76

Re: Soupaž na závodech

Trepifajxl napsal:

tam je to na prd, totální rovina, místy hrozně úzký, místy popraskanej asfalt, za Zbraslaví kus po louce a brod a navíc všude plno čoklů

Ladronka sice není v tomto ohledu taky žádná sláva, ale čokly tam venčí víc na těch loukách kolem a i když tam nejsou kopce vyloženě na kondici je fajn, že je to pořád dolu a nahoru

To je pravda, ale rovina vyhovuje z bezpečnostního hlediska a na pomalých kolečkách si taky máknu. Povrch tam je různorodý, právěže to nejezdím v kuse, ale nejhorší úsek vynechávám. Tedy dvě varianty, buď podél golfového hřiště a areálu Hamr anebo za Komořany až k Vranému (bohužel kus cyklostezky stále chybí a nutno přejet po silnici, brod také pravda). Provoz záleží na denní době, dni, roční době. Obvykle jezdím tak že se tomu nejhoršímu vyhnu. Ideální tréninková trať to jistě zdaleka není.

Ladronka má také své mouchy, ale pořád zřejmě nejlepší trať Praze (mimo jiné doporučeno od cer_vit), sám jsem nic vhodnějšího neobjevil. Zvlněný profil je jistě fajn, tak akorát, takže stále bezpečné i na rychlá kolečka. Provoz bývá také značný, ale opět záleží na konkrétním čase, o podzimních večerech přijde vhod osvětlení. Mám to ale z ruky a rychlý dojezd pouze mimo dopravní špičku. Navíc už mi tam jednou vykradli auto, takže neriskuju po cestě z práce apod., jedině rovnou z domova nalehko.

Obecně je po Praze různých cyklostezek dost, ale vesměs jen izolované kousky lepšího asfaltu, tedy omezeně použitelné. Není čas všechno zkoumat, stejně se něco lepšího než Ladronka těžko najde. Také není efektivní jezdit přes celou Prahu, raději vzít zavděk horším co je po ruce. Co mám ještě vyzkoušené tak Vysočany a levý břeh Vltavy (od Lahoviček za Barrandovský most) ale Ladronku to jistě nepřekonává.

Závislost na vhodných tratích je obecně slabina kolců, jinak bych klidně jezdil víc. Takto platí, že zaběhat či na kolo lze vyrazit rovnou od domu a je při tom větší svoboda pohybu a variabilita tras, tedy menší stereotyp a lepší motivace.

To už jsme se ale přesunuli od soupaží do jiného tématu (trasy pro kolce), tak raději dost.

77

Re: Soupaž na závodech

ahoj, ten okruh na ČM znám, tedy běžel jsem tam jednou běžecký závod, který startoval a končil na tom okruhu, asfalt pěkný, převýšení ale taky nic moc a asi to je i krátké, alespoň to, co jsem viděl

můžeme se někdy potkat na Ladronce, ale můj trénink vychází ze školního rozvrhu dcery, což nemusí každému vyhovovat, obvyke tam budeme středy od cca 14:15 do 16 a pátky od cca 15:15 do 17, později tam pak budu mít někdy jednu malou slečnu na kurz, to už se nebudu moci věnovat nikomu dalšímu, tak jestli ti vyhovují uvedené časy napiš mi mail a můžem se domluvit a někdy se můžeš přidat

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát