1 Naposledy upravil: Trepifajxl (30. 7. 15 12:45)

Téma: SNS na NIS desku

Zdravím uprostřed léta, omlouvám se předem nejspíš za stupidní dotaz, ale mám z toho pořádně zamotanou hlavu, potřeboval bych poradit, zda existuje nějaký nedestruktivní způsob, jak dostat SNS vázání na NIS desku.

Dcera má neodolatelnou možnost na Speedmaxy od Fischera, vzhledem ktomu, že jedou podstatně lépe než doposud používané Atomiky, rozhodli jsme se na ně přejít, ovšem má veškeré boty Salomon S-LAB a i na kolcích vázání SNS atd., nicméně časem bych jí rád vše převedl na NNN, tedy i boty by měla mít časem od Fischera.

Vzhledem k tomu, že už neporoste, bych rád lyže, které bude letos mít, používal rovněž po dodatečném přechodu na boty NNN, co tedy s faktem, že rok-dva na nich budu potřebovat vázání na SNS a potom zase na NNN.

Varianta Salomon RC2 není asi úplně korektní, protože jsem zjistil, že tohle vázání se na NIS desku stejně vrtá, zaklapuje se jen pata, takže RC2 mi nepomůže.

Nenapadá někoho řešení???

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

2

Re: SNS na NIS desku

Existuje tenhle adaptér, ale nevím jak to funguje
http://www.actiski.cz/bezecke-lyzovani/ … cwodKPkMCA

3 Naposledy upravil: kudrnac (31. 7. 15 09:49)

ten adaptér je na 2 věci, už se to tu řešilo viz http://www.forumbezky.cz/viewtopic.php?id=1414

Osobně si myslím, že navrtáš vázání SNS a pak zakolíčkuješ díry a normálně nasadíš vázání NIS. Ty díry ti nezníčí kolejnice co jsou po stranách na nasunutí, jen prostředek desky NIS, kde zapadá vázání a to asi vadit nebude. Trochu to pak zabrousíš zahladíš a mělo by to jít. Zatím jsem to nezkoušel, a nikomu to zpětně neměnil.
Ale asi nebude problém sehnat zlomonou lyži s NIS deskou a zkusit to.

4

Kudrnáč díky, takže asi ideální dát na ně RC2 a ušetřit tak alespoň dvě díry na patě, že?
Ještě mám možnost dostat ty lyže bez NIS a vrtat do nich SNS klasicky, ovšem pak bez možnosti jejich využití na NNN, pro to bych se asi rozhodl, kdyby ten přechod s provrtanou NNN nebyl reálný. Ve Fischeru mi zas tvrdí, že ten přechod reálný není, tak já nevím. Díry po vázání je lépe kolíčkovat nebo spíš vylít epoxidem?

5

Trepi, u RC2 se vrtá i pata, dvěma šrouby...... Jinak po zakolíkování děr v NIS jde Rottefella bez problémů použít, jen je potřeba pečlivě začistit otřepy a kolík nesmí nikam "čouhat" do prostoru. Ověřeno. Když kolíky smočíš v epoxu, aby dovnitř neteklo, jedině dobře. Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

6

Ziki díky, nechci tím tvé tvrzení zpochybnit, ale jen mi není jasné, co tedy na té RC2 je vlastně za uzpůsobení na NIS??? Napřed jsem si myslel, že ho udělali tak, aby tam šlo naklapnout, pak jsem tuto iluzi ztratil s tím, že tam jde naklapnout pata, teď čtu, že ani pata nejde, tak čím se vlastně liší od RC?

Kolíčkování - ni napřed jsem chtěl díry jen vylít epoxidem, ale z toho mě vyvedl Mára, že se to musí kolíčkovat, tak já pak ty lyže přinesu k němu do Boudy, to bude asi nejjistější řešení

7

Uzpůsobení na NIS = rozšíření plochy pod patou, abys nedupal botou přímo po NIS desce, nic víc za tím nehledej .-)

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

8

aha, hmm, méně než jsem čekal, ale co naplat

díky za info