1

Téma: Terénní kolce na klasiku

Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti s terénními kolci na klasiku a jízdou mimo asfalt?

Až dosud jsem soupažil i bruslil na silnicích a cyklostezkách, bohužel na silnicích mám dost velký respekt z dopravy a cyklostezky v dosahu mají na délku tak tři kilometry a jsou na rovině. Uvažuju proto o lesních cestách s hrubým asfaltem/šotolinou/ujetou hlínou.

Na youtube je několik zajímavých snímků třeba s kolci Elpex Offroad, jak na nich trénuje Bjorndalen klasiku i skate v lese na Holmenkolenu, nebo terénní kolce Powerslide X-Plorer Classic, apod. Řekl bych, že soupaž někde v lese může být fajn trénink.

2

Re: Terénní kolce na klasiku

Pár sezón jsem používal skatové kolce JOVE od Vejnara. Dost se podobají Elpexu... Nafukovací větší kolečka + brzdička, spíš na zpomalení, než brzdění. Zvládala horší asfalt, slušnou šotolinu, při stoupání i panely.  Na soupaže v horším terénu použitelné. V konečném efektu je to ale spíš lepší turistika... stále hledáš díry, kamínky, někam nahoru vyjedeš, ale jak se dostat bezpečně dolů...nafukovat...občas defekt a pěšky zpět. Na trénování to moc není. Sehnal jsem normální kolce SKI-GO od Nyče, černá kolečka a jezdím po Soušský silnici. Je to sice stále stejná trasa, ale dá se naplánovat nějaký trénink...