26

Re: žehličky

Ohledně žehličky - má smysl zaplatit cca dvakrát tolik peněz za elektronickou regulaci ? Co jsem slyšel, tak ty žehličky s termostatem nemají úplně přesnou regulaci - resp tolerance teploty je dost velká.
Díky za názory.

27

Podle mne ne. Víc záleží na pravidelném pohybu žehličkou než na nějakých +-5°C.

Možná vysokofluorové vosky a prášky jsou nestabilní, a přehřívání jim škodí, pak by se muselo žehlit na naprosté minimum, co je ještě nataví, a přesná regulace by byla výhodou, ale to je jen má teoretická úvaha.

28

Vyplatí se investovat ca 1100,- do žehličky od SkiGa, sice nemá elektronickou regulaci, má však silnou desku, drží perfektně teplotu, ta nejnovější má drážkovanou desku a musím uznat, že se s ní dělá fantasticky. Pokud nežehlíš křivé lyže, stačí jeden velmi lehký, docela rychlý tah a je hotovo.. P.

29

dnes som prvýkrát použil origo žehličku na lyže, na a to je iná káva, doposiaľ som používal starú nenaparovaciu  na prádlo, to sa nedá porovnať ten komfort, žehliaca platňa nechladne, drží teplotu, stačí jeden dva ťahy a je hotovo, všetkým ktorí to myslia vážne s údržbou sklznic len a len doporučujem investovať

30

Chtěl bych si koupit žehličku SKI-GO a jako začínající hobbík bych potřeboval poradit. Kromě žehliček Holmenkolen nikdo nedodává odkládací plochu.  Lze SKI-GO položit na bok v zapnutém stavu?

31

lze, není problém, odkládací plochu dodává i Swix, pokud potřebuješ, napiš mejla, není problém sehnat

32

Ahoj, koukal jsem, že žehličky se vyrábějí s příkonem od 400W do zhruba 850W. Cenový rozdíl žádný velký. Znamená to, že větší příkon = větší topné těleso = tlustší deska = lepší žehlička. Nebo je to jedno a můžu vybírat podle sympatiím k výrobci. Díky za odpověď.

33

stepan napsal:

Ahoj, koukal jsem, že žehličky se vyrábějí s příkonem od 400W do zhruba 850W. Cenový rozdíl žádný velký. Znamená to, že větší příkon = větší topné těleso = tlustší deska = lepší žehlička. Nebo je to jedno a můžu vybírat podle sympatiím k výrobci. Díky za odpověď.

Já mám tuhle a spokojenost veliká, přijde mi lepší než ta základní swixácká

http://www.boatpark.cz/zehlicka-na-vosk … ger-z4065/

34 Naposledy upravil: stepan (1. 2. 12 08:19)

Kos napsal:
stepan napsal:

Já mám tuhle a spokojenost veliká, přijde mi lepší než ta základní swixácká

http://www.boatpark.cz/zehlicka-na-vosk … ger-z4065/

Já našel tuhle http://www.sport4you.cz/zehlicka-na-vos … -4301.html  Podle mě totožná se SkiGo nebo Kunzmann pouze v jiné barvě a menší marží, co si o tom myslíte? Jo a není tohle náhodou ETA http://www.kola-lyze-sport.cz/zehlicka- … -4200/1425

35

mám prosbu, žehlil jsem poprvé prášek, stalo se mi, že jsem žehlil tak, že se napekl na žehličku a nejde dolů, bylo to na 150 st. co jsem udělal špatně? jak teď žehličku vyčistit, když smývačem to nejde?
díky. Vláďa

36

Ahoj, chystám se koupit žehličku a zaujala mě tato:
http://www.kola-lyze-sport.cz/zehlicka- … 800-w/1685
Je pravda, že Ski-go je jen o stovku dražší, ale kde ji v Liberci koupit? ok sport ji nemá a na eshopu u nyče jsem ji taky neviděl?

37

Dobry den,

poridil jsem zehlicku Toko T8 a mam dotaz.. Termostat ma pri otaceni "vakl" asi tak 10 stupnu. Tj. da se s nim kroutit sem a tam bez toho, aniz by termostat cvakal. Muze mi nejaky majitel T8 potvrdit, zda to tak ma taky? Ptam se proto, ze tim padem nevim, jak presne nastavit teplotu.. Zda plati ta pri "zvysovani" teploty nebo pri "snizovani" teploty. Nebo zda to mam mit nekde uprostred..

Diky,

Hynek

38

Já tam mám takovou malinkatou vůli (méně jak 10 stupňů - cca 6).  Předpokládám, že nastavená teplota je cca uprostřed toho vaklu. Stejně +-5 stupňů podle mě hraje prd roli.

39

Tak jsem nastavil na prostredek a zazahlil bez problemu! Slo mi hlavne o to, jestli to neni vada kusu.. Diky!

40

Ahoj marně pátrám po diskusi a po informacích jako teplotu mám nastavit na žehličce.
Jakou na parafín, jakou na stoupací vosk.  Dávám maximum - mám SWIX T77 a rozsah je tam 80-180 st.
Díky.

41

Prochy napsal:

Ahoj marně pátrám po diskusi a po informacích jako teplotu mám nastavit na žehličce.
Jakou na parafín, jakou na stoupací vosk.  Dávám maximum - mám SWIX T77 a rozsah je tam 80-180 st.
Díky.

Na každým parafinu je napsáno, při jaké teplotě se zazehluje. Čím tvrdší, tím vyšší teplota

42

kazdopadne nepouzivej vic nez 150

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu