76

Re: Strukturovač Toko / Skigo

rrSKI napsal:
Trepifajxl napsal:

chlapi, pro boha, neřešte hotbox nebo oleje... oboje pomůže, ale gro je stejně v parafínování a zajíždění lyží

prostě destilujte a destilujte a destilujte

a pak...

...destilujte

je to len reakcia na to co kardo pise vyssie, ze mu po bruseni vadi pripadana absencia hotboxu u Nyca, ja si myslim ze ten hotbox nutny nie je ...... ale urcite, lyze treba zabehnut a to je podstatne ......

Kluci se vsim souhlasim, beru to samozrejmne jako dalsi krok k vylepseni dosavadnich zkusenosti, jen jeste k tomu hotboxu, predpokladam, ze to asi taky vis, ale ta teplota se tam pohybuje mezi 40-60 C, teplota se tam podle najakeho programu pomalu zvysuje tak, aby se dosahlo co nejvetsi saturace. Dava mi to celkem smysl, ale nikde jsem neviděl exaktní testy, které by ty účinky potvrzovaly.

77

Re: Strukturovač Toko / Skigo

kardo napsal:
rrSKI napsal:
Trepifajxl napsal:

chlapi, pro boha, neřešte hotbox nebo oleje... oboje pomůže, ale gro je stejně v parafínování a zajíždění lyží

prostě destilujte a destilujte a destilujte

a pak...

...destilujte

je to len reakcia na to co kardo pise vyssie, ze mu po bruseni vadi pripadana absencia hotboxu u Nyca, ja si myslim ze ten hotbox nutny nie je ...... ale urcite, lyze treba zabehnut a to je podstatne ......

Kluci se vsim souhlasim, beru to samozrejmne jako dalsi krok k vylepseni dosavadnich zkusenosti, jen jeste k tomu hotboxu, predpokladam, ze to asi taky vis, ale ta teplota se tam pohybuje mezi 40-60 C, teplota se tam podle najakeho programu pomalu zvysuje tak, aby se dosahlo co nejvetsi saturace. Dava mi to celkem smysl, ale nikde jsem neviděl exaktní testy, které by ty účinky potvrzovaly.

su dve veci ktore tvoria moj ciste sukromny nazor i) odporucanie nepouzivat hotbox od cloveka co sa bezkami zivi, jeden z jeho hlavnych argumentov je riziko poskodenia lyze, napr.  lokalne uvolnenie sklznice od jadra a tym jej ciastocna tvarova deformacia, atd., ... totiz uz aj pri tak malej teplote dochadza k znacnemu roztiahnutiu polyethylenu (ak budes mat niekdy kusok volnej sklznice skus ju dat na slnko a zmeraj ako sa ti roztiahne), navyse to je cele pomerne dlho tej teplote vystavene ii) bavil som sa o tom s chemikmi, ale to je na dlhsiu dabatu a je to ciste teoreticke ...... urcite vsak najdes ludi s uplne opacnym nazorom ;-)