51

Re: SKOL Avanti - defekt

Už jen technická - schválně jsem si přeměřil konec tubusu - má 11 mm - takže narvat tam košíček s 10 mm dírou by asi byl celkem kumšt...

52

čejče tak to museli změnit, dcera zrovna včera zlomila na STCčkách bodec o kanál, tak jsem ho večer měnil (mimochodem, zajímavé že nepraskla hůl, ale zlomil se bodec!) a tak jsem konec měřil a naměřil jsem 10 milimetrů přesně, bůh ví co ti poslali, i když na dtuhou stranu jestli to smolí jako maj sesmolený webstránky ani bych se různým průměrům nedivil... moje hole jsou starý asi 2 roky, mám 4 páry, příležitostně přeměřím i zbytek, ale všude mám nasazený stejný bodce - na 10 mm

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

53

ps.: koukal jsem, že i na webu mají průměr 10 mm:

Geometry:    The top diameter of a core of 16 mm, the bottom diameter 10 mm

podle mě jak ti to montovali, tak to tam nějakému nešikovi ruplo a odřízli konec a tím se dostali na 11 mm, tahle doměnka i koresponduje s tím, co se píše na začátku vlákna, taky problém s montáží, takže bych sázel na tohle a hole jim hodil na hlavu, ať ti pošlou raději free set a smontuj si je sám, je to za pár minut

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

54 Naposledy upravil: Nikolas (9. 11. 13 22:03)

Nevím, jak se vkládají obrázky, takže to dám přes leteckou poštu http://leteckaposta.cz/299609162

3 ze 4 košíků jsem sundal normálně rukou, konec vypadá trošku ohlodaný...

Ten lak je taky celkem hnusnej - nějaký bublinky...

55 Naposledy upravil: Trepifajxl (9. 11. 13 23:05)

koukal jsem na ty fotky - to je vyloženě zmrvený, to bych jim hodil na hlavu, navíc nemůžeš sundat košík rukou za studena, to je prostě blbě udělaný, já bral tyhle hole vždy ve free setu, tam byly košíky už nasazený, hned jsem je sundal a vyměnil, ale nasazený byly dobře

www.bsorabbit.eu

56

ještě k tomu vkládání obrázků:

musíš si obrázek umístit někam na vlastní webprostor a pak sem napsat jeho absolutní adresu a obalit jí tagem img  /img v hranatých závorkách

www.bsorabbit.eu

57

ahojte vsetci default/smile takze ja som sa po rozhodovani a po precitani niektorych prispevkov rozhodol ze si kupim palice skol avanti vysli ma aj s postovnym 50eur vcera som to rozbalil , kosiky boli nasadene ze som ich rukou dal dole dlzka bola 170 namiesto 175 a tie korky na madlach tiez nic moc ale na to vsetko som uz bol pripraveny kedze ste to spominali , tak som to zrezal na svoju dlzku /mam 178 zrezane na 158 skate/ kosicky som nahrial a dal trocha lepidla a sadli tam dost dobre  no tie madla vosli fakt len do polovice ale drzia, uvidime v stvrtok mi pridu topanky a hned ten den pojdem urobit aj ostry test na strbske pleso ked tak kupim ine madla, inac tubusy su za tu cenu fakt neskutocne aj vahovo aj tuhost takze z mojej strany spokojnost za tie peniaze....

58 Naposledy upravil: Bobo_jbc (5. 12. 13 23:57)

Taky jsem s nima spokojen kdyz jsem dal na Martina predloni a koupil si je ... ale stejne me zajimaji i ty top hole .. porad si nejak nedokazu predstavit ze koupis hul za 5000 a nekde s ni jen tuknes a prasne a je v tahu .. to si pak smrtelnici asi moc dovolit nemuzou takovejhle skvost .. a lidi z nejakych klubu ty to asi taky nemaji zadara .. kolik muzou platit 50% ? +zase jezdi ohodne vic takze je vetsi sance je znicit ..

59

no u nas v klube to mozem spravit ze si material kupim z 2% z dane je taka moznost darovania penazi obcianskemu zdruzeniu aj u vas? takze je tu aj taka moznost ked je vas viac ze obcianske zdruzenie zalozite a budete aspon takto prepierat prachy , ja si z toho platim aj startovne na pretekoch dokonca aj pohonne hmoty takze taky material ako palice sa do toho da zahrnut uplne v pohode , myslim ze max vyska takeho prijmu je asi 2600eur alebo nieco okolo toho cisla

60 Naposledy upravil: petrxp (9. 12. 13 17:22)

Nechal jsem se též zlákat a nedávno jedny hole STC Avanti na zkoušku také pořídil. První dojem vcelku dobrý, tubusy působí solidně, košíčky OK (vypadají stejně jako od Swix či KV+) a nasazené pevně. O víkendu jsem zkracoval a nasazoval madla s poutky. Ta mi přijdou taková lacinější, ale snad postačí, nejsem tolik náročný. Z diskuze jsem byl předem varován před problémy a byl na ně připravený. Madla mi též nešly nasadit do plné hloubky, zhruba uprostřed (cca 5,5 cm od spodu) to uvnitř bylo nějak ucpané (jakoby směs plastových otřepů a tavného lepidla), navíc se tam v těch místech zdála k vidění ta hrana zůžení, takže by to zřejmě tak jako tak nešlo nasadit až nadoraz nahoru. Převrtávat se mi to nechtělo, navíc jsem vyzkoumal že na mých starých holích (starý model KV+ Tempesta, žlutý vršek) je to uděláno stejně. Tubus nasazený pouze do půlky madla (zřejmě originál z výroby, nezdálo se zkracované), přitom jsem s holemi odjezdil dvě sezóny plus v létě na kolcích a OK. Takže jsem nad tím dál nemudroval, odměřil, říznul a nasadil madla tak jak to šlo. Když se kroutí vrškem madla, tak to sice pravda trošku pruží, ale při tahu za poutko se to zdá dobré. Na jedné holi jsem nebyl napoprvé spokojený, ale ani nebylo třeba nahřívat v horká vodě, postačilo ohřát fénem, stáhnout a napodruhé už nasadit správně. Teď už jen zbývá vyzkoušet v akci, uvidím jak se hole a madla osvědčí, kdyžtak bych to ještě nějak upravoval. Pokud bude spokojenost, klidně objednám další, protože ta cena je bezkonkurenční a vyvažuje zmíněné nedostatky.

61 Naposledy upravil: piskot (14. 12. 13 15:38)

takze uz som ich vyskusal dnes a spokojnost, kosiky sedeli perfektne a obaval som sa pruzenia tych madiel ale vobec som to necitil takze len smelo do toho a k tuhosti ,vahe sa nema cenu vyjadrot proste za tie peniaze perfektne uz len cakat kedy zidu tie korky default/smile siel som 17km skate

62

Avanti hole jsem pořizoval  v říjnu a potom v  listopadu  na kolce - jedny jsem zkracoval na klasiku a druhé na skate. Oboje hole  - tzn tubusy i madla byly v podstatě stejné jako se popisuje v předcházejících příspěvcích - zúžení, zbytky lepidla. Po pročtení tohoto vlákna jsem trochu mudroval nad tím jak ty madla nasadit a zkusil jsem ty tubusy na koncích v délce cca 5 cm jemným smirkovým papírem zbrousit do konusu ( či spíše do ztracena ) , kulatým pilníkem jsem potom srazil to zúžení uvnitř madla ( jde to i vrtákem jak bylo již výše popsáno ale já neměl tak velký vrták )- zbytky lepidla jsem odstranil rozpouštědlem, do madla jsem nalil horkou vodu a po vylití jsem rychle nasadil tubus  bez lepidla na doraz madla otvoru v madle- šlo to ztuha ale tubus mám nasazený až na konci a madla se nekroutí.

63

minka - bez lepidla bych to neriskoval, to někde sundáš, pravděpodobně v místě, kde budeš nejdál od výchozího bodu... jak už to bývá

trochu lepidla, zahřát, nasadit, až vychladne bude to držet

www.bsorabbit.eu

64

ahoj přátelé běžkaři, mám malý problém s holemi Skol Avanti, tak nezakládám nové vlákno. O víkendu se mi uvolnila poutka a povedlo se mi ztratit ten malý šedý klínek, kterým se poutka k madlům připevňují.Chtěl bych se zeptat,  nemáte náhodou někdo jeden nepotřebný klínek navíc?Vím, že někdo poutka mění hned po koupi těchto holí-nejsou žádná sláva.Možná někdo z vás měnil i madla...
Petr

65

Nevím sice odkud jsi, ale u Máry v boudě na Bedřichově bys s největší pravděpodobností uspěl.

66

Trochu odbočím, ale zkontrolujte si, jestli máte dobře zalepený košíčky. Rádi se u těchto holí ztrácejí;)
Já je pro jistotu ještě fixuji izolepou.

67 Naposledy upravil: Trepifajxl (21. 2. 17 11:58)

košíky se ztrácejí když nejsou pořádně přilepený tavným lepidlem, to platí u všech holí obecně

mooho - klínky - podívám se, ale vím že už jsem někomu sliboval před časem celá poutka a nenašel jsem, ač jsem jich musel mít někde několik, asi jsem je vyhodil, když něco najdu ozvu se

www.bsorabbit.eu

68

díky všem za reakci!Z Plzně to mám do Bedřichova trošku z ruky;)
Trepi: kdybys něco našel, dej pls vědět!

69

moohoo napsal:

ahoj přátelé běžkaři, mám malý problém s holemi Skol Avanti, tak nezakládám nové vlákno. O víkendu se mi uvolnila poutka a povedlo se mi ztratit ten malý šedý klínek, kterým se poutka k madlům připevňují.Chtěl bych se zeptat,  nemáte náhodou někdo jeden nepotřebný klínek navíc?Vím, že někdo poutka mění hned po koupi těchto holí-nejsou žádná sláva.Možná někdo z vás měnil i madla...
Petr

tak jen pro info:napsal jsem do firmy SKOL do Benátek nad Jizerou tuším a uvedený klínek mi poslali-fajn přístup