1

Téma: MERINO

máte niekto skúsenosti so spodným prádlom z merina? oplatí sa toľko peňazí do toho vraziť, alebo stačí klasika z polypropylénu, polyesteru? reklama tvrdí že to hreje aj keď to je mokré spotené default/big_smile

2

Re: MERINO

Merino se mi zdá na běžky příliš teplý, kupuj X-bionic, mám s ním ty nejlepší zkušenosti.

3

Je to skvělé, když je dost kosa, opravdu špička, jen si vyzkoušej, zda Tě to nebude kousat . . .
P.

4

Pedro napsal:

Je to skvělé, když je dost kosa, opravdu špička, jen si vyzkoušej, zda Tě to nebude kousat . . .
P.

ono je to vysloveně individuální, záleží na tom jaký má který člověk metabolismus, třeba já na sobě, když makám,  skoro nic nesnesu, kolem nuly jen kombinézu, kolem -5 beru dospod lehkou vrstvu, termoprádlo jen do extrémních podmínek, ovšem musím být v intenzivním pohybu, v klidu naopak rychle prochladnu, což zase souvisí s rychlejším metabolismem, protože tací nemají sklony ukládat podkožní tuk, čili je pak problém nezmrznout, než se člověk dostane do stopy a pak naopak se neuvařit

prostě individuální, musí se zkoušet

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

5

já tu ale nehodnotím subjektivní věci, nýbrž funkčnost Merino vlny a ta je na špičkové úrovni..

6

Já merino funkční prádlo na běžkách používám a jsem maximálně spokojen. Oproti umělým materiálům, které jsem používal dřív (Moira, Craft) víc hřeje a propocené tolik nesmrdí.
Jezdím na backcountry běžkách, takže žádná honička, spíš člověk občas v mrazu postává a to se pak pořádný teplý spoďáry šiknou default/smile
Kousání bych se nebál, to už mají dneska dobře pořešené a kdyby náhodou, tak jsem slyšel trik jak na to:
3 dny nosit, pak vyprat v čisté vodě a mělo by to být OK. Osobní zkušenost s tím ale nemám, protože mě vlna na kůži nevadí.

7

Mě například merino kouše, ale chlapi mají asi trochu víc "hroší kůži". Já jsem sice zmrzlina, ale nejspokojenější jsem v seamless polypropylenu

8 Naposledy upravil: gretarson (27. 9. 13 16:57)

Ja mám merino 2000 tričko s dlhým rukávom. V prípade, že poriadne makám a celé ho prepotím, tak sa začínom cítiť nepríjemne a je mi aj zima. V prípade vysokého zapotenia sa mi pod kombinézu oveľa lepšie osvedčilo  BRYNJE  s tými veľkými okami, prípadne najnovšie HALTI.