1

Téma: Juniorské závodní běžky

Ahoj,

nemáte prosím náhodou někdo zkušenost s juniorskými závodními běžkami např:
http://www.hudybezky.cz/goodsdetail_ls. … dsID=17526

Sháním dobré, ale ne drahé klasičky pro přítelkyni (cca 53kg, 163cm) a tyto běžky mi připadají v poměru cena/výkon jako velmi zajímavé. Slyšel jsem ale o menší životnosti juniorských běžek..

Díky za reakce.

P.

2

Re: Juniorské závodní běžky

Sluznice by měla být stejná, ale možná je jiné jádro (mělo by to být na stránkách výrobce.
Každopádně nízká cena je podle mě ze stejného důvodu jako například nízká cena studentských tarifů u mobilních operátorů:
Jednou si zvykneš na určitou kvalitu a nikdy už se ti nebude chtít sestupovat na horší - a většina lidí juniorské běžky přeroste - co jim potom zbývá... Takže bych klidně věřil tomu, že jsou ty juniorský běžky fakt dobrý, ale výrobce je prodává s minimálním ziskem - je to z jeho strany investice do zákazníka, která se mu při troše štěstí vrátí, až z běžek vyroste.

3

nikolas - když o něčem nic nevíš, neměl bys psát domněnky jako rady, protože to pak to fórum jaksi pozbývá smyslu

juniorky mají samozřejmě jinou konstrukci, jsou jednodušší, měkčí a končí na krátkých délkách, obvykle u klasiček to bývá 170-175 cm (např. Salomon, Atomic, Fischer 172 cm), jsou to zkrátka běžky pro děti, počítá se, že z toho za sezónu či dvě vyrostou, že jsou menší a lehčí a tomu je konstrukce přizpůsobena

dcera jezdila juniorky do cca 145 cm výšky a hmotnosti necelých 40 kg, pak již jsme šáhli po dospělých lyžích

na ženu 163 cm a 53 kg jsou juniorky krátké, měkké, zcela nevhodné

není důležité zúčastnit se, ale vyhrát

4

Trepifajxl napsal:

nikolas - když o něčem nic nevíš, neměl bys psát domněnky jako rady, protože to pak to fórum jaksi pozbývá smyslu

juniorky mají samozřejmě jinou konstrukci, jsou jednodušší, měkčí a končí na krátkých délkách, obvykle u klasiček to bývá 170-175 cm (např. Salomon, Atomic, Fischer 172 cm), jsou to zkrátka běžky pro děti, počítá se, že z toho za sezónu či dvě vyrostou, že jsou menší a lehčí a tomu je konstrukce přizpůsobena

dcera jezdila juniorky do cca 145 cm výšky a hmotnosti necelých 40 kg, pak již jsme šáhli po dospělých lyžích

na ženu 163 cm a 53 kg jsou juniorky krátké, měkké, zcela nevhodné

Děkuji za příspěvek, mě jen překvapila nabízená délka 187 cm, ke které jsem si vyhledal i následující tabulku : http://www.fischer-ski.cz/bezecke-lyze/ … -bezek.php

Zde je uvedeno, že pro juniorské RCSka classic v délce 187 cm je možná váha 55 kg... Přítelkyně nezávodí, ale není rozhodně chodec a rád bych jí sehnal rychlé běžky, na kterých by mohla techniku vypilovat - za rozumný peníz... Myslíte si, že i v této délce bude daná běžka nevhodná z hlediska životnosti nebo jiného hlediska?
Díky.

P.

5

No, ona ta skluznice (aspon u letosnich modelu) stejna neni. Odpovida treba SCSkam nebo Vasam. A jak rika Trefipajxl, jsou mekci.
Navic kdyz si rozkliknete length reccomendation na http://www.fischersports.com/en/Nordic/ … CS-Classic , zjistite, ze jste na horni hrane vahove tabulky a to neni uplne dobry. Zena ma 53kg, k tomu obleceni, treba batuzek a podobne, tak uz ji podle tabulky taktak staci delka 187. Takze za rok uz stacit nemusi a budete kupovat znovu.
RCS jsem mela tu cest zkusit testovky 183, 187 a prave juniorsky 177 model (mluvim ale o skatech) a ty juniorske bych doporucila treba jako lepsi kamenacky nebo opravdu nouzovku.
Samozrejme ne, ze by to nejelo vubec, ale pokud o nich premyslite jako o top modelu za dobrou cenu, tak se na to vykaslete, zkuste projit diskusi a nechte si doporucit nejaky nizsi dospelacky model. Doporucuji se spis podivat po jetych lyzich nebo starsich modelech, protoze nakupem juniorskeho modelu usetrite sice na okamzitych nakladech, ale do dvou let budete kupovat nove lyze. A pokud reknete, ze na to vase jezdeni to staci, tak na to bude urcite stacit i nizsi model :-).
Ty juniorsky RCSka z testu mam doma, neco jsem na nich odjezdila, ne ze ne, ale pak meli v Nemecku stary model nanosonicu za 200 eur a tak neslo odolat :-).

6 Naposledy upravil: Nikolas (6. 12. 13 10:46)

Nikolas napsal:

Sluznice by měla být stejná, ale možná je jiné jádro (mělo by to být na stránkách výrobce).

Trepifajxl napsal:

nikolas - když o něčem nic nevíš, neměl bys psát domněnky...
...juniorky mají samozřejmě jinou konstrukci, jsou jednodušší, měkčí a končí na krátkých délkách, obvykle u klasiček to bývá 170-175 cm (např. Salomon, Atomic, Fischer 172 cm), jsou to zkrátka běžky pro děti, počítá se, že z toho za sezónu či dvě vyrostou, že jsou menší a lehčí a tomu je konstrukce přizpůsobena...

Tímto se omlouvám za způsobenou mystifikaci - jsem rád, že Trepi uvedl moje zcestné spekulace na pravou míru.

Topmodel juniorských běžek (Carbonlite) má uvedenou skluznici WC Plus - totéž píšou u Speedmaxů (plusových) - pravda - obyč RCS má v juniorské verzi horší skluznici - já na to koukal pár let zpátky - proto jsem doporučil kouknout na stránky výrobce.

7

Pokud vyjdu z predpokladu, ze do bezek chcete dat cca cenu juniorek, tj rekneme 3000, volil bych radeji starsi sportovni dospely model, juniorky vam zena driv nebo pozdeji proslapne. U me dcery jsme na dospele bezky presli v jejich 13ti letech, nebyla delka a kdyz, tak byly sice dostatecne na jeji vahu, ale stejne nam vychazela kratka mazaci komora, tedy ovsem ma vyborny razantni odraz, ale stejne - nesel bych do toho

8

Ovsem take jsem jednu informaci popletl... Totiz max delku juniorskych bezek - tech 170 az 175 se tyka skejtu, juniorske klasicky konci na 185, omlovam se za tento omyl

atomic dela juniorky world cup v tvrdosti soft a medium, ty tvrdsi by mohly vahove stacit, ale budou se nejspis obtizne shanet

9

Trepifajxl napsal:

Ovsem take jsem jednu informaci popletl... Totiz max delku juniorskych bezek - tech 170 az 175 se tyka skejtu, juniorske klasicky konci na 185, omlovam se za tento omyl

atomic dela juniorky world cup v tvrdosti soft a medium, ty tvrdsi by mohly vahove stacit, ale budou se nejspis obtizne shanet

Ano, a mnou vyhlídnuté RCS dělají dokonce v délce 187cm na váhu dle tabulek 55>..
Myslím si, že budou dobré.. předpokládám, že ujedou ročně cca 500 km.. musí vydržet více sezón

10 Naposledy upravil: Hawk (20. 11. 18 16:35)

stejnej problem .. 166cm ..a 65kg ... :-(  juniorky delaj fischer skaty 176cm ale konci to na 60kg .. zas ale kupovat 181cm dospelacky .. pro holcinu co jde jen obcas ?

11

5 kilo asi ani nemusíš řešit, ale na drouhou stranu jí ty běžky budou krátký, kdežto těch 181 cm akorát