1

Téma: Salomon Prolink

Čerstvě jsem si přečetl zprávu o nové verzi vázání od Salomonu http://skimagazin.cz/salomon-predstavil … felly.html a fakt zírám co se to zas děje za revoluci. Jako uživatele SNS mě přirozeně zajímá budoucnost tohoto systému. Nějaké další informace, názory atd.?

2

Re: Salomon Prolink

zvláštní, zrovna jsem dnes přemýšlel o tom, proč s tím ještě nikdo nepřišel a bingo, je to tady

další fajn věc by byla, kdyby na ty celokarbonové boty, kde se nášlapná část podrážky s hrazdičkou na skelet šroubuje, přišel někdo s nášlapy na NNN, aby to bylo univerzální

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

3

Jak jsem pochopil ze zahranicnich serveru tak na top botach Carbon Slab bude moznost sroubovani a pouziti obou systemu. Nizsi modely se budou delat ve dvou variantach. Take padlo ze sns ma pred sebou uz jen par let, coz je logicke.

4

Co píšou, tak Rottefella se chce soudit kvůli údajnému plagiátorství, takže otázka, jak rychle se nový systém dostane do běžného užívání a zda do té doby nedozná ještě nějakých změn. Každopádně je zřejmé, že bez ohledu na marketingové kecy by hlavním benefitem bylo sjednocení standardu bot a vázání podobně jako u sjezdovek, což by zřejmě uvítala naprostá většina lyžařů. Pokud by mělo SNS zcela zaniknout, byla by to sice z určitého pohledu škoda, alespoň co se týče skate Pilot. Jeho přínosy však zřejmě nebyly takové, aby se všeobecně prosadil, zatímco classic Pilot byl diskutabilní. Jednoosé varianty Profil a Propulse byly dobré, nicméně z praktického hlediska není vhodné, aby se uměle udržovaly dva nekompatibilní systémy se srovnatelnou funkčností. Fakt, že SNS dříve silný, je v posledních letech na ústupu a třeba ve svěťáku už je nyní vidět jen zřídka. Příčiny jsou zřejmě spíš obchodní, než technické povahy (výrobci lyží se snaží prosazovat vlastní boty, a tak postupně přetáhli všechny největší hvězdy), nicméně Salamonu jeho odlišný systém v konkurenčním boji evidentně neprospívá. SNS systém se tedy zřejmě přes všechen vývoj a inovace dostal do slepé uličky a Salomon vyhodnotil, že je bitva ztracená a jediná cesta vpřed vede přes kompatibilitu s NNN. Namísto plné akceptace cizího systému se však snaží jít nezávislou cestou, což vyvolává ty úvodem zmíněné kontroverze. Jsem zvědavý, jak se to vše bude do budoucna vyvíjet a doufám, že to bude ku prospěchu uživatelů.

5

cer_vit napsal:

Jak jsem pochopil ze zahranicnich serveru tak na top botach Carbon Slab bude moznost sroubovani a pouziti obou systemu. Nizsi modely se budou delat ve dvou variantach. Take padlo ze sns ma pred sebou uz jen par let, coz je logicke.

šroubování už tam je, akorát nevím o podrážce NNN

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

6

To prave ma byt pristi rok, podle toho co psali na xc-ski.de. Moznost prohazovani sns a nnn pomoci nejakeho adapteru podobne jako kufry na cykl. Tretrach.

7

cer_vit napsal:

To prave ma byt pristi rok, podle toho co psali na xc-ski.de. Moznost prohazovani sns a nnn pomoci nejakeho adapteru podobne jako kufry na cykl. Tretrach.

já bych to potřeboval naopak, víc se mi líbí celokarbonky od Fischeru, ovšem Salomon Pilot je prostě lepší vázání, tak kdyby začal dělat výměnné podrážky Fischer, ale to asi nehrozí

www.bsorabbit.eu

8

https://m.flickr.com/#/photos/skinord/24338142880/

Tak potvrzeno. Na ISPU uz jsou k videni Carbon skate laby se sroubovaci prolink podrazkou. Pristi rok do nich jdu. Speedmaxy co ted vozim nejsou spatne ale tyhle salomony me lakaji.

9 Naposledy upravil: Matteas (8. 4. 16 11:51)

Přidávám odkaz na katalog Salomon 16/17. Tam je o PROLINK vše:
https://issuu.com/amer-fi/docs/fw16_wb_ … o_100dpi/1

10

cer_vit napsal:

https://m.flickr.com/#/photos/skinord/24338142880/

Tak potvrzeno. Na ISPU uz jsou k videni Carbon skate laby se sroubovaci prolink podrazkou. Pristi rok do nich jdu. Speedmaxy co ted vozim nejsou spatne ale tyhle salomony me lakaji.

řešení je to jednoduché a tím i geniální

mluvil jsem s Fischerem, ti nic takového na boty Speedmax neplánují, cožje hrozná škoda, jednak se podrážka ošlape dříve než praskne karbonový skelet (dělá se to z toho důvodu běžně třeba u cyklotreter s karbonovou podrážkou) a za další by to náramně řešilo mé dilema s přechodem SNS-NNN, škoda

www.bsorabbit.eu

11 Naposledy upravil: Chairle (20. 12. 16 16:01)

Tak ledy s vázáním se evidentně hnuly. S novinkou alá Prolink přijde i Fischer a Rossgnol. Bude to asi jako se skiny. Nejdřív jeden a pak všichni.

Odnese to SNS? Vsadil bych na to výplatu! default/smile

Dnes vyšla tisková zpráva: http://skimagazin.cz/bezkari-dostanou-d … namic.html

Zástupce šéfrredaktora časopisu o lyžích a lyžování SKI magazínu a jeho internetové verze SKImagazin.cz. Můj profil na Google+.

12

Jelikož Rottefelle skončil po 25 letech patent na vázání NNN, je logické, že postupně všichni výrobci bot začnou vyvíjet a prodávat vlastní kompatibilní variantu podrážky NNN, aby nebyli na Rottefelle závislí a okrádali se o zisky. Přesně to samé se stalo po vypršení patentu na skialpové vázání TLT od Dynafitu.