1

Téma: Uni klister

Který je podle vás lepší (případně na co) - Swix K22n (ten jediný znám z používání) nebo Rode Multigrade? Nebo ještě nějaký jiný?
Jezdím spíš dlouhý turistický trasy, kolikrát za den člověk potká všecko od nafoukaného sněhu přes led a jehličí až po centimetr vody ve stopě...

2

Re: Uni klister

Joe napsal:

Který je podle vás lepší (případně na co) - Swix K22n (ten jediný znám z používání) nebo Rode Multigrade? Nebo ještě nějaký jiný?
Jezdím spíš dlouhý turistický trasy, kolikrát za den člověk potká všecko od nafoukaného sněhu přes led a jehličí až po centimetr vody ve stopě...

Rode dělá nej klistry, ale žádný uniklistr ti nepokryje takové podmínky

3

Joe napsal:

Když už Swix, tak K21n, má v sobě i stříbro a je slušnej. Rode Multigrade je špičkové "lepidlo", podrží tě při odrazu opravdu perfektně, ale zase nemusí na všem být skluzné. Já když ho patlám, tak většinou přidávám ještě stříbro..

4

Joe napsal:

Kdysi dávno jsem na něm v pohodě objel 50 Zlaté lyže vysočiny která se jezdila již k jaru. Začínalo se ráno s drobným množstvím prašanu ve stopě a ke konci závodu již bylo silně nad nulou a voda ve stopě. Podržel mě celý závod.

5

Rode multigrade je tedy měkčí/lepivější než K22n? Má smysl pro sportovnějšího turistu až rekreačního sportovce fluorový multigrade? V čem by mohl být lepší?

6

Joe napsal:

Rode multigrade je tedy měkčí/lepivější než K22n? Má smysl pro sportovnějšího turistu až rekreačního sportovce fluorový multigrade? V čem by mohl být lepší?

závodní vosky a klistry s přídavkem fluoru jsou skluznější, ale obecně mají horší odraz, předpokladem jejich použití je vytříbená technika, resp. schopnost efektivního odrazu z plochy lyže

7

Luboš napsal:
Joe napsal:

Kdysi dávno jsem na něm v pohodě objel 50 Zlaté lyže vysočiny která se jezdila již k jaru. Začínalo se ráno s drobným množstvím prašanu ve stopě a ke konci závodu již bylo silně nad nulou a voda ve stopě. Podržel mě celý závod.

Jsem sklerotik. Tehdy šlo oSwix K22n

8

Martin H napsal:
Joe napsal:

závodní vosky a klistry s přídavkem fluoru jsou skluznější, ale obecně mají horší odraz, předpokladem jejich použití je vytříbená technika, resp. schopnost efektivního odrazu z plochy lyže

On ten odraz ani není o tolik horší jako že je spíš jinej, osobně ho mám radší, připadá mi jaksi sametovější. A ten skluz pak default/big_smile

Jinak Multigrade bych stoprocentně před tou K22n upřednostnil. Multigrade Fast jak se jmenuje ten Fluorovaný je pouze na závody a je ho potřeba kombinovat ještě s klasickým klistrem, páč se rád rychle sjíždí... Navíc je dost drahýa pro turistu opravdu dost zbytečný..

9

Tak dík za tipy, rode vyzkouším. Silver mám v ledvince furt...

10

Joe napsal:

Nemáš zač, já letos hodlám testovat Ski*Go klistry, protože to, co předvedlo klukům na Vasáku modré HF (tuhej stoupák), je něco velmi příjemného na zjištění.. default/big_smile Start má také moc příjemné klistry za moc příjemné ceny..

11

Pedro napsal:
Joe napsal:

Nemáš zač, já letos hodlám testovat Ski*Go klistry, protože to, co předvedlo klukům na Vasáku modré HF (tuhej stoupák), je něco velmi příjemného na zjištění.. default/big_smile Start má také moc příjemné klistry za moc příjemné ceny..

A Start Wide nebo Plus? default/wink

12

Co Ti na to říct... prostě jak kdy . . . častěji však použiješ Wide...

13

Pedro napsal:
Joe napsal:

Tak jak dopadlo testovani Skigo klistru? Chystam si poridit rode multigrade a premejslim cim ho pak doplnit. A skigo mi je tak nejak sympaticky, navic tady ctu jenom dobry ohlasy.

14

Výtečně. Jen při nanášení je potřeba trpělivost, protože jsou neskutečně tuhé, zvlášť modrý a fialový, takže nahřívat, nahřívat, nahřívat. Zato jsou odolné, jedou krásně a celkový projev je dost podobný těm tuhejm stoupákům. Povedené kousky, rozhodně doporučuju mít v kufříku vedle Rode. P.

15

Pedro napsal:

Výtečně. Jen při nanášení je potřeba trpělivost, protože jsou neskutečně tuhé, zvlášť modrý a fialový, takže nahřívat, nahřívat, nahřívat. Zato jsou odolné, jedou krásně a celkový projev je dost podobný těm tuhejm stoupákům. Povedené kousky, rozhodně doporučuju mít v kufříku vedle Rode. P.

Tak multigrade už mám, co teda koupit dál, vzhledem k aktualním podmínkám? Dneska jsem jel na žlutej pevnej od ski-go a nebyla to žádná velká sláva default/sad

16

Ahoj, ve svém běžkařském kufru nemám ještě žádný klistr, dal by někdo typ na nějakou základní skladbu? Dobře jsem četl o různých značkách - Rode, Maplus, Ski-go, Start a snad i Swix. Předpokládám, že se dají i různě míchat klistry různých značek? Díky

17

Rob napsal:

Ahoj, ve svém běžkařském kufru nemám ještě žádný klistr, dal by někdo typ na nějakou základní skladbu? Dobře jsem četl o různých značkách - Rode, Maplus, Ski-go, Start a snad i Swix. Předpokládám, že se dají i různě míchat klistry různých značek? Díky

O tom už se tady mluvilo tisíckrát. Nebuď línej a propátrej fórum.

18

Rob napsal:

takže máš kufr na vosky a nemáš klistr? jdeš na to z druhé strany, chlape!

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

19

Trepifajxl napsal:
Rob napsal:

... neboj, snad až tak moc z druhé strany na to nejdu :-))). Jezdil jsem dříve jen skate, takže klistr nebyl potřeba a teď řeším klasiku a přicházím tomu na chuť, tak jsem jen zkusil požádat o radu zkušenější, trochu v tom plavu. Fórum pročítám a snažím si udělat nějaký obrázek, ale ... tak budu se držet rady Luise, nejdřív hledat a pak psát :-))). Tak dík

20

Rob napsal:
Trepifajxl napsal:
Rob napsal:

... neboj, snad až tak moc z druhé strany na to nejdu :-))). Jezdil jsem dříve jen skate, takže klistr nebyl potřeba a teď řeším klasiku a přicházím tomu na chuť, tak jsem jen zkusil požádat o radu zkušenější, trochu v tom plavu. Fórum pročítám a snažím si udělat nějaký obrázek, ale ... tak budu se držet rady Luise, nejdřív hledat a pak psát :-))). Tak dík

jo, jo, chápu, hele, co běžkař, to názor, jestli chceš tutový lepidla, tak uniklistry od Swixu (jsou dva), to je asi nejjednodušší varianta, ale s horším skluzem

jestli chceš jít do kvality, tak Rode, ale do kvality znamená jít i do širšího spektra klistrů

Jejich pětadevadesátiletý stařešina vyrazil na pětadvacet mil dlouhou túru přes hory. A víš, proč to dokázal?
Protože mu nikdo neřekl, že to nezvládne. Žiješ podle vlastních očekávání, člověče...

www.bsorabbit.eu

21

Má už někdo zkušenost s novým klistrem SWIX NERA?
Popřípadě srovnání s REX GOLD?