1

Téma: Fischer Xcelerator Skate NIS / Fischer Xcelerator Speed Skate Race NIS

Ahoj,

vybírám si mezi těmito dvěma typy vázání a potřeboval bych poradit, zda se vyplatí jít do té dražší varianty.

Boty mám Rossignol X-IUM WC SKATE a lyže Fischer RCS SKATE NIS PLUS Medium.

Předem díky za radu.

2

Re: Fischer Xcelerator Skate NIS / Fischer Xcelerator Speed Skate Race NIS

Ahoj,
pokud se považuješ za vytříbeného technika, zvol dražší variantu. Má špičku o 5mm výše, než patu a dá se díky tomu dosáhnout delšího skluzu. Zase mi přijde, že se maličko zhoršuje ovladatelnost lyže v nízkých rychlostech. Pokud se za vytříbeného technika nepovažuješ, není důvod utrácet více. Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

3

Ziki, existuje evidence, že zvýšení špíčky prodlužuje zkluz? Zkoušel jsem různé kombinace růžových NNN wedges s různýma typama bot (stará vs. nová podrážka) a připadá mi, že je to spíše o pocitu. Tomu odpovídá i použití na SP, někdo je vozil, někdo ne. Co jsem se dočetl, tak co přesně zvýšení špičky způsobuje, není zatím řádně prokázáno. To že má jednotlivec nějaké pocity, není obvykle průkazné. Jestli něco máš, prosím, pošli mi to přes mail.

Mirek: nové vázání mi připadá hodně předražené. Kup si to staré, jestli máš boty s novou xcelerator podrážkou, tak tam už je zvýšení špičky zabudované. Nevím přesně  jak moc zvyšuje nové vázání špičku, každopádně kombinace nové podrážky a růžové podložky byla už moc extrémní a špička byl moc vysoko.

4

Ahoj,
žádný relevantní výzkum jsem nenašel .-) Skutečně to hodnotím podle vlastní zkušenosti z identických lyží použitých s wedge deskou a bez. Proto píšu, že pro člověka, který nemá až tak vytříbenou techniku, je v podstatě jedno, jakou variantu zvolí. Z.

Redaktor časopisu o lyžích a lyžování SKI Magazín a jeho internetové verze SKImagazin.cz

5

tohle jsem ted taky zkousel a celkem me to zaklanelo :-( tak tomu jeste parkrat dam sanci a jinac tam hodim zpatky standartni excelerator .. :-)