1

Téma: počasí ramsau

nemáte náhodou někdo informace o aktuáním počasí v ramsau + stav tratí na skate.. dík moc.

2

Re: počasí ramsau

Já ne, ale má je google default/wink . Například via http://www.ramsau.com/loipenbericht-lan … rmark.html

Ale jestli jsi sháněl něco od očitých svědků, tak to ne..

3

na ty stránky jsem koukal, nicméně nevěřil jsem, že tam je v provozu 15 km tratí na skate - jedu tam na silvestra, a jestli to je takto, tak to jsem tedy docela nerad..

4

klid, nejspíš projeli trati jen u stadionu a to kolečko v lese pro biatlonisty, ale to jsou přeci ta nejhezčí místa v Ramsau.. Navíc přijde chumelení, takže bude sněhu přibývat.. Užij si to, my se klepeme, aby se dalo aspoň na Novou Louku..

5

s ohledem na to, že to mám autem asi dvacet minut do bedřichova, tak se taky prozatím pořád modlím za jakýkoliv upravený kus..:) a náhodou zkušenosti s lyžováním nahoře nemáš? někdě jsem četl, že tam je docela drahý se dopravit, cesta lanovkou snad 27 eur pro jednoho + nějakej poplatek za cestu autem k lanovce..

6

No je to docela drahá záležitost, nepamatuju si přesné ceny, ale bude to asi tak jak píšeš, plus ten poplatek je pár euro navíc. A ještě je to o hubu nahoře s počasím, zeptej se účastníků školy běžeckého lyžování, kteří tam každý rok jezdí. Mára to i popsal na stránkách nyč sportu (aspoň doufam, že to byl Mařen, je to psané jeho stylem, pokud ne, tak se omlouvam autorovi). Dost tam fičí, sněží, mrzne a to doslova z minuty na minutu. Navíc je to asi 2700 metrů a tam už se moc trénovat nedá, rozhodně ne rychlostně. Navíc se tuším platí poplatky za trati (to dole v Ramsau taky, ale rozhodně ne tolik). Vypadá to, jakobych tě zrazoval, ale spíš tě připravuju na to, jak to holt je. Může se ti povést počasí a pak je to zajímavá scenérie a užiješ si tak trochu jinou lyžovačku, nebo si nezalyžuješ vůbec a jen prokřehneš. Já nahoře prokřehnul asi za 3 minuty a to jsem se dost obléknul, bohužel však ještě ne dostatečně..
Osobně si myslím, že si pěkně zalyžuješ dole a ledovec se vyprdneš - hlavně klid, nepanikař jako já s padesátkou default/lol

7

Aktuální počasí v Ramsau vypadá takto - http://www.meteoprog.cz/cs/weather/Ramsau/