51

Re: Jizerská 50

Shodou okolností jsem měl možnost mluvit ráno (cca 7:20) před J25 s rolbařem - říkal, že se právě rozhoduje o Olivetské... takže dříve to dát opravdu vědět nemohli. Navíc pár lidí i v noci na pátek odklízelo z trati popadané stromy...

52

ano, dobrovolníci dělali co mohli, proto letošní trať nekritizuji, ale tedy Olivetská byla jasná už dříve a to ujisšťování dva týdny předtím, že se pojede, protože ještě neměli prodaná všechna čísla... no takhle dopředu "ví" fakt jen postmoderní Sybila Dagmar Honsová...

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

53

Jak dopadla máza od jednotlivých servisů? (Nyč, Swix, OKsport...) Máte někdo špatnou zkušenost nebo to bylo všude ok? Já dal Rode violet překrytý Start universal wide a jelo i stoupalo to skvěle.

54

Ja mazal (vse start) purple klistr a jako top mfw red klistr a do toho malinko uni. wide. Na led a špínu ideál. Odraz samozřejmě tutovka, stridak dobry skluz, ale soupaz v té soli namrzala. Verim, ze na tu sul to chtelo místo toho mfw red dat hlavně ten uni. wide.

55

já myslím, že podmínky byly na mázu tentokrát dosti snadné, že prostě za dodržení základních principů dobře jelo všechno, bez ohledu na to, jestli to byl Rode, Start, Swix nebo Rex

jo a kde je ten Kundrův report o Kuzminu? já měl běžky kuzminovaný a jelo to jak blázen

56 Naposledy upravil: Kundra (12. 1. 15 22:54)

Jo jo, nějak se začíná dostavovat únava po závodě a asi report nechám na zítra:)  Ve stručnosti o Kuzminovi, lyže jely obstojně oproti ostaním závodníkům kolem mě. V první polovině závodu jsem měl trochu problémy udržet se ve sjezdech ve skupině, přeci jen byly i rychlejší lyže kolem, ale za Knajpou při cestě zpět už jsem měl lyže stejný jako ostatní v mém okolí. Spíš bych tu "nedostatečnou" skluznost přisuzoval prostě horším lyžím, které mi jedou spíše na prašanu, ale jak již jsem psal, svoje nový Redliny jsem nechtěl hned prvním závodem rozcupovat.
Na stoupání Rode Chola jako základ, přes to Rode Viola a to celé zakryté tuhým Swix VR40, aby to nelepilo tolik v té soli. Čas 2:10 a umístění ve 100 není na tu bídu zas tak špatný. Viva Kuzmin default/smile

57

Ahoj,

předně velká poklona všem, jež se v sobotu/neděli zúčastnili.

Můj názor na J50 je, že to je jedna velká zkomercializovaná tlačenice za přemrštěné peníze. Bohužel pieta za horolezce můj dosavadní odpor k účasti nepřevážila. Pokud budu chtít závodit, tak si vyberu Šumavský skimaraton/Jilemnickou/Karlův běh apod. Tradice je pěkná věc, ale vše v normě.

Mimochodem komentář v TV, kdy se spíše než o jednotlivých závodnících mluvilo o tom, že "junajtydbejkrýs právě předjíždí spolu s lísplángou také silvínymedšustým" mě spíš nasír.l než bavil.

a.

58

tak koukám že se to tu pěkně rozjelo default/smile souhlas asi se všemi příspěvky - hlavně ty komerční - ale těžko hodnotit co se dalo a nedalo udělat s tratí při tom co si zase příroda připravila za extrémy. Možná ta tragédie horolezců, která se tímto připomíná, vždy dloubne pod žebro matce přírodě a ona o sobě dá vědět, že to vše je její práce a mi jsme na ní prostě malí páni. Já bych tu chtěl hlavně poděkovat těm co se kolem motají jako dobrovolníci a podobně, díky nim tam vše klapalo myslím velmi slušně co se organizace týče. U mě převažují spíš kladné pocity, ale je to asi tím že se po minulé nezimě dá zase lyžovat a holt je to zmrzlé (lepší než v sobotu) a hlavně vzpomeňte na r.2012 na sněhovou kalamitu během závodu, kdy trať byla jako neshrabaný, ušlapaný chodník před panelákem. To jsem jel poprvé a cestou busem dolů(kdy jsem si říkal už nikdy více) mi stařík povídá "jo tys jel poprvé, tak teď už to budeš mít vždycky lepší, páč tohle jsem za 40 ročníků nezažil" a toho se držím.
jo jen doplním tu mázu - od swixů - dospod modrou gumu, zažehlenou 2x a navrch fialovej klistr jen rozetřenej před závodem - tak mi to poradil Ziky u Nyče a super pocity jak na odraz tak pro skluz
jo a petrxp - určitě přijeď na Orlický maraton 1.února nebo 8.února na Jilemnickou 50 - tam se závodí od startu a cca 400 lidí na startu - domácí atmosféra, pohodový lidi a super závody za rozumný prachy default/smile třeba se tam potkáme
skol všem

59

za mě favorit č.1 Karlův běh, zvlášť předloni, když to bylo v Abertamech, na Orličáku mi trochu vadí ty louky dole, takové otravné vlny, naopak moc se mi líbil Orličák předloni, když se jelo rovnou nahoru, tuhle variantu měli nechat napořád

60

Já koukal na stránky OM a je tam stejná mapa jako minule - čili nahoru na kopec a tam buď jedno nebo dvě kola. Jezdím závody teprve 3 sezónu a orličák jsem jel jen jednou jak to právě šoupli kvůli sněhu nahoru a bylo to super. Ale slyšel jsem od mnoha lidí že po těch loukách nic moc, tak uvidíme. Karlák jsem zatím nejel, ale Jilemnickou 50 která se jela na Benecku jsem si moc užil a hodně se mi líbila. Tak uvidíme jak se nám na další léta bude měnit JIZ50, staří pardi asi říkají "jo za starejch časů to bylo všechno lepší" to tak ale bývá. Tuším ale, že moc ponaučení se z chyb, tady moc fungovat nebude, halt je to už prostě velkej byznys a to mi nezměníme.

61

tady mají tu klasickou trať: http://www.ski-tour.cz/cs/zavody/orlickymaraton s loukami dole v první třetině

62

čoveče já jen kouknul na tu mapku a pamatuju že na staré ski-tour to mělo jiný tvar na mapě, tak jsem našel můj export ze sporttesteru a to byla ta horní část a je to stejný jako to na co odkazuješ - beru teda hlavně "tvar" tratě. Ale víš jak to bylo s NLM, nejdřív tam měli loňskou zkrácenou, pak tam daly normální a nakonec nám to prodloužily na 43 km default/smile
tady je ten můj export tratě OM 2013 http://www.nawostro.cz/wp-content/uploa … n-2013.jpg

63 Naposledy upravil: mckarel (13. 1. 15 11:00)

jo a tady, úplně dole jak jsou jsou náhledy tratí s názvem závodu, je úplně jinej tvar??
http://www.orlickymaraton.cz/cs/multime … e8ba3406bf
ale už to moc nepatří do tohoto tématu - tak to když tak šoupni do mejlu jestli máš nějaké nové informace default/smile

64

ta trať co tam mají, viz můj odkaz, je ta původní s tou loukou dole, předloni se jelo dole jen malinké kolečko cca 500 metrů a hned se pak pokračovalo nahoru

65

mckarel:
Jasně, Jiz50 není jediná, jsou další možnosti a letos bych něco z nabídky rád využil, když loni se nepodařilo. Nějaké plány spřádám, ale co konkrétně nakonec pojedu bude záviset na okolnostech (sněhové podmínky, zdraví, kolize termínů apod.). Některé lokality jsou pro mně příliš z ruky (hlavně Morava), ale další jsou lépe dostupné. Akorát nevýhoda, že ty trasy prakticky neznám. To je pro mně hlavní výhoda Jizerek, kde bych si mohl zazávodit v "domácím" dobře známém prostředí. Ovšem kromě přílišné masovosti a výše startovného mi na Jiz50 nevyhovuje i brzký termín, pro mně lépe až druhá polovina sezóny, kdy už jsem více rozjetý. Uvidíme, nějak to dopadne, případný osobní kontakt by mohl být fajn.

66

http://www.jiz50.cz/cs/informace/aktual … tejne-reky
Tak tohle doporučuju přečíst. Zároveň se jménem všech lyžařů a těch co se za lyžaře alespoň považují omlouvám těm nešťastníkům z Horské služby a ostatním pořadatelům dobrovolníkům na trati za to, že tam kvůli takovýmhle blbcům museli kysnout skoro do tmy. Takovýto přístup k závodění mě skoro uráží a je to pro mě důkaz života ve virtuálním světě medií a komerce a je to přesně důvod proč jsem se letos na J50 už nepřihlásil. Skol a všem lyžařům zdar.

67

Charvis - také se mi takový styl závodění nezamlouvá a dost dobře nerozumím nutkání, které tyto lidi nutí platit majlant za startovné a trápit se tam do večera, ale - jeden holky, druhý vdolky - nenazýval bych takové lyžníky hned blbci, prostě to vidí jinak, mají jiné pojetí a dobře za to, že to má každý jinak, svět není alespoň jednobarevný

68

@charvis: já bych toho účastníka také nezatracoval ... má jiná měřítka, evidentně ho to bavilo, jinak by to nedělal ... a o to přece také jde. SKOL!

69

Byl jsem se podívat na začátku (a konci trati) v sobotu, vzal na neděli kameňačky a při závodě litoval. Já naopak musím pořadatelům vyseknout velkou pochvalu, přes noc udělali neuvěřitelně práce a i když to určitě nebylo ideální, bylo to fajn. Takže za mě pořadatelům velký dík.

70

bosu napsal:

@charvis: já bych toho účastníka také nezatracoval ... má jiná měřítka, evidentně ho to bavilo, jinak by to nedělal ... a o to přece také jde. SKOL!

bosu - tohle vytesat do kamene co stojí u památníku obětem hor, protože to je podstata sportu, taková základna pyramidy, jejíž vrcholem je profesionální závodník

71 Naposledy upravil: Bobo_jbc (17. 1. 15 11:50)

dnesni LaDiagonela .. taky trat uplne na pikacu .. + Impola kterej s naskokem minuty a pul jel do 3kola misto do cile ... to je mazec .. 
https://www.youtube.com/watch?v=hnHKmjv5JjQ#t=8414 cas 2:27 komentatori uz vedi ze jede Impola spatne .. no nasi na ct sport asi o 4min dyl .. na ty odbocce nikdo z poradatelu :-)

72

presne, koukal jsem na to, my tu nadavame na podminky a praci poradatelu J50 a pak clovek vidi tohle... + tam ti bruslici soupaznici na trati a poradatel nic...

73

Trepifajxl napsal:
bosu napsal:

bosu - tohle vytesat do kamene co stojí u památníku obětem hor, protože to je podstata sportu, taková základna pyramidy, jejíž vrcholem je profesionální závodník

Já se osobně také počítám mezi takové ty výkonnostní hobíky, co si trochu hrají na "závodníky", ale těch normálních turistů si fakt vážím, protože je fajn je vidět na horách ... také by mohli ležete na kanapi, sledovat TV, pít pivo a nadávat na poměry. A úplně nejlepší je to na Vysočině, protože tam jakoby se zastavil čas - šusťákové komplety, návleky, flanelové košile, šátky okolo krku, staré old-school lyžařské čepice a putují od vesnici k vesnici ... to je pravý rozměr anglického cross-country skiing. SKOL!

74

takže... minimálně do 31.12.2015 bude v Jizerkách teplo bez sebemenší šance na sněžení, Jizerská 50 se má jet o týden později a co já vím, tak již dopředu se pořadatel musí rozhodnout, zda ji uspořádá, což je, vzhledem k prognóze, prakticky vyloučené, za což může globální oteplení, sv. Petr nebo co já vím, není to vina pořadatele, ale...

...proč mi ob den chodí do mailu výzvy pořadatelů J50, abych si nezapomněl zaplatit startovné na letošní ročník??? Proč mi chodí tyto výzvy i v době, kdy je více méně evidentní, že závod se nepojede a startovné, jak známo, propadá... (sic!)

nevím jak vám ostatním, ale mě se tyto snahy jeví jako čistý, krystalický podvod... prostě snaha vydělat na tom stůj co stůj... a upřímně řečeno, nějaká pieta, vzpomínka na pana Heckela a ostatní horolezce jaksi dostává, pod nánosem komerčního balastu, pořádně na frak

75

Co se mi doneslo z doslechu, tak organizační výbor J50 prý chce zorganizovat závod za každou cenu a to i v případě nedostatku sněhu. Má se snad prý běžet s lyžemi v rukou, kdyby náhodou sníh ve vyšších partiích byl, jinak prý nastane suchá varianta, tzn. běžecký závod.
Vysvětluji si to tak, že si organizátor potřebuje zdůvodnit, proč ze startovného nevrátí ani korunu, jelikož uspořádá náhradní variantu. No, uvidíme a nebudeme dělat předčasné závěry, má se prý rozhodnout 2.1. Já se rozhodně nelyžařské varianty účastnit nechci, protože běh na lyžích a běh mají společné jen to slovo "běh".