251

Re: Jizerky - aktuální stav tratí

Co je aktuálně nejlepší namazat na klasiku?

252

klistr... podle aktualnich podminek, ktere budou az vyrazite

da se obstat i se dvema uni- klistry ve spreji v ledvince a maznout fakt az ve stope

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

253 Naposledy upravil: Bobo_jbc (14. 3. 15 09:07)

dnes napadl cerstvej prasan .. tak cca 3cm ..  no z kopce si clovek neodpocinul moc to nejelo (pokud nemel nejaky prasanky default/smile  )
http://i60.tinypic.com/1zh05k2.jpg

254

Dneska odpoledne/navečer na vlastní kůži. Dole v Bedřichově sníh starý, ale ve vyšších polohách opravdu napadáno, už kolem Hřebínku zimní idylka. To vypadá pro nejbližší dny slibně, jen při mazání na klasiku budou z těch různých druhů sněhu staronové starosti. Navečer opět padalo. Po návratu za soumraku vyrážela v Bed. rolba na úpravu stadionu.

255

Dneska výjezd okolo 7.h z Bedřichova - po trati jiz 50. Okolo 10.h už to začalo měknout, ale v lesních úsecích pořád super. Akorát ty přejezdy mezi natátou a umrzlou stopou...občas už stopa špinavá - jehličí.
Pořád to je ale moc pěkný svezení (na klasiku)

256

Na Kristianove uz jedes skoro po asfaltu .. stejne tak u blataku .. ..na nove louce taky uz to konci .. o vikendu to v tehle partiich bude uplne bez snehu podle me .. jehlici na malem kole skoro vsude .. na kamenacky jedine .. ja uz po dnesku nejdu :-) .. kazdopadne nahore se jeste urco vklidu paradne clovek povozi

257

Osmička z Mořiny přes Kneipu a Smědavu - ráno luxusní na bruslení. Do 10,00 paráda. Bylo upraveno, pokud ale v noci nebude další úprava, tak to v noci zmrzne a pak kdo ví...

258

nahore porad snehu mraky .. a chumelenice strida chumelenici  ...
http://i62.tinypic.com/212uw52.jpg

259

Jizerka - Kneipa - Kristiánov - Smědava - Jizerka : luxusní podmínky, sluníčko střídají sněhové přeháňky - super úprava...snad ještě týden...

260

No jo, nejlepší podmínky za celou zimu, už od Vánoc na to čekám a když konečně přijdou, tak mně skolí nemoc, to je zoufalství :-((

261

ze by uz ?  aktualne snezi i dole v JBC takze nahore urcite 2x tolik .. vydrzet takhle padat aspon 2 dny tak to urcite pujde na nejaky slusny svezeni ...

262

Je to tak, už i 22.11. to šlo. Na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory je pár aktuálních zpráv od lyžařů

263

Tak dnes ze Smedavy k sousi pod kopec. Tvrde rovne ciste. Skate na jednickovych lyzich v pohode. Pak soupaz po Knizeci mistama horsi tezi se tam a je tam bordel.

264

Pochvala rolbaři z Jizerky. Ze Souše ideální trať pro bruslení, jedna stopa pro klasiky vpravo v ideální pozici. Byl jsem tam v 8,30 - 10 hod. dopoledne. Bohužel nějaký IDIOT s osobákem projel ze Smědavy až na Souš!!! Prostředek pro bruslení moc neporušil, zato zničil 90 % stopy pro klasiky po celé trase!!!

265

Ten IDIOT - tuším že se bude jednat o borce z ubytovacího zařízení Montanie, ty jsou nyní vlastníky chalupy na Smědavě a zásobují ji právě po této  komunikaci. Už to začalo vloni a pár lidí přímo v Jizerkách mi to potvrdilo. Tak nejenže zničili krásnou klasickou horskou chalupu (o hnusným předraženým jídle ani nemluvim) ale ještě ničej stopy. Ale asi to máme marný, můžeme si tu jen stěžovat.

266

Jak to aktuálně po sněžení a dešti vypadá, prosím? Rád bych zítra vyrazil na obvyklá místa stadion-Nová louka-Hřebínek-Knejpa-Kristiánov... Podle OPS je trať upravena ale je dost sněhu? Nehrozí kamení? Díky, Honza

267

vcera to nekdo daval na fb takze bych se toho nebal
http://i65.tinypic.com/fld10j.jpg
http://i68.tinypic.com/208eg5g.jpg
http://i63.tinypic.com/2q1tqgi.jpg

268

Právě jsem se vrátil z Jizerek. Podmínky jsou opravdu parádní, zimní pohádka, dnes ráno ještě skoro tak jako na fotkách, přes den ale bylo teplo, hodně svítilo a hřálo, sníh vlhnul a měknul. Škoda že nebylo opakovaně upraveno i na dnešek, přišlo mi to ještě málo upěchované a zvlášť na trasách kde neprojelo tolik lidí se to přeci jen bořilo trošku víc než by bylo vhodné. Celkově ale přes všechny detaily parádní poježdění. Sněhu zatím dost a dneska z Bedřichova v pohodě na lepší lyže. I na problematických místech jako kolem Máří to bylo v pohodě a strojové klasické stopy. Pokud do zítřka něpřijde výrazná obleva, bude to s podmínkama zřejmě pořád dobré. Akorát obtížné pro klasiky namazat, sníh se hrozně mění s nadmořskou výškou a polohou (ve stínu, na slunci). Dneska to byl někde ještě suchý vrzavý prašan, jinde už mokrý a místy už dokonce firnovatělo, ve stopách někde prašan, někde mokrý uklouzaný, někde led.

269

Jj strasny rozdily.. Kus to jede kus de clovek skoro na hubu kdyz ze stinu vjede na vlhky vysluneny mista....jak bylo dnes krasne tak ten skluz byl desnej..  Od bedova na Orle a zpet snehu dost.. Jen na louce pod jizerkou smer kiosek slabota

270

V Jizerkách začala sezona a nikde žádný nový příspěvek.

271

Bohuzel se z toho zde stalo pouze inzertni forum. Informace o uprave trati je treba cerpat z jinych zdroju.

272

Co říkáte na letošní styl úpravy tratí v Jizerkách? Já byl kvůli prosincové viróze více pojezdit až v posledních dnech a co jsem tam viděl mě nemile překvapilo. I na hlavních páteřních trasách (Jiz50) dlouhé úseky nezvykle úzké (zřejmě projeto pouze jednou a to nějakou malou rolbou) a klasická stopa pouze na jedné straně. Výsledek tedy ten, že bruslaři mají málo místa a obtížně se vyhýbají, klasici se snaží držet stopy a pak si kolidují v protisměru. Jedinou logiku vidím tu, že při malé šířce trati už pro druhou stopu není místo (mezi by se bruslaři už vůbec nevešli) a stopy jsou správně po pravé straně do kopce zatímco chybí ve sjezdu. Přitom ty hlavní cesty jsou většinou široké dost, v minulosti tam bývaly dvě stopy a uprostřed široký pruh, zatímco nyní zbytečně po stranách zbývá nevyužitý neupravený prostor. Dále povrch nějak málo zhutnělý a nerovný (pokud by to bylo po vydatném sněžení tak neřeknu, ale v běžné situaci neuspokojivé). Tak spekuluji co to všechno znamená, to snad OPS nemá peníze a tak se na úpravě šetří? Anebo do vedení nastoupil nějaký "geniální odborník" co na běžkách v životě nejel? Pokud mě paměť neklame, tak ještě před několika roky byl standard úpravy v Jizerkách někde jinde a oprávněně šlo hovořit o ráji pro běžkaře. Zatímco posledních několik sezón to nějak upadá a letos tedy bohužel další pokles :-(

273

Hlavní pokles je v tom, že je málo sněhu a teplo! To kolikrát rolba nadělá více škody než užitku. Jinak nesouhlasím, že jsou cesty široké dost, naopak, cesty jsou v Jizerkách hodně úzké, zajeď se na ně někdy podívat v létě! Na široko se dvěma stopami to lze upravit až je hodně sněhu a klasická stopa se pak vyřízne vlastně mimo cestu v pankejtu, to teď nejde. Na úzkých cestách mi přijde jedna stopa pro klasiku do kopce dostatečná, bruslaři mají aspoň více místa a nevím o žádném sjezdu, který by bez stopy nešlo sjet. Stejně když už to začne trochu jet, tak méně zdatní ze stopy vystupují a pluží a pluží až ji rozpluží.

274

Ano, podmínky nejsou zdaleka optimální, ale ani zdaleka tragické (alespoň ve vyšších polohách a na východě Jizerek). Bývalo to i horší a přitom bylo upraveno lépe. Letní Jizerky právěže znám a cesty bez sněhu jsem viděl. Až na některé lesní úseky mi ty hlavní trasy zas tak úzké nepřipadají. Samozřejmě na dvě rolby vedle sebe to až na výjimky není (leda jak píšeš když je sněhu tolik že zaplní příkopy). Ale dvě stopy plus uspokojivě místa mezi bývalo donedávna v Jizerkách standardem (viz. fotky výše na této stránce). Tak se divím proč tomu tak nyní není. Navíc nejde o to, že by se vypuštěním jedné stopy získala větší šířka pro bruslení (viz. poslední z fotek). To co jsem o posledním víkendu ve východních Jizerkách viděl vypadalo tak, že namísto jedné ze stop zůstal neupravený sníh. Tedy upravená šíře menší a při kraji cesty zbytečně nevyužité místo (jako by to jela nějaká úzká rolba namísto standardní?). Pokud jedna stopa chybí v prudkém kopci, tak to jistě nevadí, ale na rovinatých úsecích to chce stopy pro oba směry, jinak kromě případů minimálního provozu vzniká velký zmatek.

275

tak dnes to bylo v Jizerkach a asi pry i v Jakuszycich na skluz peklo ..nebyl nekdo kdo co mazal ? default/big_smile v Bedove dole mrholilo .. od Rozmezi snezilo s trochou destem) a vubec ale vubec to na skate nikomu nejelo .. :-) a to par z nas melo i HFko .. trasa z Bedova okolo protrzene prehrady .. Smedava .. a pak zpet .. rozjelo se to pak az pri zpatecni ceste nad Kristyanovem :-) jinac podle me musela bejt slozitejsi i maza na klasiku kdo jel z Bedova v desticku a nahore zapadana stopa .. 8-9h ranni