1

Téma: Lyže, které jsem si vybral vs. lyže doporučené známým

Ahoj, po letech vybírám běžky a počítám s tím, že mi zase nějaký ten pátek vydrží. Proto bych se chtěl zeptat na váš názor. Jsem, řekl bych, celkem vzdatný lyžař, ačkoliv nejsem žádný profesionál, ani nemám nějaké ambice závodit. Možná jednou za čas bych si vyzkoušel jen tak ze srandy např. Jizerskou 50. Cenový strop mám 10 tisíc za komplet (lyže, boty, vázání, hůlky).

Mnou vybraná sestava je:
- boty:
https://www.sportisimo.cz/salomon/s-lab … gJ6NvD_BwE

- lyže:
Fischer CRS CLASSIC VASA NIS (v akci na Sportisimiu)

Známým doporučená sestava:
- boty:
FISCHER RC3 Combi 17/18

-lyže:
FISCHER TWIN SKIN POWER EF, VÁZÁNÍ TOUR STEP-IN IFP

Předem díky moc za odpovědi.

2 Naposledy upravil: Jbc (8. 1. 18 12:33)

Re: Lyže, které jsem si vybral vs. lyže doporučené známým

Jsem zastáncem "mazacích běžek", tak doporučuji tvou variantu. Dej si ale pozor, v tvém výběru máš boty Salomon a na vybraných běžkách desku NIS. Musíš tedy vybrat vázání, které bude kompatibilní jak s botami, tak i s deskou NIS. S tím ale bude velký problem - řeší se to zatím zvláštní podložkou. Doporučuji z tohoto důvodu přehodnotit výběr bot nebo běžek.

3

přesně jak píše kolega a za druhé mi nedává smysl proč kupovat drahé boty a horší lyže

wax/nowax lyže jsou věcí osobních preferencí, ale fischer Twinskin rozhodně není špatná volba pro člověka kterej nebude závodit, takže proč ne

ovšem jet J50 na mohéru bych nechtěl

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

4

Ahoj,

2JBC - vybrane boty jsou Prolink dle popisu, takze system NNN a kompatibilita s NIS deskou.

VTT

5

vtt napsal:

Ahoj,

2JBC - vybrane boty jsou Prolink dle popisu, takze system NNN a kompatibilita s NIS deskou.

VTT

Máš pravdu, nevšiml jsem si, je to uvedeno v popisu. Automaticky jsem předpokládal u bot salomon system SNS.

6

Trepifajxl napsal:

přesně jak píše kolega a za druhé mi nedává smysl proč kupovat drahé boty a horší lyže

wax/nowax lyže jsou věcí osobních preferencí, ale fischer Twinskin rozhodně není špatná volba pro člověka kterej nebude závodit, takže proč ne

ovšem jet J50 na mohéru bych nechtěl

Tak teď nevím, které boty mají být podle tebe drahé, a které levné? S nohama mám obecně problém mám vysoký nárt a širokou nohu a jak z lyžáků nebo inlinů mě bolí noha k nevydržení, takže si je musím po pár hodinách vžsy sundat. Proto jsem na botách úplně šetřit nechtěl. Navíc počítám s tím, že boty mi vydrží zase např. 10 let s tím, že lyže budu moct třeba vyměnit.

7

ty S-Laby, pokud chceš dát do celku 10.000 je nesmysl kupovat boty za 4000, nejdůležitější je kvalita lyží a hole

8

Pokud máš takové problémy s nohama, tak je pečlivý výběr bot zásadní věc. Naprosto nutné osobně vyzkoušet a nevybírat na dálku. Ani se nejde spolehnout na to, že by dražší boty byly pohodlnější. Mnohdy spíše naopak, pohodlné jsou laciné (turistické "bačkory"), zatímco vyšší závodní modely (jako tebou vybrané S-LAB) bývají užší a těsnější (logicky nejsou určené na celodenní výlet ale na kratší závod/trénink a optimalizované na výkon nikoli pohodlí). Různé značky bot mají různý charakter a různým lidem různě sedí. Salomon je obecně spíš na užší nohu, tedy dle popisu tipuji, že zrovna na tvou nohu sedět nebude. Ale to se musí otestovat naživo. Jestliže se ti podaří narazit na model bot, který ti bude optimálně sedět, potom ano, lépe je vzít a nespekulovat, zda by se nedalo ušetřit koupí jiných.

9 Naposledy upravil: Trepifajxl (9. 1. 18 10:46)

samozřejmě velikost aby sedla, to bez debat, ale fakt je blbost investovat do bot 40% celkové investice, zásadní je kvalita lyží (a samozřejmě péče o ně) a kvalita holí

jako radši ničemné boty a pevné hole než naopak

tedy samozřejmě za předpokladu že se o ty hole nebude jen opírat