát si ale asi zničíš flexor, protože špice boty má jiný úhel vůči podrážce. P.

3

jakou tvrdost flexoru pouzit, pokud pouzivam obcas boty sns pilot na klasicke vazani (bez pilota)? jeden flexor jsem uz skoro odrovnal (po 4 letech)
diky

4

Libor napsal:

jakou tvrdost flexoru pouzit, pokud pouzivam obcas boty sns pilot na klasicke vazani (bez pilota)? jeden flexor jsem uz skoro odrovnal (po 4 letech)
diky

Zůstaň u tvrdosti 85 (klasika), tvrdší flexor bys při klasice odrovnal rychleji.

5

ok, zkusim to osetrit spis nejakym vazanim Pilot classic...uz jich je na trhu dost a toto udam nekomu jinemu...

dekuji za doporuceni!

6 Naposledy upravil: ja.otto (7. 12. 11 18:25)

Dobrý den, trochu bych oživil tohle téma.
Moje přítulka je skutečný začátečník, ale i tak touží po běžkách, takže jsem po několika týdnech důsledného zkoušení všemožných bot koupili Salomon SIAM 7 PILOT CF. Nechci, aby si to hned zkraje znechutila něčím, co jí bude dělat nepohodu!
Teď zvažuji, jaké vázání použít vzhledem k tomu, že s partou jsem skuteční rekreanti, kteří si sice dají většinou do 30km, ale taky u toho třeba přelezou Sněžku, kde boty a v tomto případě druhá hrazdička obzvlášť dostanou pořádně zabrat. Další věcí je i to, že se často touláme po turistických stezkách, kde bývá často hodně sněhu a žádná stopa, takže rovněž nevím, jak s v těchto podmínkách bude "pilotové" vázání chovat (např. kamarádovi se občas stalo, že mu automatické NNN po vyzutí zamrzlo a nemohl se do něho znova dostat)...
Mohl by jste mi někdo něco dopručit?
K botě je doporučované vázání SNS® PILOT® Sport Classic Women, ale jsem ochoten i za cenu nějakých přiměřených úprav (ořez flextoru, přibroušení špičky nebo i vykuchání druhé hrazdičky) jít i do čehokoliv jiného, co bude pro "naše" podmínky vhodnější.
Dopředu moc díky za jakoukoliv radu...

7

Ahoj, mám dotaz, mohu používat boty sns pilot (např. BOTAS Classic 94 pilot) s vázáním salomon sns profil auto universal flex 100? Bylo to tady řešeno s vázáním equipe, ale to je přeci jen trošku jiné. Podle toho, co jsem četl, to možné asi je, prý se jen více ničí flexor. Je třeba ho měnit za měkčí (85) nebo to nutné není. Moc děkuji.

8

Můžeš, bota do vázání normálně vleze (osobně vyzkoušeno), akorát se flexor trochu více mačká, je to zcela obdobné jako u manuálních vázání. Opotřebení flexoru sice asi bude rychlejší než normálně, ale zřejmě nijak dramatické. Pokud toho člověk příliš nenajezdí, tak to nejspíš nebude vadit vůbec. Měkčí flexor by měl jít vyměnit, ale pozor, flexory pro manuální a nášlapná (turistická) vázání se vzhledem liší a zřejmě nebudou navzájem zaměnitelné. I v turistické řadě však existují měkčí flexe (ženské, juniorské). Případně lze špičku flexoru seříznout aby lépe pasovala na botu.

9

Dobrý den, měl bych dotaz, jestli jdou použít tyto boty: Salomon EQUIPE 8 CLASSIC (SNS Pilot) s tímto vázáním: Salomon SNS EQUIPE CLASSIC (Technologie: SNS Profil)? Děkuji

10

Ano jdou, boty s Pilot podrážkou (ne RS17) vlezou do Profil vázání (kromě hodně starých modelů, co ještě neměly v profilu vybrání pro druhou osu, ale i tam to lze řešit vyříznutím drážky pro osu svépomocí).