126

Re: Upravené stopy poblíž Prahy

Ahoj, nevíte někdo, jestli okruh v Chuchli má reálně aspoň těch avizovaných 200m? Aby to zas nebylo jen ježdění okolo stromu...

127

ahoj, zatím je to ježdění kolem stromu a ani těch 200 metrů to není, nicméně se to bude v nejbližší době prodlužovat

vše můžeš sledovat přímo na webu www.skiparkchuchle.cz, je tam kamera

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

128

tak okruh má aktuálně 200 metrů rovných

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

129

Byl jsem prvně letos vyzkoušet včera večer a okruh je opravdu zatím kratší. Avizovaných 200 m se mi nezdá, na webu zřejmě tradičně nadsazují. Podle mojí GPS aktuálně sotva 150 m (snažil jsem se jet při vnějším okraji), při naklikání do mapy mi to vychází podobně. Není to ale vyloženě jen dokola kolem stromu, ale o trošku víc, alespoň krátké rovinky. Nicméně na straně velká nasněžená kupa, takže se pravděpodobně brzo dočkáme rozšíření na plnou velikost malého kolečka obvyklého v posledních sezónách (300 m, reálně tak 250 m). Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí je rovněž naděje, že by se po několika letech opět mohlo povést rozšíření. Už nyní lidi jezdí mimo vlastní okruh na slabé vrstvě přírodního a zafoukaného technického. Dále po zadní části parkoviště (ujetá tenká vrstva), na horší lyže dle všeho v pohodě. Samotný okruh je zatím v surovém stavu po rozhrnutí (trochu zvlněné a místy divně klopené), to se ještě spraví provozem a opakovanou údržbou. Tak ať nám letos Chuchle vydrží co nejdéle.

130

Petře, dnes je právě ta hromada rozhrnutá a již to má těch 200 metrů přesně

www.bsorabbit.eu

131

Výborná zpráva, snad se tam dnes večer opět dostanu.

132

no je to lepší, ale ne zas takové terno, není to ještě protažený až ke schodům, proti včerejšku to přidalo tam max 30 metrů

www.bsorabbit.eu

133

Po včerejšku potvrzuji, kopec sněhu zmizel a na jeho místě trať o něco prodloužená. Ke schodům před tribunou ještě kus schází, ale už se tam pilně zasněžovalo, stejně tak na zadní části parkoviště. Aby ne, však už večer pořádný mráz (-10°C a přes noc teplota klesla ještě níže!).

134

Díky za aktuální info, snad se dočkáme kolečk alespoň v loňské podobě, i když teď se má oteplit, tak nevím. Šel jsem včera kroužit radši do Hvězdy, sněhu tam sice není moc, takže horší lyže, ale taky žádná tragédie, kamínky tam nejsou, spíš sem tam větvička či listí. Na soupaže celá hlavní rovina v pohodě, bylo tam asi 6 stop. Cesty po krajích na bruslení jsou sice trochu umydlené, ale povrch rovný, na nácvik stability je to dobré. Otázka je, co s tím udělají předpovídané srážky.

135

Podle mě existuje slušná naděje na rozšíření. Zatím mrzne a po krátkém oteplení se mají mrazy vrátit, takže zřejmě ještě půjde zasněžovat delší dobu. Vrstva sněhu na tratích impozantní, předpokládám že vydrží až do března (jak se už v Chuchli několikrát povedlo). Kolečko sice není velké, ale dá se to použít, samozřejmě to chce mimo špičku, motat se mezi davy by bylo neúnosné.

Jestliže aktuální počasí dovoluje, lze jistě v Praze využít řadu vhodných lokalit s přírodním sněhem (výhodou větší prostor než v Chuchli). Hvězdu jsem netestoval, zato o víkendu Modřanskou rokli (návrat po 7 letech). Tam něco podobného, tenká vrstva udusaného sněhu, místy bordel (větvičky, kamínky ne), na horších lyžích se v pohodě dá. Podobných míst bude nyní po Praze více, podrobný přehled nemám, nějaké aktuality viz. http://www.kamzasnehem.cz/oblast/praha

136

Včera večer po pauze opět v Chuchli. Okruh od minulého týdne prodloužený na plnou délku (uvedených 250 m odpovídá), rychlý zmrzlý sníh navrch rozježděný. V nynější podobě už se tam dá poměrně rozumně svézt a stále je slušná naděje na prodloužení. Sněhová děla na parkovišti pracovala a sněhu tam přibývá. Už od minulého týdne tam někteří lidé jezdí na tenké ubité vrstvě sněhu. Proti minulému týdnu o dost více lidí, ale šířka trati je luxusní, takže s předjížděním žádný problém. Zatím se nám to letos vyvíjí slibně.

137

dvě děla prdí sníh naplno, třetí stojí, protože tři děla neutáhne vodní zdroj, prodlužovat se bude co nevidět

www.bsorabbit.eu

138

Ahoj,

já jen doplním, že jsem včera zkoušel upravený okruh v Senohrabech. K dnešku má okruh pro skate délku 1,8 km.
Na trénink více než dostatečné.

Více info o aktuálním stavu zde:
http://www.senohraby.cz/ski-179/

Mapa zde:
https://mapy.cz/zimni?x=14.7198441& … id=2005501

a.

139

Tak už prý je v Chuchli 500m. Co na ten čistý umělý sníh namazat? Molybden?

140

Molybden, ale taky se na to můžeš vyprdnout, na tom co je tam teď hjedou i holé lyže

jinak okruh má 420 metrů přesně a sněhu je tam na několik kilometrů, takže snad bude už brzy delší

www.bsorabbit.eu

141

aktuálně opět o kousek protaženo, okruh má necelých 600 metrů a sněhu tam je všude okolo, že by šel udělat okruh až někam do Radotína, tak snad ještě něco bude

www.bsorabbit.eu

142

Včera po pauze opět v Chuchli a patrný velký pokrok, okruh protažen na parkoviště, nyní už to dost připomíná rok 2013 (zatím se nejezdilo za věžičku, ale to jistě brzo bude, hromada sněhu už tam byla připravena). Včerejší délka okruhu dle mé GPS cca 450 - 500 m. V každém případě zase o dost zajímavější svezení (znát i na počtu lyžařů) a dobrá vyhlídka na závody v příštím týdnu.

143 Naposledy upravil: Trepifajxl (7. 3. 17 14:32)

v Chuchli je s lyžováním konec, ráno tam vytekl z rolby olej do stopy, je to roztahané po celé ploše, vůbec v tom nejde jezdit (asi tak jako s klistrem, roztaženým po celé skluznici, na prašanu) a lyže jsou okamžitě zasrané

zkoušel jsem to asi 10 minut a dvě hodiny teď čistil lyže vším možným vč. benzinu

www.bsorabbit.eu

144

Dík za varování, zřejmě mi to zachránilo lyže. Minulý týden jsem se chystal, ale na poslední chvíli si přečetl zprávu. V posledních dnech jsem narazil ještě na další informace http://www.kamzasnehem.cz/bezky/praha a je tedy zcela zřejmé, že s Chuchlí už to je beznadějné. Když i na kameře je vidět velká špína, realita bude ještě horší. To už nestojí ani za kameňačky. Zimní sezóna v Praze tedy definitivně u konce. Škoda, sněhu je tam ještě dost, doufal jsem ještě v březnové polyžování, ale žádná velká tragédie. Trať vydržela i tak dost dlouho, po několika letech se povedlo okruh prodloužit. Takže za letošek dojem rozhodně pozitivní.

145

já akorát nerozumím tomu, proč když jim vytekl ten olej, proč hned to místo neodházeli lopatami, nechali na tom celý den jezdit děti, olej se roztahal po celé ploše a bylo vymalováno

přitom loni se tam makalo o 106, sám jsem tam byl 2x na brigádě, kdy jsme tahali sníh z hromady na igelitech  a rozváželi ho po dráze, ruce by tedy byly

zůstala tam obrovská nevyužitá hromada a nevyužitý prostor, kdyby se ta hromada rovnou roztáhla do toho prostoru, mohlo se jezdit přes kopec a ještě nadělat u parkoviště jednu smyčku a trať by byla hned pestřejší a měla by skutečně těch 700 metrů. jak se tvrdilo (a na sotva 500 jak to bylo ve skutečnosti)

prostě sněhu tam bylo ještě na kilometr trati a zůstal nevyužitý

www.bsorabbit.eu

146

Fakt že v té části za parkovištěm byl prakticky nevyužitý střed. Co pamatuju z roku 2013, tak tehdy v těch místech vedla trať klikatě se dvěma ostrými zatáčkami, čímž se prostor lépe využil a nahnaly další metry. Ta letošní kupa za tratí u parkoviště pravda zůstala ladem, leda děti na tom sáňkovaly. Potenciál jistě nebyl zdaleka využitý, to ovšem platilo i jindy. Zejména loni jsem dost litoval, že se kvůli nepřízni počaí nepodařilo trať protáhnout. Letos zima přála, okruh tak přes zmíněné nedostatky předčil standard několika posledních let, takže u mně převládly pozitivní dojmy.

147

standard překonaný, protože dlouho mrzlo, fatální ale fakt, že obrovská hromada sněhu nevyužitá

výsledek toho intenzivního zasněžování je ten, že týden tam nešlo jezdit, protože sníh z děla foukal lidem rovnou do gezichtu a pak tam vznikla hora sněhu, díky které nešlo natáhnout navíc smyčku, tím zůstal nevyužitý ten sníh uprostřed

přitom stačilo tu horu rozhrnout, vznikl by nejen kopec, ale i dostatečný prostor pro smyčku, která by trať prodloužila a učinila zajímavější

když se něco neudělá protože to nejde - chápu, když se něco neudělá, přestože na to jsou ideální podmínky - nechápu

www.bsorabbit.eu

148

Vesměs souhlas. Příznivé podmínky letos nabídly hodně, ale potenciál nebyl naplno využitý. To co nastiňuješ by bylo hodně zajímavé, ale bohužel. Těžko říct kde byl problém. Možná s tím nepočítali a nečekaně dobrý vývoj je zaskočil? Teď už ale nemá cenu spekulovat co kdyby. Důvody k nespokojenosti se vždycky najdou, ale už jen s ohledem na loňskou debatu to nechci více rozebírat. Aspoň že to letos dopadlo jak dopadlo a doufejme, že za rok bude zima přát.
P.S. Ten foukající sníh také pamatuju.