126

Re: Jizerská 50

"Ti, kteří budou v průběhu dostiženi o celé kolo, budou muset ze závodu odstoupit." default/big_smile

127

Jsem zvědav, jak bude vypadat trat po 130 eliťácích, kteří pojedou 15 kol, hned po nich startuje 1. vlna na 4 okruhy, to bude koryto!! default/smile

128

tak chci jen doufat, že tam mezi tím projede rolba... na 3,5 km okruhu je to uskutečnitelné

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

129

To aby jim neujel Impola a nedal jim predcasne kolecko :-) ..  Nekoukal nekdo k Marovi na mazu od swixe ?

130

Přesně! Myslím, že tímhle krokem s elitou pořadatelé přesně ukázali o co jim jde. O TV a Skiclassics. Hobby závodníci jsou tam jen takové povinné křoví, které zafinancuje část závodu. A zašťiťování se poctou Expedici Peru, aby zdůvodnili delší závod závod pro Elite mi přijde jako nebetyčná trapnost a ubohost.
Tak můj názor. Jizerskou mám rád, ale pokud pořadatelé půjdou dál touto cestou asi jí dám vale. Letos nejedu, taky už neřeším přihlášky dlouho dopředu.

131

Nechce někdo startovní číslo na Bedřichovskou 30??? Vzhledem k tomu, že se jede klasicky jsem tak trochu  OUT :-(

132

Souhlas s quassarem, pořadatel se to snaží nafouknout do mediální bubliny a schovává vše za chudáky zahynulé horolezce. Chce, aby nebyl do očí bijící nesmysl jet 15 okruhů. Chápu, že dojetí závodníci budou muse z kola ven, protože to by pak nikdo nespočítal (i když čipy to zvládnou). Ale co ženy? Ty když budou dojeté (což asi budou), tak taky končí?

133

Pro elitu jistě dobré, když pojedou závod alespoň v laufařské délce, když už to charakterem nebude moci být pravý lauf. Pro ostatní to však není pozitivní signál. Souhlas s předchozími příspěvky, už dlouho mám pocit, že se akce dostala někam jinam než na počátku a v současné podobě se jedná jen o pustou komerci parazitující na slavné tradici. Jak jsem četl v jedné diskuzi na jiném serveru názor ve smyslu, že závod byl hobíkům ukraden pro VIP. Dost lidí by jistě souhlasilo s tezí, že by závodu namísto světovosti za každou cenu a mediální pozornosti prospěl spíš návrat ke kořenům a na prvním místě by měl být zájem řadových účastníků, kteří závod tvoří.

134

petrxp, quassar, kundra etc.: bohužel, ač nerad, musím s tím co píšete také souhlasit

na druhou stranu vše se vyvíjí a tomu podléhá i původní pietní vzpomínková akce, stará Bugatti Typo 35 také nejezdí tak rychle jako dnešní Veyron..., takže tak nějak přirozeně se závod ujal a dnes je z něj svěťák

to však nic nemění na zmíněných faktech, že se stává (resp. stal) mediální bublinou, která nemá s původní vzpomínkou na tragédii nic moc společného a že těch 15 okruhů pro elitu a 4 pro platící zbytek je spíš výsměch a poukaz k tragédii v tomto případě vysloveně účelový a nevhodný

135

pri vydeji cisel jsem zaslechl jak pani rikala , ze se pry bude upravovat pro kazdy blok .. ( a po cele trati budou 3 stopy)

136

Je otázka, co je lepší, jestli nové stopy ale s rizikem, že to bude měkké a rozhrabe se to po prvním kole, anebo stopy již použité, ale tvrdé.

137

Tak jsem se zase styděl za to, že jsem Čech. To byla ostuda.... A oni se ještě na každým rohu chválí, jak to krásně zvládli.

138

Nemůžeš být konkrétnější? Já se před 4 roky zařekl že už nikdy a u těch řečí z televize mě skoro zamrzelo, že tam nejsem.

139 Naposledy upravil: Honza K. (11. 1. 16 06:19)

Tatat napsal:

Nemůžeš být konkrétnější? Já se před 4 roky zařekl že už nikdy a u těch řečí z televize mě skoro zamrzelo, že tam nejsem.

Bylo to super. Jak organizace, tak úprava trati. 400 lidi se na okruh v pohodě vešlo. Vše (podle mne) klaplo na výbornou a rozhodně jsme se (myšleno v lyžařském světě) ukázali v tom nejlepším světle. Lidi to brali a mezi účastníky panovala spokojenost. Jel jsem v sobotu od 8;00 a byl tam i zbytek dopoledne.

140 Naposledy upravil: Trepifajxl (11. 1. 16 13:03)

já bych si dovolil hodnotit někde na půl cesty mezi Kundrou a Honzou K., čili:

- na dané podmínky se podařilo ještě upravit mimořádně dobrou trať (opakuji, relativně, vzhledem k podmínkám)

- ze samotných závodů však vyplynulo, že organizátorům naprosto nejde o tu masu milých platících, prvotním zájmem byla elita ski classic (to by se ještě dalo pochopit, kdyby závody netáhly ty nehorázné startovné ostatních 99% účastníků) a pak ty přiblblé vložené reklamní firemní závody apod., které byly  organizovány lépe, než hlavní závody milých platících...

konkrétně se mi nelíbilo, že:

- se kašlalo na průběžnou úpravu tratí mezi závody

- ten vynález, kdy startující nepustili na startu do stop, ale nechali je hřadovat s lyžemi v ruce v úzkém koridoru... to musel vymyslet  opravdový expert!!!

- naprosto se vykašlali na organizaci vln podle výkonnosti (nástroje by na to byly, třeba rozdílné časové limity jednotlivých vln), výsledkem pak bylo že třeba takový Ročárek s Razýmem na 3 okruzích předjeli některé závodníky o 2 kola, docházelo ke zbytečným pádům a ztrátám na materiálu (ovšem toto mohlo dopadnout ještě hůře, milí platící se chovali velmi ukázněně)

- nevyhlašování kategorií... proč? i na posledním pouťáku, kde jsou kategorie, se pak také vyhlašují, i na ostatních závodech Ski-tour, J50 toto nemá zapotřebí, hlavně že se tolik blbne se vším okolo

- vstup na trať po závodech: sotva dojel Řezáč do cíle, na trať, kde v tu chvíli kroužilo ještě několik mužů a všechny ženy se vydalo šmatlavou chůzí asi tak 50 turistů překážet ostatním závodníkům, aniž by jim okolo stojící pořadatelé cokoli řekli... když jsme pak s dcerou udělali totéž ve chvíli, kdy muži dojeli a ženy najely do posledního kola, tudíž nehrozila žádná kolize s kýmkoli ze závodníků, ti stejní pořadatelé dostali hysterický záchvat...

za mě je to tak fifty-fifty, něco se podařilo, něco totálně ne

141

Je pravda, že z komentářů v ČT měl člověk dojem, jak je to super a jak je vlastně i dobře, že se jede na okruzích, až z toho člověk dostal strach, že už se to takhle bude jezdit vždycky. Jako chválit se umí výborně, to by jim šlo! Jen doplním to, že 1. vlnu (6. blok) nechali 15 min mrznout na startu kvůli vyhlašování elity. To jim řekli až v čas startu (11:30), kdy už byli vysvlečení a věci měli v pytlích. Jako takovou kosu jsem už dlouho nezažil. Ten způsob startu rovnou do pytlíku ani raději nekomentuju. Stál jsem na startu s nějakýma cizincema a ti nechápali, říkali, že každej rok je to tady nějaký překvápko:) Ale brali to naštěstí s humorem, ono to ani jinak nešlo...
Taky jsem stále doufal, že výjezd lesem od stadionu lesem doplní sněhem na celou šíři cesty alespoň pro tu elitu.
Kdybych byl turista s cílem mít na lyžích nálepku z J50, tak bych byl taky spokojenej, protože bych ji získal za minimální námahu. Ano, nějaký závody se uspořádaly a já si z toho beru ponaučení, že už se dopředu nikdy nepřihlásím. Alespoň lyžařům zůstal malý okruh, kde je sníh...

142

za me ok na ty podminky spokojenost .. ( ty 1vlny je mi lito to je snad jedina chybka co me napada + ze u nich nebyla moznost se rozhodit do jinych vln) jinac to stani v tech uzkejch ulickach je tam prece pokazdy ..vzdycky se vybihalo od 2vlny z prostoru ktery byl urcen na stani .. jen elita a 1vlna startuje z lyzi ..
zacatek ostatnich vln si taky nazouva lyze a ostatni vybihaji .. jak rikam za me ok ..  podle me se to v 1kole rozhazelo a pak nemohl byt problem v predjizdeni ..

143

ad Kundra - ano, mohu potvrdit, trénovali jsme zrovna na trati a makali dolů, abychom se nepletli startu první vlny, jaké vbšak bylo překvapení, když jsme je viděli stát v tom koridoru jako sardinky... tedy jsme znovu letěli nahoru, po 11 minutách jsme  opět dole a...

...a první vlna stále stojí jak "solní sloupi"...

144

Ahoj, nemáte někdo nějaké info na jaké trati a jakým způsobem by se měl jet tuhle sobotu Bedřichovský Nightlight??? Předpokládám, že se s největší pravděpodobností pojede na okruhu po Jiz. 50, pokud do soboty něco nepřipadne, ale jestli to také dají klasikou.??

145

Ahoj Radku, já mám info, že pokud nenapadne, pojede se po trati J50, ovšem ono napadne, základ tam už je a podle yr.no má sněžit, takže jsem celkem v klidu

146

Je mi celkem jedno kde a kolik se pojede, jen uz bych to nerad soupažil, to mi na jizerce fakt stačilo.

147

Jak už jsem tu psal, rozhodl jsem se letošní J50 neúčastnit, protože mi to přišlo napatřičné. Místo toho jsem sledoval prezentaci v médiích. Uznávám, že to propagandisticky docela to zmákli. Člověk by měl pocit, že zazněla pouze pozitiva. Můj otec, který to sledoval jen v TV, se blahem přímo rozplýval. A určitě nebyl sám. Sponzorům se to také muselo líbit. Na FB už sem tam zazněly i kritické hlasy, obvykle byly utřeny píárově vymazlenou reakcí. Mediální prezentace jen dokresluje charakter letošní akce - bylo to profi, supr, monstr, na efekt, pro elitu. Trochu se bojím, aby se tento úspěšný formát nezalíbil zeména sponzorům natolik, že se z něj stane standart. A v neposlední řadě se ukázaly ministryně ... příští rok minimálně jedna z nich bude na startu. Chybí už jen Zeman a 4 páry volů.

148

bosu: pěkně, výstižně napsáno, zbývá jen dodat, že chybí již jen Zeman, ministryně a nějaká ta top modelka, volů již je na startu mraky

bohužel jsou tyto nechutnosti kolem propagace "moderním" trendem prakticky všude

sotva se nějaká činnost stane populární, ihned je dojena a ždímána nejrůznějšími agenturami

a platí to samozřejmě i naopak, resp. stává se rostoucí popularita a následné vydojení uzavřeným kruhem

již  mi takto řadu let znechucují i mé oblíbené běhání, s láskou a nostalgií vzpomínám na dobu, kdy běhalo pár lidí, kdy ještě běhání nebylo "v módě"

149

Raduz napsal:

Je mi celkem jedno kde a kolik se pojede, jen uz bych to nerad soupažil, to mi na jizerce fakt stačilo.

ono to tak úplně jedno není, protože pokud by se jelo na současné trati skate technikou a chtěl bys předjíždět, opět bys musel soupažit

150

Trepi, s tím běháním mi mluvíš z duše. To, co se z toho stalo za poslední 3 roky mi hlava nebere. Na závody, kde startovný stojí 50Kč, nikdo nepřijede, ale závody za 500 jsou narvaný platícíma tragiběžcema. Ono taky J50 a RunTour organizuje stejná agenture, nebo ne?