1 Naposledy upravil: jirkaR (22. 1. 15 21:23)

Téma: Praskajíci flexory na SNS Propulse RC2

Mám dotaz na zdejší odborníky... manželka má nové vázání Salomon SNS Propulse RC2, boty SALOMON VITANE 9 CLASSIC (podešev RS10).
Vázání by podle salomonu mělo být kompatibilní s RS10 i RS17 botama při použití původního žlutého flexoru. Dělá se ještě černý, a ten je jen pro RS10.

A problém je v tom, že flexory praskly cca po 100km.. koupil jsem nové, a po 30km jsou opět praskliny v tom samém místě...čili po dalších pár jízdách se opět rozpadnou úplně. praskliny jsou opět na na obou dvou kusech na stejném místě. Setkal jste se s tímhle někdo? pomohlo by pořízení těch černých flexorů?  nebo snad reklamovat?

Foto viz... praskalina v cervenem kolecku...

http://www.pixhost.org/show/2353/24721810_p1030414.jpg

2

Re: Praskajíci flexory na SNS Propulse RC2

tohle vázání by mělo být pouze pro podrážku RS17, tak jestli není problém v tom, já ho mám na 4 párech lyží a zatím absolutně bez problému, ovšem s jinýma botama jsem ho nezkoušel, tak nevím

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3

Trepifajxl napsal:

tohle vázání by mělo být pouze pro podrážku RS17, tak jestli není problém v tom, já ho mám na 4 párech lyží a zatím absolutně bez problému, ovšem s jinýma botama jsem ho nezkoušel, tak nevím

Nasel sem napr. tuhle tabulku kompatibility http://www.nordicskiracer.com/news.asp? … MFvkoeB29g a podle toho by to meloi spolu fungovat... a i sam salomon nabizi nahradni flexory pro propulse jako RS10&RS17...
ale zaroven maji i propulse flexory ciste pro RS10 (cervene a cerne - takove vykousnute)..

maji v tom trochu maglajz.. a co pak chudak nekdo, kdo ma cela leta NNN a pak poridi do baraku salomona:) grr.....

asi zkusim ty RS10 only...a pak mi uz zena asi zabije:)

4

Ahoj, jestli myslíš malinkou prasklinku, která se objeví nad hřídelkou, držící flexor ve vázání, tak ta nemá na funkci absolutně žádný vliv. Salomon flexory jsou z plného materiálu. Sám mám takto "prasklé" flexory už druhou sezonu, prasklina se nikam dál nerozšiřuje a vázání funguje úplně normálně. Používám tedy podešev RS17..... Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

5

Vázání Propulse je na RS17, ale s RS10 je bez problémů použitelné. Osobně vyzkoušeno. Akorát dosed špičky RS10 boty na flexor není optimální. Zda to může při delším používání způsobit únavu materiálu a prasklinu netuším, běžně jezdím s RS17 botama, RS10 pouze vyjímečně. Řešil bych to podle pocitů, pokud to nemá nějaký znatelný vliv na funkci jako že by to vázání pocitově méně pružilo apod. (domnívám se že ne), tak bych to neřešil. Jinak možno zkusit pořídit ty vykousnuté flexory co jsou přímo určené pro použití RS10 bot s vázáním Propulse.

6

Ziki napsal:

Ahoj, jestli myslíš malinkou prasklinku, která se objeví nad hřídelkou, držící flexor ve vázání, tak ta nemá na funkci absolutně žádný vliv. Salomon flexory jsou z plného materiálu. Sám mám takto "prasklé" flexory už druhou sezonu, prasklina se nikam dál nerozšiřuje a vázání funguje úplně normálně. Používám tedy podešev RS17..... Z.

Ono to prave v tom miste (kde je ted mala prasklina) po max.100km praskne uplne...flexor uz pak neni spojenej vubec s osickou a pri jizde vypadne...ve vazani zustane jen osicka a cca 3mm flexoru. stalo se to tak u obou kusu z puvodniho paru flexoru, co byly ve vazani po koupi.

Zkusim ted poridit ty vykousnute, jinou cestu nevidim.

Diky vsem.