1

Téma: Změna struktury

Ahojte, mám dotaz...možná je úplně nesmyslný, ale napíšu ho, co už:-)))
Vloni se mi naskytla možnost koupit sezonu jeté běžky Fischer RCS carbonlite skate hole. Jsou super, krásně lehoučké, skluznice krásná, jen mají tu skluznici "cold" označenou A5.
A mě připadá, že jsou fakt jen na tu zimu (že v rozbředlejším sněhu nejedou)........jenže já mám jedny lyže (resp.ještě jedny starší Atomic race mám, ty jsou taky cold, ale nepřijdou mě tak "specifické"), neplánuju kupovat druhé  na teplo.....myslíte, že je nesmysl je nechat přebrousit na univerzální? Dá se to vůbec udělat? Nebo je to škoda a pokazím je tím? Tento víkend mi jely fakt pěkně.....ale často u nás jezdím když je teplo, možná je častěji teplo než pořádná zima......tak mám pocit, že by se mi třeba líp jezdilo s tou "uni" strukturou......

Díky moc za odpověď a radu.

Ivana

2

Re: Změna struktury

Prozatím by šlo zkusit tam v "mokrém " období udělat ručním strukturovačem dočasnou vytlačovanou hrubou strukturu. Zkusit to, co to udělá... Asi to bude lepší,  nicméně to je jedna stránka věci. Druhá stránka je, jak jsou tvrdé. Pokud jsou na Tvou hmotnost tvrdé, tak na měkkém podkladu stejně ideálně nepojedou. Dočasnou strukturou nic nezkazíš, ta se po přežehlení zase stratí, ale výsledek něco napoví. Optimální je jistě mít aspoň jedny měkké lyže s hrubou strukturou a jedny tvrdé s jemnou. To pro nás amatéry většinou stačí...tím myslím jen na bruslení.
Ale když napadne čerstvý prašan, je tak - 10 °C, rolba nejede, tak se zase hodí měkké lyže a jemná struktura... a tak by to šlo dál a dál..., ale nejsme profíci.

3

Hm....diky za nazor, zase jsem chytrejsi... No jestli jsou tvrde uprimne nevim....ja jsem tomu panovi, co mi je sehnal rikala moji vahu a rikal, ze v pohode (jsem se spis bala, aby nebyly mekke:-))))).
Chapu-li to dobre, na "brecku" nebo proste na teplo potrebuju mekkci lyze s hrubou strukturou.......
No a kdyz napadne cerstvy snih a rolba nejede, tak ja jdu na klasiku:-))))))

4

Stejný problém jsem taky řešil. Fischer RCS skate cold se strukturou A5. Na čerstvym prašanu letěly jak dělo, jak to šlo k 0, tak prkna na vyhození. Nechal jsem je přebrousit na Nyč Uni, trochu se to zlepšilo co se univerzálnosti týče, ale pořád je velkej rozdíl jak jedou na vymrzlym prašanu a v teplejších podmínkách. Na normální pěkný svezení O.K., když chceš závodit,nebo jezdit hodně sportovně, tak mi přijde škoda je brousit,nech je na větší zimu a sežeň si ještě jedny pluska. Trochu toho lituju,že jsem je přebrousil, ale loni to na ně nebylo ani jednou, tak jsem zpanikařil. Teď mám nový výborný pluska a tyhle Fischerky už by se mi znovu hodili víc nepřebroušený s tou původní A5.

5

charvis - ono je nejlepší, jak člověk zjistí, že mu lyže na některém typu sněhu jedou, označit a nechat si právě na ten sníh, tedy samozřejmě pokud chcete mít doma vícery lyže

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

6

Zdravím,je problém přebrousit struktutu na MADSHUS nanosonic MIKROKONTAKT ?

7

Hm......no jo, jenze to je prave to, dalsi tak dobre bezky - pluska - si asi hned tak nekoupim.......nebo nevim ,treba nekdy:-)))))) A tak jestli by nebylo reseni, ze bych si nechala prebrousit ty stare Atomic race co mam, jsou taky cold, i kdyz me prijde, ze ty celkem jedou i v teplejsich podminkach...ale ze bych to jeste vylepsila:))) Anebo treba jestli neni reseni tyhle prodat a koupit plus......ty plus jsem nasla ze jsou pri teplote nad minus 5.....coz bych rekla, ze byva casteji nez pod minus 2...no tezko rict vlastne:-)))))) Ach jo, to je slozite:-))

8

Já slyšel, že rozdíl mezi + a - je jen ve složení skluznice a to jen velice nepatrný, takže bych nečekal, že stejné běžky v plusku pojedou výrazně líp. Řekl bych, že to bude mnohem víc ve struktuře. Zkušenostmi to podpořené nemám.

9

tiež uvažujem nad zmenou štruktúry, mám jedny skate RCS plus a na nich univerzál štruktúru od Nyče, a skate Atomic hard track a na nich štruktúru na zmrzlý hrubozrný sníh. doporučíte na Atomic radšej niečo jemné na premrzlý prašan?