1

Téma: 20let staré parafíny

Dají se použít přes dvacet let starý parafíny skivo na uskladnění lyží a na vymývání skluznice, bez toho aniž bych ji nějak poškodil - zhoršil???

2 Naposledy upravil: Trepifajxl (30. 1. 12 15:22)

Re: 20let staré parafíny

Kos napsal:

Dají se použít přes dvacet let starý parafíny skivo na uskladnění lyží a na vymývání skluznice, bez toho aniž bych ji nějak poškodil - zhoršil???

dají a někdy jich lze s úspěchem použít i na přípravu lyží

(viz  Neumannová v Naganu, i když tam šlo o letitý stoupák, který použili, když už nevěděli co použít a nakonec se ukázal jako nejlepší volba)

p.s.: pardon, psal jsem obecně, nevšiml jsem si, že dotaz je směřován k parafínům Skivo, čili edit: Skivo maximálně tak na to vymývání, ale raději ani to ne, staré nebo nové, to je fuk

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

3

Trepifajxl napsal:
Kos napsal:

(viz  Neumannová v Naganu, i když tam šlo o letitý stoupák, který použili, když už nevěděli co použít a nakonec se ukázal jako nejlepší volba)

p.s.: pardon, psal jsem obecně, nevšiml jsem si, že dotaz je směřován k parafínům Skivo, čili edit: Skivo maximálně tak na to vymývání, ale raději ani to ne, staré nebo nové, to je fuk

má cenu dát jako podklad TOKO HF grafit ?

4

Trepifajxl napsal:

Netušíš prosím o jaký stoupací se v případě Neumannové v Naganu konkrétně jednalo?

5

Petr_N napsal:
Trepifajxl napsal:

Netušíš prosím o jaký stoupací se v případě Neumannové v Naganu konkrétně jednalo?

co já vím, tak to nevěděl ani Fruhauf (nevím teď, jak se přesně to jméno píše, pardon), prostě něco vytáhli, nějaké staré sádlo, nevěděli ani co to je, zkusili, fungovalo

náhoda

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

6

Dobrý den.Mám sadu vosků neznámého stáří.Pravděpodobný název buffard??drix.Popis je německy.Na inter.jsem se nic nedozvěděl.V sadě je 5 kusů.Víte něco o těchto voscích?

7

DRIX - nebylo to něco z NDR  na lyže Germina :-) ? Mám v archivu něco podobného:   pevný hliník a vosk žluté barvy ale neodvážil jsem se to dát na lyže, asi bych se neodlepil....nevyhodil jsem to z nostalgie :-)

8

http://www.ebay.co.uk/itm/Bussard-Ski-W … 1017400955

to je on. Všimněte si města původu :-)

9

Ne všechno z té doby musí být špatné. Vyzkouším a uvidím.Vyhodit můžu potom.

10 Naposledy upravil: Honza K. (15. 10. 13 13:56)

Dříve jsem na nich jezdil, kupovali jsme v Žitavě...alternativa ke Skivu.
Možná mám doma ještě nějaké klistry Bussard - zájemci věnuji.
jan.kazda@email.cz

11

beskydy napsal:

Ne všechno z té doby musí být špatné. Vyzkouším a uvidím.Vyhodit můžu potom.

jasně, to jsem nechtěl říci. Ale ten žlutý z principu nefunguje snad nikdy :-), alespoň já se nikdy neodvážil to použít.

12

Tak jsem přišel k další sadě starých vosků,tentokrát Toko Olympia z Francie.Já je snad začnu zabírat.

13 Naposledy upravil: krboun (6. 1. 18 22:56)

Ahojte,
tak jsem vyfásnul nějaké starodávné vosky a parafíny viz obrázek
PunBB bbcode test
https://imghost.io/images/2018/01/06/IM … 224318.jpg

podle mě pamatují olympiádu v Calgary default/big_smile
Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte nějaké info o těchto věcech. Jaké je jejich ještě dneska použití a tak. Přijde mi škoda je vyhodit i když obvykle mažu oučasnýma LF parafínama. Na netu se mi nějak nepovedlo nají nějaké info
díky

14

Ten parafín Swix je letitý, odhaduju tak na 30 let, na trénink nebo jako letní parafín v pohodě. Toko neznám. A ty tuhé Swixy nemusí být ani moc staré, červený speciál se dělá doteď a VRka jsou akorát v jiném designu.

krboun napsal:

Ahojte,
tak jsem vyfásnul nějaké starodávné vosky a parafíny viz obrázek
PunBB bbcode test
https://imghost.io/images/2018/01/06/IM … 224318.jpg

podle mě pamatují olympiádu v Calgary default/big_smile
Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte nějaké info o těchto věcech. Jaké je jejich ještě dneska použití a tak. Přijde mi škoda je vyhodit i když obvykle mažu oučasnýma LF parafínama. Na netu se mi nějak nepovedlo nají nějaké info
díky