1

Téma: Předjíždění v kopci bruslením

Chci se zeptat, jak předjíždíte v prudším kopci při bruslení? Já to dělám tak, že si najedu zezadu a čekám, že mi bruslař předemnou trošku uhne a vejdeme se oba pokud podmínky dovolí. Při prudším kopci se mi moc nechce soupažit a ztratit tím dost sil... Jak to vidíte vy zkušený mazáci a i ty pomalejší? Díky za komentáře :-)

2

Re: Předjíždění v kopci bruslením

Jak kdy... při turistické jízdě, by mělo stačit pomalejšího dojet, upozornit ho kterou stranou ho chci předjet - obvykle vlevo a počkat až mi udělá místo. On musí trochu zpomalit, což se každému nechce...Při závodech je to horší, zvlášť na začátku, tam jinak než soupaží v klasické stopě asi neuspěješ. Po pár km, kdy je již trochu jasné, že jsem zaspal na startu a pomalu dojíždím pomalejší, ti rozumní to pochopí, že jsem rychlejší, pustí mě a snaží se rychlejšího chvíli uviset, obvykle stejně odpadnou, ale i zde platí varianta upozornit na stranu, kterou chci předjet a doufat, že uhne... Obvykle to jde.

3

Re: Předjíždění v kopci bruslením

jak píše Zoly, obvykle systém 1) volání "stopa" a "vlevo" apod., když to nepomůže tak 2) soupaž vedle a když to nejde, není síla, je moc kopec, boří se hole a podobně tak už jedině kombinace volání stopa a jisté částečné bezohlednosti, tím myslím začít se tam někudy prostě cpát, zkrátit krok, zvýšit frekvenci, užší véčko a ono to nějak dopadne

tím ale nikoho nenavádím k bezohlednému chování, určitě tento nátlak není třeba použít během tréninku, při závodě je to jiná

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát