26

Re: Atomic Skintec - první zkušenosti

Tak jsem se poprvé projel na svých  Rossignol R-skin na 80-95 kg / dle výrobce netvrdší lyže /. I při posouvání vázání na NIS desce lyže drhly. Kamarád s váhou 70 kg si je pochvaloval..... a pak věřte výrobci.
Neví někdo kde se dají koupit lyže skin značek Madshus nebo Fischer . V okolí Ústí nad Labem žádnou prodejnu neznám.

27

Jestli ti nejely na přemrzlým prašanu, co teď byl, tak se ani nedivím, je to obecně velmi neskluzný sníh a ten mohér to ještě zhorší. Podle mýho názoru je právě taková podmínka z hlediska skluzu pro lyže s mohérem ta nejhorší.

S Rossignoly nemám zkušenost, ale RC skiny od Salomonu jsem měl možnost vyzkoušet a z hlediska skluzu mi vyhovovaly o stupeň tvrdší, než doporučoval výrobce.
Teď mám zkušenost s Twin skiny od Fischeru - na podmínce, kdy se klistr přetírá tuhým, jely lehounce hůř než "nemohérové" lyže namazané onou kombinací. Což je pro mě právě jedna z podmínek, kdy jsem nechodil na klasiku z důvodu složitýho mazání. V tom vidím hlavní přínos "mohérů" - jdu na klasiku bez zdlouhavýho mazání s nejistým výsledkem. Pokud je ale podmínka na modrej nebo zelenej jako minulej víkend, není co řešit a mohéry zůstávají doma.

28

Můj dotaz se týká jiných lyží založených na podobném principu, snad to nevadí.

Jsem víceménĕ rozhodnutý si pořídit lyže Salomon AERO 9 SKIN MEDIUM/HARD, jen mám problém s volbou správné délky resp. tím jak získat jistotu, že stoupací pás nebude drhnout při skluzu. Je nějaký postup, kterým to spolehlivĕ ověřím? Tedy kromě svezení se na testovacích lyžích. Na prodejnĕ (která není úplnĕ speciálka) jsme udělali test "papírkovou metodou" s tím, že u 190 cm dlouhých lyží to vypadalo spíš že budou drhnout, 198 cm které by podle tabulek na mých 76kg taky měly sedět (píše se o nich že jsou na 75 - 90 kg, ty dlouhé 190 cm píšou že jsou na 65-80 kg) tam neměli, ale vycházelo z toho, že by mohly být dobrá volba. Ale říkali jsme si, že "papírková metoda" u tohoto typu lyží nebude příliš spolehlivá. A hlavně když lyže budou drhnout, u tohoto typu si stoupací komoru nezkrátím a jsem víte kde... v sekci bazar :-)

29

Že bude mohér trochu drhnout, s tím se prostě smiř, technicky to ani jinak nejde. Papírek v tomhle případě jen napoví. Pokud máš správnou techniku odrazu, ber určitě ty delší. Možná bys zvládnul i 206cm/85-100kg (to je moje zkušenost).
Salomon mívá testovací dny (minulou sobotu byli na Bedřichově), třeba zas někde budou.

30

Zdravím.
Jak je to s výdrží toho "moheru"? Dá se říct ujedeš x km a pak už to více prokluzuje, odlepí se?

31

S odstupem děkuju za radu a podělím se o zkušenosti po dvou výletech.

190 cm dlouhé lyže by byly určitě mimo (krátké), vzal jsem nakonec 198 cm. Těžko říct zda by 206 nebyly lepší, každopádně příště bych už se po těch testovacích dnech podíval. Nákup jsem úmyslně odkládal, až bude dobrá zima (na předchozí 3 zimy byly kameňačky takřka ideální) a až budou výprodeje. Ale výběr se hodí řešit dřív.

V neděli jsem nové běžky hodně ocenil, v podmínkách vyloženě na klistry, které by při mém dosavadním způsobu mazání znamenaly podkluzování, soupaž a pak trápení, mi mohér držel ve stoupání skvěle. Ve sjezdech taky spokojenost, rychlost neřeším a vlastně ani nepoznám, hlavní je pocit z jízdy, že se lyže nikde nezadrhává. To při jízdě po rovině už se občas trochu zadrhne, asi na nějakých nerovnostech ve stopě. Ale pořád se to dá. Otázka je, jaké to bude v úsecích, kde je jen vyjetá stopa od lyžařů a tedy nerovná. Takových míst jsem projel zatím jen minimum, ale zdálo se, že na ně tyhle lyže ideální nebudou. Na druhou stranu ve stopách od lyžařů jezdívám většinou jen v Praze a okolí, když je tu sníh, a to bych stejně nové lyže nechal doma.

32

presne tak ..ted to funguje paradne .. i prez okolni lyzare kteri domazavaji klistry tak moher stoupa na jednicku .. na nerovnostech obcas nekdy lehce zadrhne s tim souhlas + se mi stalo ze kdyz jsem 10min stal ve stope v kopci a telefonoval tak kdyz jsem se pak rozjel desticku jsem tam nechal default/big_smile asi trosku primrzla a magnet neudrzel (od te doby konecne pouzivam ten liquid proti namrzani  :-) ) stat se to na knajpe a pak kdyz clovek soupazi az do bedova tak bych to asi ani nepoznal ..bylo to v kopci a poznal jsem to az asi po 150m lehonce ta jedna lyze smekala samozrejme bez desticky :-) ale dalo se i bez ni :-) na bezny jezdeni ted uplne idealni ...

33

zažehlit vrstvu modrého klistru a jede to parádně nahoru i dolu, jednoduchá máza

nebo soupaž zadarmo, ještě jednodušší

na tomhle prostě jede všechno

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

34 Naposledy upravil: martinbiker (19. 2. 17 20:01)

Ahoj,můžu poprosit o konzultaci jdu také do Salomonu AERO 9 SKIN délka 198cm /vážím naloženej kolem75kg výška 173cm/ a ted co zvolit jestli S/M nebo M/H? obecně co jsem se dočetl volit radějí tvrdší variantu ???děkuju

35

Koupil jsem  před deseti dny v SRN lyže Madshus Nanosonic Intelligrip  210 cm na 85 -95 kg. Vážím teď v trenkách 78 kg.  Jel jsem na nich moje dva první závody v životě - Karlův běh - 45 km a Jizerskou 50 a naprostá spokojenost. Do kopce to stoupalo, sjezdy skvělý. Pouze na nerovnostech, nebo mimo stopu to trochu drhlo.  Vázání jsem na NIS desce upevnil na polohu -1.

36

Prosím o radu. Na Jizerskou 50 jsem si půjčil chlupatý Madshusky Terrasonic Intelligrip 205cm prý 80 až 95kg, vážím 84 tak jsem si říkal, že to bude ta pravá zbraň. Bohužel šly vyzvednout až v sobotu večer, takže jsem jenom zažehlil na skluzné plochy2 vrstvy červeného LF. Abych to ještě líp vytunil pořádně jsem stoupací pás prostříkal proti namrzání sprejem na šupiny Swix Easy Glide N4C http://www.swixsport.com/Products/Wax-T … pray-150ml . No a jak to dopadlo, podkluzovalo to jako blázen, absolutně to nedrželo až trochu v druhý půlce závodu, ale taky nic moc.  :-(   Myslíte že jsem stoupací pás "slepil " tím sprejem? Podmínky si myslím byli právě vhodné na skinové lyže?  Dík za radu.

37

myslíte správně,mám RCSky se šupinama a tento přípravek na ně používám,aby šupiny byly více skluzné.Tam to funguje,šupiny to nezanese.Pro lyže s kožíškem asi bude lepší použít vodičku skintec tune-up liquid,ta je tekutější a ještě říkali dávat málo.Zkušenost s tím nemám,nebot jsem lyže atomic skintec teprve koupil.Tady asi bude platit,že méně znamená více.

38

me by zajimalo co udela treba na jizersky 4000 lidi s klistrem treba na jizerske kdyz po nich jede nekdo na moheru ..100% se tam musi dostat mraky klistru .. cistit smejvacem moher nebo ? :-)

39

Kos:
Tipoval bych to právě na ten sprej. Co uvádíš je určené na šupiny, zatímco na skiny se doporučují extra přípravky, např. http://vosky.kamzasnehem.cz/servisni-do … are-70-ml/

Bobo_jbc:
Čištění to logicky chtít bude. Jestli možno obyčejným smývačem netuším, ale už se prodává i něco speciálně pro skiny, např. http://vosky.kamzasnehem.cz/servisni-do … ner-70-ml/

40

Bobo_jbc napsal:

me by zajimalo co udela treba na jizersky 4000 lidi s klistrem treba na jizerske kdyz po nich jede nekdo na moheru ..100% se tam musi dostat mraky klistru .. cistit smejvacem moher nebo ? :-)

žádnej klistr ve stopě nezůstává, tedy pokud si někdo nad stopou nepatlá lyže a pak tam neodhodí chuchvalec klistru jako žvejkačku

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

41

Ja si prave kapicku v pasu privezl a to bylo v sobotu v podvecer.. Tak me napadlo jestli by toho nebylo vic pri zavode po davech..